Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka WorldShift (PC)
OkładkaWorldShift (PC)

WorldShift PC

WorldShift to strategia czasu rzeczywistego utrzymana w klimatach cyber-fantasy. Osobami odpowiedzialnymi za jej stworzenie są programiści z grupy Black Sea Studios, posiadający już w swym elektronicznym dorobku jedną pozycję z gatunku RTS, grę Knights of Honor.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

WorldShift Premiera PC

8maja2008

producent: Black Sea Studios wydawca: Playlogic Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

WorldShift to strategia czasu rzeczywistego utrzymana w klimatach cyber-fantasy. Osobami odpowiedzialnymi za jej stworzenie są programiści z grupy Black Sea Studios, posiadający już w swym elektronicznym dorobku jedną pozycję z gatunku RTS, grę Knights of Honor.

Drugi z projektów bułgarskiego teamu deweloperskiego prezentuje wizję wyniszczonej przez kosmiczne katastrofy Ziemi. Fabuła omawianego tytułu przenosi nas w odległą, mroczną przyszłość, kiedy to historie o dzisiejszych obyczajach mieszkańców naszej planety traktowane są już jedynie w kategoriach mitów i legend. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że pod koniec XXI wieku w nasz glob uderzył tajemniczy obiekt, znany jako Shard Zero. Roztaczające wokół siebie śmiertelną aurę ciało niebieskie poczyniło na świecie ogromne spustoszenie, kładąc niemalże kres ludzkiej cywilizacji. Ci, którym udało się przeżyć kataklizm, postanowili połączyć swe siły, zrzeszając się w pięciu ogromnych miastach. Teraz mieszkańcy każdej z metropolii walczą między sobą o pożywienie i niezbędne do egzystencji surowce. Jak nietrudno się domyślić, prowadzi to do potężnych, długotrwałych konfliktów, jednak rozwiązanie spornych kwestii należy już do zadań gracza.

Ten zaś dostaje do swojej dyspozycji trzy różnorodne rasy – Ludzi, pochodzącą od nich grupę Tribes oraz tajemniczą frakcję o nazwie The Cult. Kierując wybraną przez siebie nacją odbiorca zobowiązany jest do wykonywania różnorodnych misji głównych i pobocznych. Po drodze odnajduje liczne artefakty, dające mu przewagę nad rywalami, a także odkrywa starożytne sekrety, ujawniające mroczne strony fabuły gry. Co ciekawe, autorzy WorldShifta całkowicie zrezygnowali z popularnego w RTS-ach drzewka rozwoju technologicznego. W zamian za to zaserwowali swym klientom tysiące przedmiotów, służących do śrubowania statystyk posiadanych przez nich jednostek. Programiści zadbali również o dostarczenie fanom strategii zaawansowanych opcji taktycznych oraz losowo generowanych map, na jakich toczą się wirtualne zmagania. Prócz tego produkcja Black Sea Studios, może poszczycić się również efektowną oprawą graficzną oraz bogactwem trybów multiplayer, w których możemy uświadczyć takich opcji, jak Cooperative czy Player-vs-Environment.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI WorldShift

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

WorldShift Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista