Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2008, 10:10

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 kwietnia 2008)

Poznaliśmy lokalizację finałów World Cyber Games 2009, premiera WorldShift opóźniona, Games for Windows Magazine przestaje być czasopismem, opóźnienie debiutu Growlanser: Heritage of War, aktualizacja HD-DVD – zapraszamy Was do lektury dzisiejszych „Wieści ze świata”.

Poznaliśmy lokalizację finałów World Cyber Games 2009, premiera WorldShift opóźniona, Games for Windows Magazine przestaje być czasopismem papierowym, opóźnienie debiutu Growlanser: Heritage of War, aktualizacja HD-DVD – zapraszamy Was do lektury dzisiejszych „Wieści ze świata”, polecając jednocześnie nowe galerie obrazków i filmów, opublikowane na łamach naszego serwisu w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin.

Fatal Fury

Zestaw pod tytułem Fatal Fury: Battle Archives Vol. 2 trafił do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Kompilacja przygotowana przez firmę SNK Playmore składa się z Real Bout Fatal Fury, Real Bout Fatal Fury Special oraz Real Bout Fatal Fury 2 i została przygotowana z myślą o konsoli PlayStation 2.

World Cyber Games

Wiemy już w jakim mieście zorganizowany zostanie ścisły finał imprezy World Cyber Games 2009. Wybór padł na chińskie Chengdu. Do oficjalnego ogłoszenia tejże wiadomości dojdzie 23 kwietnia, kiedy to zorganizowana zostanie specjalna ceremonia.

WorldShift

Black Sea Studios zapowiedziało, że do światowej premiery gry WorldShift dojdzie już 8 maja. Jej opóźnienie związane jest zapewne z problemami, na jakie natrafili twórcy w trakcie otwartych testów wersji beta gry, które trwają od mniej więcej dwóch tygodni. Pierwotnie najnowsza cyber-fantastyczna strategia czasu rzeczywistego miała się ukazać w drugiej połowie bieżącego miesiąca.

Games for Windows Magazine

Koncern 1up Network ogłosił w porozumieniu z Microsoftem, że znane czasopismo o tytule Games for Windows Magazine przestanie być wydawnictwem papierowym. Najnowszy numer ukaże się już tylko i wyłącznie w formie elektronicznej, na stronach serwisu 1up. Ruch tłumaczony jest faktem, iż ludzie grający w gry komputerowe spędzają zdecydowaną część swojego czasu wolnego właśnie przed PC i to właśnie tą drogą można do nich dotrzeć najszybciej.

Age of Empires III

Big Huge Games,producent gry Age of Empires III: The Asian Dynasties, opublikował najnowszy patch do owej strategii czasu rzeczywistego. Łatka oznaczona numerem 1.01a usuwa irytujący błąd, w związku z którym gracz... otrzymywał więcej drewna niż powinien. Łatkę można pobrać m.in. stąd.

Growlanser: Heritage of War

Growlanser: Heritage of War – pozycja będąca połączeniem japońskiej gry role-playing oraz niezbyt złożonej strategii czasu rzeczywistego – zostanie wydana w Europie. Wydawca, firma Atlus, poinformował, że dojdzie do tego już 13 czerwca. Pozycja została stworzona wyłącznie z myślą o PlayStation 2.

Mazes of Fate

Światowy debiut produkcji o tytule Mazes of Fate został ponownie opóźniony. Jak poinformowali twórcy, premiera została przeniesiona z marca na końcówkę drugiego kwartału bieżącego roku. Dojdzie do niej zapewne pod koniec maja. Mazes of Fate DS jest kolejną odsłoną zapoczątkowanej na konsoli Gameboy Advance serii. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, jest to rozbudowana gra role-playing, w znacznym stopniu nawiązująca do takich klasyków gatunku jak Dungeon Master, Might & Magic, Ishar czy Eye of the Beholder.

Incredible Hulk

Firma Sega opublikowała pierwszy zestaw zrzutów ekranowych, prezentujących grę Incredible Hulk w wersji na konsolę Nintendo Wii. Screenshoty możecie znaleźć m.in. na łamach naszego serwisu. Europejska premiera IH zaplanowana została na czerwiec.

Sins of Solar Empire

Jeszcze w tym tygodniu opublikowany zostanie kolejny patch do gry Sins of Solar Empire, jednej z najlepszych produkcji tego roku przeznaczonych dla użytkowników komputerów osobistych. Usprawnieniom poddany zostanie m.in. tryb sieciowy. Dalszemu zbalansowaniu ulegnie także rozgrywka opcji single player.

HD-DVD

Microsoft opublikował aktualizację oprogramowania zewnętrznego napędu HD-DVD przeznaczonego dla Xboksa 360. Nie przeszkodziła mu w tym oficjalna śmierć tegoż formatu. Update można pobrać automatycznie w momencie zalogowania się w systemie Xbox Live.

Monster Hunter Portable 2nd G

Japońska wersja Monster Hunter Portable 2nd G zdołała przekonać do siebie już półtora miliona obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni. Dokonała tego w niecałe dwa tygodnie od dnia swojego debiutu.

Galeria obrazków

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

Demigod

Street Fighter IV

Ninja Gaiden II

Trauma Center: Under the Knife 2

Gauntlet

Red Faction: Guerilla

World in Conflict: Soviet Assault

Drone Tactics

Galeria filmów

Zapraszamy Was również do zapoznania się z porcją najnowszych filmów opublikowanych na łamach naszego serwisu GOL Video. Dzisiaj proponujemy Wam seans z:

Trauma Center: Under the Knife 2

Dragon Hunters

Overclocked: A Story of Violence

Battlefield: Bad Company - Redford

Simon the Sorcerer 4

WWE SmackDown vs. Raw 2009

Warhammer 40000: Dawn of War 2 - Teaser

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry