Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 marca 2008

Najpopularniejsze gry na PC w USA (17 - 23 lutego 2008)
Najpopularniejsze gry na PC w USA (17 - 23 lutego 2008)

Przemysław Zamęcki, 5 marca 2008, 18:05

Przed Wami najnowsze notowanie amerykańskiego rynku gier przeznaczonych na komputery osobiste. Obejmuje ona okres pomiędzy 17 a 23 lutego. Przypomnijmy, że jej dostarczaniem zajmuje się amerykańska organizacja NPD.

Jazda figurowa na lodzie na ekranie konsoli NDS
Jazda figurowa na lodzie na ekranie konsoli NDS

Kuba, 5 marca 2008, 14:41

Już wkrótce wszystkie posiadaczki Nintendo DS będą mogły zagrać w Princess on Ice, czyli symulator jazdy figurowej na lodzie.

Sid Meier o trzech największych innowacjach w grach komputerowych

Przemysław Zamęcki, 5 marca 2008, 14:27

Sid Meier, tegoroczny laureat nagrody przyznanej mu za całokształt twórczości podczas imprezy Game Developers Conference, w wywiadzie udzielonym serwisowi MTV powiedział, jakie jego zdaniem trzy najważniejsze innowacje w świecie gier miały największy wpływ na branże elektronicznej rozrywki.

Odszedł twórca systemu Dungeons & Dragons
Odszedł twórca systemu Dungeons & Dragons

Von Zay, 5 marca 2008, 13:56

Gary Gygax, współtwórca jednego z najpopularniejszego systemów RPG - Dungeons & Dragons i współzałożyciel firmy Tactical Studies Rules, zmarł we wtorek 4 marca w wieku 69 lat.

Rail Simulator: Official Expansion Pack już dostępny
Rail Simulator: Official Expansion Pack już dostępny

Jiker, 5 marca 2008, 13:27

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kolei. Koncern Electronic Arts zdecydował się na wydanie na terenie Europy pierwszego oficjalnego rozszerzenia do Rail Simulatora. Rail Simulator: Official Expansion Pack powstał dzięki grupce osób z firmy Kuju Entertainment, znanej jako RSDL, i jest aktualnie dostępny w ofercie serwisu JustTrains w cenie 29,95 Euro (około 105 złotych).

Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (05/03/08)
Konkurs: Bierz co chcesz - gra za friko! (05/03/08)

Solnica, 5 marca 2008, 13:20

Unreal Tournament III, The Elder Scrolls IV: Oblivion GOTY Edition lub Sinking Island – jedna z tych trzech, bez wątpienia ciekawych gier może już wkrótce powędrować do kogoś z was! Aby było to możliwe, musicie jedynie wziąć udział w rozpoczynającym się dzisiaj konkursie z serii „gra za friko”.

SOCOM: U.S. Navy SEALs Confrontation - nowe zrzuty i informacje
SOCOM: U.S. Navy SEALs Confrontation - nowe zrzuty i informacje

Jiker, 5 marca 2008, 13:08

Całe wieki przyszło nam czekać na ujawnienie kolejnych faktów na temat najnowszej odsłony cyklu SOCOM. Zmowę milczenia przerwała oczywiście grupa Sony Computer Entertainment. Dokonała tego poprzez publikację dwóch nieznanych dotąd zrzutów ekranowych oraz podzielenie się kilkoma istotnymi szczegółami odnośnie rozgrywki.

Flashowe demo Zack & Wiki
Flashowe demo Zack & Wiki

Kuba, 5 marca 2008, 12:45

Można iść do kolegi, do sklepu lub jakiejś nowoczesnej kawiarenki internetowej, ale nawet wtedy nie macie gwarancji, że znajdziecie tam Wii i uda się Wam zagrać w jakiś konkretny tytuł. W dość ciekawy sposób swoją produkcję postanowili promować twórcy Zack & Wiki, umieszczając na swojej stronie internetowej demo wykonane w technologii flash. Dzięki temu nawet posiadacze pecetów dowiedzą się czego należy oczekiwać od tej produkcji.

Do czego mogą służyć konsole?

Przemysław Zamęcki, 5 marca 2008, 12:35

Do czego służą konsole? Oczywiście do grania, ale od jakiegoś czasu także do przeglądania Internetu, słuchania muzyki, oglądania filmów, a czasem nawet do przeprowadzania badań naukowych.

Czy będzie MMO w realiach serii Call of Duty?
Czy będzie MMO w realiach serii Call of Duty?

Kuba, 5 marca 2008, 12:24

Tylko spokojnie, bo to jeszcze nic pewnego. W trakcie konferencji Morgan Stanley Technology szef Activision, Bobby Kotick, zaznaczył, iż firma zastanawia się nad stworzeniem nowego Call of Duty, które... będzie reprezentować gatunek MMO.

Dwie trzecie grających w gry MMO zmienia płeć

Przemysław Zamęcki, 5 marca 2008, 11:39

Nottingham Trent University opracował raport, z którego wynika, że miliony uczestników zabawy w produkcje typu MMO, dzięki swoim awatarom żyjącym w wirtualnych światach, ukradkiem zmienia płeć.

Najbardziej innowacyjna wersja przygód Naruto już niedługo w Europie
Najbardziej innowacyjna wersja przygód Naruto już niedługo w Europie

Jiker, 5 marca 2008, 11:37

Jak poinformowało Nintendo, Naruto: Clash of Ninja Revolution – pierwsza produkcja opowiadająca o przygodach przezabawnego bohatera słynnej mangi i anime stworzona z myślą o konsoli Nintendo Wii – ukaże się na europejskim rynku już za kilka tygodni.

God of War: Chains of Olympus debiutuje za Wielką Wodą
God of War: Chains of Olympus debiutuje za Wielką Wodą

Jiker, 5 marca 2008, 11:17

Nie tylko właściciele pecetów mają powody do radości. Posiadają je również miłośnicy przenośnej platformy PlayStation Portable, którzy mogą się cieszyć ze światowej premiery jednej z najbardziej oczekiwanych produkcję na tę konsolę – God of War: Chains of Olympus.

Światowa premiera Warhammer 40K: Dawn of War - Soulstorm już za nami
Światowa premiera Warhammer 40K: Dawn of War - Soulstorm już za nami

Jiker, 5 marca 2008, 10:57

Doczekaliśmy się wreszcie światowej premiery kolejnego, trzeciego już oficjalnego dodatku do kultowego Warhammer 40K: Dawn of War. Samodzielny add-on nosi tytuł Soulstorm i jest póki co dostępny wyłącznie dla graczy zamieszkujących Stany Zjednoczone.

Huxley na Xboxa 360 zaliczy opóźnienie
Huxley na Xboxa 360 zaliczy opóźnienie

Przemysław Zamęcki, 5 marca 2008, 10:17

Jak informuje serwis IGN, produkcja Huxley, gry MMOFPS, nad którą pracuje koreański deweloper Webzen idzie pełną parą. Jednakże tylko na komputery PC. Wersja na Xboxa 360 może znacząco się opóźnić.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 marca 2008)

Jiker, 5 marca 2008, 10:00

Nowa wersja PSP, dodatkowe mapy do Call of Duty 4: Modern Warfare, przemodelowana strona internetowa produkcji Dead Space, kilka patchy oraz premier – wszystko to, a nawet więcej, zostało ujawnione bądź zapowiedziane w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Przed Wami drugi już telegraficzny skrót tego, co mniej ważne.

Harmonix w nagrodę otrzyma potężny zastrzyk gotówki

Przemysław Zamęcki, 5 marca 2008, 09:20

W nagrodę za znakomite wyniki finansowe i doskonałą sprzedaż gry Rock Band, Harmonix otrzyma od swoich właścicieli, którymi są spółki Viacom i MTV Games premię w wysokości 208.7 milionów dolarów.

Nadchodzą zmiany w Playstation Network
Nadchodzą zmiany w Playstation Network

Kuba, 5 marca 2008, 08:02

Serwisowi Gamasutra udało się przeprowadzić wywiad z panem Johnem Hightem z Sony, dzięki czemu wiemy, że w kwietniu należy oczekiwać kilku istotnych zmian w obrębie sieci Playstation Network.

Byli pracownicy Bungie pod piracką banderą

Przemysław Zamęcki, 5 marca 2008, 07:59

Jak donosi kwietniowy numer popularnego amerykańskiego magazynu poświęconego grom video, Electronic Gaming Monthly, mieszcząca się w Austin w Teksasie firma Certain Affinity założona przez byłych pracowników Bungie pracuje nad programem przeznaczonym dla usług Xbox Live Arcade i PlayStation Network.

Mister Slime trafi na konsolę NDS
Mister Slime trafi na konsolę NDS

Kuba, 5 marca 2008, 07:50

Młodsi posiadacze konsolki Nintendo DS będą w siódmym niebie. Zaledwie wczoraj zapowiadaliśmy nową grę z SpongeBobem Kanciastoportym w roli głównej, a dziś zaanonsowano kolejną pozycję dla najmłodszych.

Doctor Who pojawi się w grze
Doctor Who pojawi się w grze

Kuba, 5 marca 2008, 07:38

Doctor Who (lub „Doktor Kto”) to brytyjski serial science-fiction z prawdziwymi tradycjami. Jego emisję rozpoczęto już w 1963 i trwa ona – z różnymi przerwami – do dzisiejszego dnia. Licząca ponad siedemset odcinków seria swoją długością prześcignęła nawet słynnego Star Treka.