Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 marca 2008)

Nowa wersja PSP, dodatkowe mapy do Call of Duty 4: Modern Warfare, przemodelowana strona internetowa produkcji Dead Space, kilka patchy oraz premier – wszystko to, a nawet więcej, zostało ujawnione bądź zapowiedziane w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Przed Wami drugi już telegraficzny skrót tego, co mniej ważne.

Nowa wersja PSP, dodatkowe mapy do Call of Duty 4: Modern Warfare, przemodelowana strona internetowa produkcji Dead Space, kilka patchy oraz premier – wszystko to, a nawet więcej, zostało ujawnione bądź zapowiedziane w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Przed Wami drugi już telegraficzny skrót tego, co mniej ważne.

24 kwietnia do sklepów na terenie całej Japonii trafi nowa wersja konsoli PSP. Brązowa edycja handhelda zostanie wydana w tzw. Value Packu, zawierać będzie zatem takie elementy, jak karta pamięci, pokrowiec, czy też smycz. Dodatkowo do zestawu dołączony zostanie kabel umożliwiający podłączenie PSP do telewizora. Cena brązowej, limitowanej PSP ustalona została na poziomie 23,800 jenów (150 Euro, czyli około 530 złotych).

Najnowsza odsłona cyklu Galactic CommandEcho Squad SEweszła w fazę „złota” i powędrowała do tłoczni. Warto przy tym zauważyć, że Echo Squad SE ukazywać będzie się w formie epizodów. Pierwszy z nich trafi do sprzedaży już za tydzień (będzie go można nabyć za pośrednictwem e-dystrybucji, choćby w serwisie Direct2Drive; w późniejszym czasie także w normalnych sklepach). Kolejne odsłony kosmicznego symulatora będą się ukazywać do lipca, w stałych odstępach czasowych.

Twórcy Dead Space zdecydowali się na przemodelowanie oficjalnego serwisu poświęconego grze. Dodanych zostało kilka interesujących funkcji, z których najciekawiej prezentują się blogi poszczególnych autorów, mogące stanowić ważne źródło informacji na temat tego survival horroru. Przypominamy, że jego premiera nastąpi 21 października (PC, Xbox 360, PS3).

Europejskie, specjalne wersje filmów o Indiana Jonesie nie będą zawierać wersji demonstracyjnej gry LEGO: Indiana Jones. Promocją tą zostanie zatem objęta jedynie Ameryka Północna, o czym informowaliśmy przy okazji wczorajszego skrótu telegraficznego.

Firma Infinity Ward pracuje nad zestawem dodatkowych map do czwartej odsłony cyklu Call of Duty. O fakcie tym wiemy od pewnego już czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w jego skład wejdą trzy lokacje: Broadcast (stacja telewizyjna), Dusk (arabskie miasto) oraz Hill (skonstruowana na bazie górskich map znanych z trybu dla pojedynczego gracza). Mapy zostaną udostępnione za kilka tygodni.

Koncern THQ opublikował zestaw kilkunastu zupełnie nowych zrzutów ekranowych, ukazujących nam oprawę graficzną drugiej odsłony Saint’s Row (Xbox 360, PS3). Screenshoty znajdziecie na łamach naszego serwisu.

Firmy 505 Games, 1C Company, Best Way oraz Digitalmindsoft poinformowały o rozpoczęciu zapisów na beta-testy trybu multiplayer interesująco zapowiadającej się strategii czasu rzeczywistego o tytule Men of War. Wszyscy zainteresowani posiadacze pecetów mogą tego dokonać poprzez odwiedziny oficjalnego serwisu Digitalmindsoft. Zainteresowanym Man of War polecamy również zapoznanie się z najnowszą galerią obrazków, udostępnioną na łamach GOL-a.

Studio Petroglyph Games udostępniło drugą łatkę do gry Universe at War: Earth Assault. Patch usuwa kolejne błędy rozgrywki, wpływa na balans zmagań, a także zawiera w sobie cztery nowe mapy przeznaczone do zmagań wieloosobowych.

Aktualizacji doczekała się również inna strategia czasu rzeczywistego, mianowicie World in Conflict. Produkcja firmy Massive Entertainment pozbyła się tym samym kolejnych uciążliwych niedoróbek, a przy tym została dodatkowo wzbogacona licznymi dodatkami, jak choćby usprawnieniami w kwestii serwerów, czy też balansu rozgrywki. Polską wersję patcha znajdziecie na łamach naszego serwisu.

Japońskie Konami udostępniło w sieci zapowiedź oficjalnej strony internetowej poświęconej grze Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Póki co nie znajdziemy na niej niczego wartościowego (poza tapetami oraz specjalnym, nieskalibrowanym zegarem odliczającym czas do premiery MGS 4).

Drugi dodatek z cyklu Co-op Collection przeznaczony dla Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 2 trafił do oferty usługi Xbox Live Marketplace. Rozszerzenie, o którym szerzej pisaliśmy wczoraj, kosztuje 400 punktów (a nie, jak sądziliśmy 800) i umożliwia zdobycie 125 punktów Gamerscore.

Jak poinformowało Rockstar Games, Bully: Scholarship Edition, specjalna edycja jednej z najciekawszych produkcji wydanych na PlayStation 2, trafiła właśnie do amerykańskich sklepów, odnotowując tym samym światowy debiut. Pozycja, przeznaczona dla posiadaczy konsol Wii oraz Xbox 360, trafi do Europy już za dwa dni (w Polsce od 14 marca). W stosunku do oryginału poprawie uległa oprawa graficzna oraz dźwiękowa, dodanych zostało też wiele nowych misji przeznaczonych dla trybów single i multiplayer.

Silent Hill Origins – survival horror znany posiadaczom przenośnej konsoli Sony PSP – został właśnie wydany w wersji dla platformy PlayStation 2. Konwersja trafiła aktualnie do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak już niedługo wyląduje również na europejskich półkach sklepowych.

VSTEP, producent gry Ship Simulator 2008, poinformował o rozpoczęciu rozmów z koncernem Philips, których efektem ma być implementacja technologii amBX, zapewniającej różnego rodzaju doznania – od wibracji począwszy, na ferii barw wydobywających się zza przystosowanych do tego odbiorników skończywszy.

Sega podzieliła się z nami listą Osiągnięć ulokowanych w Viking: Battle for Asgard. Znajdziecie je pod tym adresem. Szerzej o samej grze – zapowiadającej się co najmniej świetnie – poczytacie na łamach naszej Encyklopedii. Dodamy jedynie, że pozycja ukaże się w wersjach na PS3 i Xboksa 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry