Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Ship Simulator 2008 (PC)

Ship Simulator 2008 PC

Ship Simulator 2008 to kolejna gra, przygotowana przez holenderską firmę VSTEP i traktująca o pływaniu rozmaitymi statkami.

Symulacje

PC Windows
Okładka Ship Simulator 2008 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13lipca2007

2sierpnia2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ship Simulator 2008 to kolejna gra, przygotowana przez holenderską firmę VSTEP i traktująca o pływaniu rozmaitymi statkami. Tym razem niderlandzcy developerzy postanowili zaserwować posiadaczom komputerów osobistych klasy PC produkt znacznie bardziej dopracowany i bogatszy w treść, niż to miało miejsce poprzednio. Wszystko po to, aby można się było poczuć niczym prawdziwy kapitan, żeglujący na pokładzie swojej maszyny po całym globie ziemskim.

Lista wirtualnych statków (do każdego z nich przypisano rzecz jasna specjalny przewodnik) została rozszerzona m.in. o kontenerowiec, tankowiec, a nawet poduszkowiec. Udostępniono też nowe miejsca do odwiedzenia, czyli np. rejon San Francisco, Marsylii i Southampton. Warto zauważyć, że twórcy Ship Simulator 2008 pozwolili graczom na kontrolowanie portowych żurawi, służących do obsługi statków towarowych. W zależności od wybranego typu maszyny mamy do wykonania inne zadania – trzeba chociażby zorganizować pościg szybką łodzią motorową albo przewieźć ładunek kontenerów z punktu A do B.

Abyśmy mieli lepszą kontrolę nad statkiem, otrzymaliśmy do dyspozycji nowe przyrządy, czyli przykładowo miernik głębokości aktualnie eksplorowanego przez nas akwenu. Ponadto zaimplementowano realistycznie wyglądające fale oraz dynamicznie zmieniające się pory doby i warunki pogodowe. Sugestywnie prezentują się też uszkodzenia kadłubów, powstające w wyniku kolizji. Całości dopełnia możliwość zapisu stanu gry w trakcie wykonywania misji oraz atrakcyjne novum w postaci opcji zabawy wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 359 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Ship Simulator 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Ship Simulator 2008

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce FX 5900 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 października 2008)

wiadomość8 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: podbijamy Europę, wyruszamy w podróż z intergalaktycznymi oficerami, gramy w demo Tom Clancy’s EndWar, słuchamy ścieżki dźwiękowej Fable, czekamy na europejską premierę Afro Samurai i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 marca 2008)

wiadomość28 marca 2008

Ship Simulator 2008: New Horizons już w sklepach, pierwszy dodatek do Warhammer Online zapowiedziany, Final Fantasy Tactics A2 także w Europie, oficjalny tytuł drugiej odsłony wirtualnych przygód 50 Centa ujawniony – tak oto prezentują się najciekawsze informacje zamieszczone w ostatnich w tym tygodniu „Wieściach ze świata w telegraficznych skrócie”. Zapraszamy do lektury.

Zapowiedziano dodatek do Ship Simulator 2008

wiadomość15 lutego 2008

Ship Simulator 2008 pojawił się na rynku w zeszłym roku. Od tego czasu sprzedał się w ponad 280 000 kopii. Twórcy przygotowali dla swoich fanów dodatek, rozszerzający możliwości gry.

Ship Simulator 2008 już w sklepach
Ship Simulator 2008 już w sklepach

wiadomość13 lipca 2007

Piątek trzynastego – taki właśnie dzień na premierę swego produktu wybrał holenderski wydawca gry Ship Simulator 2008, firma Lighthouse Interactive. Nie bacząc na przesądy, przedsiębiorstwo z kraju tulipanów wypuściło swą symulację okrętów na szerokie wody, dzięki czemu najnowsze dziecko studia VSTEP jest już obecne zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w państwach Skandynawii.

Ship Simulator 2008 w
Ship Simulator 2008 w "złocie"

wiadomość4 lipca 2007

Holenderskie studio VSTEP BV zakończyło prace nad nową odsłoną cyklu Ship Simulator, oznaczoną liczbą 2008. Gra znalazła się w „złotej” fazie produkcji, a to oznacza, że płyta z pełną wersją programu trafiła już do tłoczni.