Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 marca 2008

Ludo ergo sum - Syndrom papugi
Ludo ergo sum - Syndrom papugi

Louvette, 29 marca 2008, 21:00

Przed dwoma miesiącami pisałam o grach jako opowieściach. Kilka tygodni temu zastanawiałam się nad kwestią growej piśmienności oraz jej braku. Dziś zapraszam do lektury ostatniego tekstu wchodzącego w skład tej swoistej „trylogii medialnej”, w której przyglądam się elektronicznej rozrywce jako medium właśnie.

Rockstar i Amazon tworzą nowy model cyfrowej dystrybucji muzyki

Przemysław Zamęcki, 29 marca 2008, 12:48

Serwis Yahoo! informuje, że producent serii Grand Theft Auto, firma Rockstar Games, oraz sieć internetowych sklepów Amazon wspólnie stworzyli nowy model cyfrowej dystrybucji utworów muzycznych, które możemy usłyszeć w stacjach radiowych umieszczonych w czwartej części cyklu.

THQ ujawnia WWE Smackdown vs. RAW 2009

Jiker, 29 marca 2008, 12:37

Sprawdziły się nieoficjalne informacje zbiegające do nas od kilku dni. Firmy THQ oraz Jakks Pacific zdecydowały się na ujawnienie pierwszych faktów na temat WWE Smackdown vs. RAW 2009 – najnowszej odsłony najpopularniejszego cyklu traktującego o zawodowej lidze wrestlingu.

EA Casual Entertainment zapowiada Zubo

Jiker, 29 marca 2008, 11:36

W efekcie ubiegłorocznej reorganizacji struktur firmy Electronic Arts powołano w jej ramach grupę odpowiedzialną za produkcję gier casualowych – EA Casual Entertainment. Rozwija się ona prężnie, podobnie jak cały rynek casual, zapowiadając co i rusz nowe pozycje. Kolejną z nich jest Zubo – przedstawiciel gatunku gier rytmiczno-muzycznych.

Twórcy Warhammer Online ujawniają powody opóżnienia światowej premiery gry

Jiker, 29 marca 2008, 11:18

Opóźnienie światowej premiery Warhammer Online: Age of Reckoning było jedną z najważniejszych wiadomości mijającego tygodnia. W chwili jej publikacji nie wiedzieliśmy niestety co było powodem podjęcia takiej decyzji. Wczoraj przedstawiciele EA Mythic nadrobili tę zaległość.

Wytwórnia Paramount wchodzi na rynek gier
Wytwórnia Paramount wchodzi na rynek gier

Przemysław Zamęcki, 29 marca 2008, 09:40

Słynna amerykańska wytwórnia filmowa Paramount ma zamiar zająć się również produkcją gier video oraz planuje bezpośrednio nadzorować i finansować przyszłe projekty bazujące zarówno na nowo powstających filmach, jak i tych już znajdujących się w jej katalogu.

Pojawi się wersja demonstracyjna Army of Two
Pojawi się wersja demonstracyjna Army of Two

Przemysław Zamęcki, 29 marca 2008, 08:45

Army of Two jest z całą pewnością jedną z lepszych pozycji wydanych w tym roku oferującą znakomity tryb kooperacji. Jak do tej pory przed ewentualnym zakupem gry musieliśmy kierować się bądź to cudzymi opiniami, bądź dostępnymi w sieci filmikami. Wkrótce się to zmieni, przynajmniej w przypadku posiadaczy konsol Microsoftu.