Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2008, 13:56

autor: Von Zay

Odszedł twórca systemu Dungeons & Dragons

Gary Gygax, współtwórca jednego z najpopularniejszego systemów RPG - Dungeons & Dragons i współzałożyciel firmy Tactical Studies Rules, zmarł we wtorek 4 marca w wieku 69 lat.

Gary Gygax, współtwórca jednego z najpopularniejszych systemów RPG - Dungeons & Dragons i współzałożyciel firmy Tactical Studies Rules, zmarł we wtorek 4 marca w wieku 69 lat.

Pierwszy podręcznik Dungeons & Dragons wydany został w 1974 przez TSR, firmę tworzącą „papierowe” RPG, założoną rok wcześniej przez Gygaxa i Dona Kaye. System doczekał się licznych poprawek, aktualizacji, dodatkowych podręczników i kampanii.

TSR wykupiona została w 1997 roku przez Wizards of the Coast i pod jej skrzydłami wydała trzecią edycję Dungeons & Dragons. Premiera edycji czwartej planowana jest na czerwiec bieżącego roku.

Największym i najpopularniejszym światem Dungeons & Dragons są Zapomniane Królestwa (Forgotten Realms), o który oparte są niezliczone książki i gry wideo.

Na stworzonym przez Gygaxa systemie bazuje duża część komputerowych gier RPG – włącznie z takimi hitami jak Baldur's Gate czy Neverwinter Nights od BioWare, a jego wpływy widać w wielu innych produkcjach.

Odszedł twórca systemu Dungeons & Dragons - ilustracja #1
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry