Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDSPCWii
Okładka Rooms: The Main Building (NDS)
OkładkaRooms: The Main Building (NDS)

Rooms: The Main Building

Rooms: The Main Building jest grą logiczną przygotowaną przez studio HandMade Games. Akcja gry osadzona została w tytułowym gmachu, gdzie gracze muszą zmierzyć się z szeregiem wymagających układanek.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rooms: The Main Building Premiera

10sie2008

PC

23mar2010

Wii NDS

producent: Natsume Inc. wydawca: Hudson Soft wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przesuwanie dostępnych na planszy elementów, tak by ułożyły się we wzór umożliwiający rozwiązanie konkretnego problemu. Produkcja zaczęła żywot jako Rooms – darmowy tytuł na PC, który wygrał w 2007 konkurs Independent Games Festival w kategorii na najlepszą grę studencką. Autor zachęcony tym sukcesem postanowił stworzyć komercyjną kontynuację swojego dzieła i tak narodziło się Rooms: The Main Building.

Gracz wkracza do olbrzymiej posiadłości i jego zadaniem na każdym z poziomów jest przedostanie się z miejsca startu do drzwi wyjściowych. Każdy kolejny etap ma postać zajmującej cały ekran planszy, którą wypełnia szereg ruchomych puzzli (każdy przedstawiający pojedynczą lokację) oraz niewielka ilość pustych pól. Zadaniem gracza jest przesuwanie poszczególnych elementów, tak by umożliwić bohaterowi swobodne przejście. Nie jest to proste, gdyż zawsze dysponujemy niewielką ilością wolnego miejsca, co ogranicza swobodę ruchu poszczególnych puzzli. Dodatkowo każda lokacja może być przesuwana tylko wtedy, gdy nasza postać się w niej znajduje. Zabawę urozmaica obecność specjalnych przedmiotów. Przykładowo - użycie telefonu przeniesie nas do drugiego pokoju z telefonem. Z kolei skorzystanie z szaf zamieni miejscami pokoje, w których się znajdowały. Hydrant ugasi pożar, ale zaleje cały pokój, więc potrzebować będziemy sposobu by nie utonąć itp. Gra powoli, ale nieubłaganie zwiększa poziom trudności poszczególnych zadań, wciąż zaskakując gracza czymś nowym.

Rooms: The Main Building posiada prostą, ale oryginalną grafikę, będącą połączeniem rysunków oraz obrobionych fotografii. Główny bohater z kolei grany jest przez żywego aktora. Atmosferę wspomaga bardzo udana ścieżka dźwiękowa, która pomaga w tworzeniu nastroju, ale jednocześnie nie przeszkadza w koncentrowaniu się na znajdowaniu rozwiązań kolejnych łamigłówek.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Rooms: The Main Building cena w dniu premiery: 129,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Rooms: The Main Building

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rooms: The Main Building Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHZ
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 79 MB HDD
  • Windows XP/Vista
PC
Wii
NDS