Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2009, 12:59

autor: Jiker

Wieści ze świata (The Beatles: Rock Band, Dragon Age, MechWarrior 4) 16/11/2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper zmierza na Xboksa 360, zaproszenia do testów darmowej wersji Shattered Horizon, plotki o nowej grze Robomodo i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper zmierza na Xboksa 360, zaproszenia do testów darmowej wersji Shattered Horizon, plotki o nowej grze Robomodo i inne. Zapraszamy do lektury.

The Beatles: Rock Band

Już jutro do sprzedaży trafi drugi album The Beatles przeznaczony dla posiadaczy The Beatles: Rock Band. Po Abbey Road przyszła pora na Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. W skład DLC wejdzie tylko osiem utworów znanych z jednej z najsłynniejszych muzycznych publikacji w historii – pozostałych pięć znajduje się już bowiem na płycie z podstawową wersją dzieła Harmonix. Z tego też względu uzupełnienie albumu w przypadku konsol Xbox 360 i PlayStation 3 (premiera 19 listopada) będzie kosztować nieco mniej, bo 1080 punktów MS/13,49 dolarów. Dodatkowo posiadacze obu wymienionych platform i Wii będą mogli zakupić pojedyncze utwory w cenie 160 punktów MS/200 punktów Wii/2 dolarów.

Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper

Firma Focus Home Interactive potwierdziła, że przygodowa pozycja Sherlock Holmes vs. Jack the Ripper zostanie wydana w Europie w wersji na konsolę Xbox 360 26 listopada. Produkcja opracowywana przez studio Frogwares zaoferuje m.in. dwie formy rozgrywki – w trybie TPP lub FPP - oraz historię na wysokim poziomie. Polecamy Wam zapoznanie się z recenzją pecetowej wersji gry.

Shattered Horizon

Przedstawiciele Futuremark Games Studio zapowiedzieli, że wszyscy dotychczasowi nabywcy strzelaniny Shattered Horizon (premiera 4 listopada) otrzymają do dyspozycji po trzy indywidualne zaproszenia do zabawy, które będą mogli wysłać do swoich przyjaciół w ramach platformy Steam. Według informacji twórców uprawniają one do trzydniowych, darmowych testów pełnej wersji ich dzieła. Pierwotnie ich wysyłka miała zostać zrealizowana w ostatni piątek, lecz z uwagi na nieujawnione trudności została opóźniona i powinna nastąpić w tym tygodniu. Zaproszenia mają zapełnić lukę po demie, którego brak był dosyć zaskakujący (szczególnie, że mamy do czynienia z nową marką). Przy okazji producenci zapowiedzieli pierwszy dodatek do gry. W skład darmowego Moonrise Pack wejdą cztery nowe mapy do zmagań w trybie multiplayer.

MechWarrior 4: Vengeance

Redakcja serwisu Destructoid dowiedziała się, że publikacja darmowej wersji symulatora mechów MechWarrior 4: Vengeance jest w pełni uzależniona od wyniku rozmów pomiędzy firmami MekTek oraz Smith & Tinker. Opóźnienie premiery jest ponadto efektem zmian administracyjnych dokonanych przez koncern Microsoft, od którego Smith & Tinker wykupiło prawa do marki MechWarrior. Oczekuje się, że udostępnienie darmowej „czwórki” nastąpi pod koniec listopada.

Robomodo

Studio Robomodo, które już jutro wprowadzi na amerykański rynek nową odsłonę deskorolkowej serii Tony HawkTony Hawk: RIDE (X360, PS3, Wii) – szuka nowych pracowników. Piętnaście miejsc pracy zostało stworzonych w związku z rozpoczęciem dewelopingu nowej ekstremalnej produkcji. Czy jest to kontynuacja RIDE’a? A może pozycja podejmująca temat snowboardingu? W końcu ekstrawagancki kontroler, który będzie dołączany do RIDE’a, świetnie nadawałby się także do wirtualnych szaleństw na śniegu. Przypominamy, że europejska premiera Tony Hawk: RIDE odbędzie się 4 grudnia.

BioWare

Ray Muzyka, współzałożyciel i prezes firmy BioWare, przyznał w rozmowie z serwisem VideoGamer.com, że umieszczenie trybu kooperacji w kolejnych odsłonach Dragon Age i Mass Effect jest bardzo możliwe. Na jakieś rozstrzygnięcia w tej kwestii przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

BioWare

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Call of Duty: Modern Warfare - Reflex

Tropico 3

Army of Two: The 40th Day

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Rig'n'Roll

Avatar: The Game

Przegląd Tygodnia - zabójczy tydzień video magazyn

Assassin's Creed II - Lineage #2 - wersja PL

Just Cause 2 - Linka z hakiem - wersja PL

Kinówka - listopadowy przegląd filmów video felieton

Assassin's Creed II - Lineage #3 - wersja PL

gry