Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2009, 11:30

autor: Jiker

Rosjanie oburzeni zawartością Modern Warfare 2 wycofują grę ze sklepów

Mimo że Call of Duty: Modern Warfare 2 znajduje się w sprzedaży niemal od tygodnia, produkcja Infinity Ward nie daje o sobie zapomnieć. Mianowicie dobiegły do nas informacje, że konsolowe edycje gry zostały wycofane z rosyjskich sklepów.

Mimo że Call of Duty: Modern Warfare 2 znajduje się w sprzedaży niemal od tygodnia, produkcja Infinity Ward nie daje o sobie zapomnieć. Mianowicie dobiegły do nas informacje, że konsolowe edycje gry zostały wycofane z rosyjskich sklepów.

Powodem tak drastycznej decyzji jest obecność poziomu No Russian, w którym terroryści wywodzący się z tego kraju przeprowadzają brutalny atak wymierzony w ludzi przebywających na terenie portu lotniczego. Infinity Ward zostało również zmuszone opublikować łatkę całkowicie usuwającą kontrowersyjną misję z pecetowej wersji Modern Warfare 2 (także za pośrednictwem Steama).

Z informacji przedstawionych na łamach serwisu gotPS3.ru oraz bloga Hellforge dowiadujemy się, że konsolowe edycje zostaną sprawdzone przez organa rosyjskiego rządu i dopiero po tym procesie będą mogły ponownie trafić na półki sklepowe. Oczekuje się, że ocenzurowane Modern Warfare 2 powróci do sprzedaży w przeciągu miesiąca.

Rosjanie oburzeni zawartością Modern Warfare 2 wycofują grę ze sklepów - ilustracja #1

Premiera Modern Warfare 2 wzbudziła w Rosji wiele emocji. Swe niezadowolenie z zawartości produkcji wyrazili nie tylko sami gracze, ale również niektórzy politycy. Przede wszystkim krytykują oni sposób przedstawienia rosyjskich żołnierzy – twierdzą, że zrobiono z nich terrorystów dokonujących inwazji na Stany Zjednoczone i stawiających w Moskwie pomniki swym poległym towarzyszom (chodzi o nacjonalistów gloryfikujących w ten sposób Imrana Zachajewa, zabitego w części pierwszej).

Redaktorzy serwisu gotPS3.ru dodają ponadto, że w grze gloryfikuje się naród amerykański całkowicie potępiając i dyskredytując inne kultury – w szczególności Rosjan, w grze po prostu terrorystów.

Modern Warfare 2 zostało wydane 10 listopada. Dzieło Infinity Ward było najbardziej oczekiwaną produkcją ostatnich lat. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszym dniu obecności na amerykańskim i brytyjskim rynku gracze zakupili aż 4,7 miliona egzemplarzy. Gra przyniosła tym samym 310 milionów dolarów przychodu, lądując bezapelacyjnie na pierwszym miejscu najbardziej kasowych gier. Wyprzedziła pod tym względem nawet wielkie hollywoodzkie hity kinowe. Oczekuje się, że końcowy wynik dosłownie rzuci nas na kolana. Z nieustanną promocją i wychwalaniem gry przez światowe media nie powinno to być wielkim problemem.

Zachęcamy Was do zapoznania się z recenzją wersji pecetowej, autorstwa U.V. Impalera.