Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka MechWarrior 3 (PC)

MechWarrior 3 PC

Mechy to potężne i uzbrojone po zęby roboty bojowe, prowadzone do walki w świecie BattleTech przez walecznych pilotów. Teraz i ty możesz zostać bohaterem.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | BattleTech (uniwersum)

PC Windows
Okładka MechWarrior 3 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2czerwca1999

W MechWarrior 3 mamy okazję jako pilot mecha, potężnego robota bojowego o rozmiarach sporego wieżowca, uczestniczyć w szeregu zaciętych futurystycznych bitew. Grę cechuje dobrej jakości grafika, możliwość konfiguracji własnego mecha na bazie osiemnastu korpusów i 35 broni, ciekawa fabuła oraz bardzo dobre efekty dźwiękowe.

Największym jej mankamentem jest rozwiązanie zapisywania stanu gry, gdyż można to zrobić tylko pomiędzy misjami, a nie w ich trakcie. Dodatkowo komputerowi przeciwnicy nie grzeszą inteligencją, a tryb multiplayer również nie jest wolny od małych niedociągnięć. Lecz pomimo tych wad, tytuł może zainteresować nie tylko miłośników science-fiction i świata BattleTech, w którym toczy się akcja gry.

  • Ponad dwadzieścia misji bojowych.
  • Bogate elektroniczne wyposażenie robotów, sensory, czujniki, itp.
  • Bogata trójwymiarowa grafika, rozdzielczość w przedziale od 320 x 240 do 1024 x 768.
  • Opcje rozgrywki w trybie multiplayer za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe MechWarrior 3

12+

Wymagania sprzętowe MechWarrior 3

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium II 233MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D
Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior
Plotki o filmowej adaptacji marki MechWarrior

wiadomość30 września 2009

Serwis Joystiq wszedł podobno w posiadanie informacji sugerujących możliwość powstania filmowej adaptacji marki MechWarrior. Kinowa produkcja bazująca na słynnym cyklu symulującym walki potężnych robotów, miałaby zostać wyprodukowana przez Michaela Eisnera, byłego prezesa koncernu Walt Disney.

Prace nad nowym MechWarriorem potwierdzone
Prace nad nowym MechWarriorem potwierdzone

wiadomość9 lipca 2009

Nowa odsłona nieco zapomnianej serii o wielkich robotach MechWarrior rzeczywiście jest w produkcji. W tym tygodniu serwis Voodoo Extreme opublikował tajemnicze zwiastuny, które sugerowały taką możliwość. Zgodnie z wcześniejszymi domysłami produkcją gry zajmuje się studio Piranha Games, współpracujące z firmą Smith & Tinker, założoną przez Jordana Weismana, czyli autora oryginalnego MechWarriora.

MechWarrior 5 nadchodzi?!
MechWarrior 5 nadchodzi?!

wiadomość8 lipca 2009

Na łamach zachodniego serwisu Voodoo Extreme pojawiły się trzy krótkie zajawki filmowe z olbrzymimi robotami w rolach głównych. Bardzo możliwe, że to pierwsze materiały reklamujące zupełnie nową odsłonę serii MechWarrior!

Twórcy SOCOM pod skrzydłami Sony

wiadomość25 stycznia 2006

Nie wiedzieć czemu, ale ostatnimi czasy bardzo popularne stało się wchłanianie niezależnych firm developerskich przez ich partnerów wydawniczych. Tzn. takie ruchy z jednej strony są dobre, ponieważ zapewniają stałe źródło finansowania przyszłych projektów, z drugiej strony jednak developer tworzy praktycznie pod dyktando wydawcy.

Ogromne roboty bojowe również w kinach

wiadomość2 marca 2003

Jest już przesądzone, iż popularna seria futurystycznych gier wirtualnych o nazwie MechWarrior doczeka się adaptacji filmowej. Powstanie tejże gwarantuje umowa, podpisana właśnie przez korporację WizKids i studio Electric Entertainmet.