Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Mech Commander 2 (PC)

Mech Commander 2 PC

Sequel doskonałego RTS-a opartego na zasadach systemu Battletech, w którym mając do dyspozycji zaawansowane technologicznie bojowe maszyny kroczące, musimy pokonać przeciwników w szeregu misji.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Mech Commander 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21lipca2001

30września2001

pudełko PL

MechCommander 2 to sequel popularnej strategii czasu rzeczywistego opartej na zasadach świata Battletech. W grze kierujemy poczynaniami olbrzymich bojowych maszyn kroczących, zwanych mechami. Przy ich pomocy bronimy własnego terytorium i poszerzamy jego zasięg. Względem części poprzedniej usprawniono grę sprawiając, że jest ona teraz bardziej intuicyjna i grywalna. Rozgrywka składa się z szeregu misji połączonych jedną, nieliniową fabułą. Przed każdym zadaniem uczestniczymy w odprawie, na której otrzymujemy informacje na temat aktualnej sytuacji i dane dotyczące celów misji, np.: zniszcz określone budynki wroga lub konwój, ochraniaj bazę itp. Później możemy odpowiednio wybrać i uzbroić roboty, obsadzić w nich odpowiednich pilotów (których umiejętności stale wzrastają) i wykonać zadanie.

Jedną z najważniejszych nowości jest to, że teraz podczas każdej misji możemy, np.: wezwać posiłki, wsparcie powietrzne i artyleryjskie, pojazd naprawczy, helikoptery zwiadowcze, czy pojazdy ratunkowe. Oczywiście wszystko za odpowiednią opłatą punktów C-bills, standardowej waluty w świecie Battletech. Po zniszczeniu wrogiego mecha, możemy przejąć go przy pomocy poduszkowców VTOL. Naprawiają one wrogie jednostki i obsadzają naszą załogą, dzięki czemu możemy je wykorzystać w walce z przeciwnikami. W nagrodę za przejęcie kluczowych obiektów wroga dostajemy dodatkowe punkty. Po zakończeniu misji również otrzymujemy pewną ilość punktów C-bills.

  • W pełni trójwymiarowa grafika.
  • Zaimplementowany edytor misji.
  • Tryb gry jedno i wieloosobowej z możliwością gry do ośmiu osób równocześnie.
  • Ponad 25 typów robotów bojowych.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 150 PLN

Wymagania wiekowe Mech Commander 2

12+

Mech Commander 2 - recenzja gry
Mech Commander 2 - recenzja gry

Recenzja 11 października 2001, 11:03

Sama walka jest bardzo dynamiczna i chwilami trudno jest zapanować nad wszystkimi jednostkami, mimo, iż jest ich w sumie niewiele. Główny wpływ na to ma całkiem pokaźna ilość opcji konfiguracyjnych. Możemy określić, czy dany mech ma atakować bronią dalekiego, średniego, czy krótkiego zasięgu. Możemy też zdecydować, czy ma atakować ramiona, korpus, czy też nogi przeciwnika. Niestety jeżeli chodzi o tę ostatnią opcję, to o podcinaniu wrogich robotów należy od razu zapomnieć. Poza tym możemy swobodnie łączyć nasze jednostki w grupy i atakować na przykład z dwóch stron. Wszystko to sprawia, że, jakby nie patrzeć, kluczem do zwycięstwa niejednokrotnie okazuje się być świetne opanowanie skrótów klawiszowych.