Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2001, 09:20

Mech Commander 2 – Demo

Pojawiło się demo tworzonej przez FASA Interactive a wydawanej przez Microsoft gry strategicznej osadzonej w realiach Battletech – Mech Commander 2.

Pojawiło się demo tworzonej przez FASA Interactive a wydawanej przez Microsoft gry strategicznej osadzonej w realiach Battletech – Mech Commander 2.

Demo zajmuje niecałe 100MB i oddaje w ręce graczy możliwość zapoznania się z dwiema misjami z kampanii Carver V.

MechCommander 2 to sequel popularnej gry strategicznej czasu rzeczywistego opartej na zasadach Battletech. W grze kierujemy poczynaniami olbrzymich bojowych maszyn kroczących zwanych mechami. Przy ich pomocy bronimy własnego terytorium i walczymy o nowe tereny.

W grze poczyniono wiele usprawnień sprawiając, że jest ona bardziej intuicyjna. Jedną z najważniejszych nowości jest zwiększenie ilości dostępnych surowców. W każdej misji korzystamy z wielu źródeł surowców, które możemy wykorzystać na różne cele, takie jak np. wsparcie powietrzne, artyleryjskie, odczyty sensorów, pojazdy naprawcze, helikoptery zwiadowcze, pola minowe czy pojazdy ratunkowe. Za przysłane posiłki musimy zapłacić konkretną ilością surowców.

Po zniszczeniu wrogiego mecha, możemy przejąć go przy pomocy poduszkowców VTOL. Naprawiają one wrogie jednostki i obsadzają naszą załogą, dzięki czemu możemy go wykorzystać w walce z przeciwnikami.

W nagrodę za przejęcie kluczowych obiektów wroga dostajemy dodatkowe punkty surowców, a po zakończeniu misji otrzymujemy pewną ilość C-bills, standardowej waluty w świecie Battletech, którą możemy wydać na przejęcie wrogich mechów, wybranych spośród tych które zniszczyliśmy podczas wykonywania zadania.

Pliki: Mech Commander 2 - Demo