Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 27 maja 2022, 14:27

MechCommander: Lostech - samodzielny mod do klasycznego RTS-a z nową wersją

Mod MechCommander: Lostech osiągnął wersję 0.9. Najważniejszą nowością jest zmiana charakteru projektu na samodzielną modyfikację, co czyni z niego w praktyce darmową grę.

Ukazała się nowa wersja Lostech, czyli jednej z najważniejszych modyfikacji do wydanego w 1998 roku klasycznego RTS-a Mech Commander.

Nowa edycja oznaczona została numerem 0.9 i przynosi przede wszystkim jedną zmianę – projekt stał się samodzielną produkcją. W praktyce jest to więc teraz darmowa gra, która nie wymaga posiadania pełnej wersji Mech Commandera do zabawy.

MechCommander: Lostech samodzielny mod do klasycznego RTS-a z nową wersją - ilustracja #1
Pomimo 24 lat na karku gra wciąż ma aktywną społeczność moderską.

Coś takiego było możliwe dlatego, że pierwowzór z 1998 roku dawno temu udostępniono za darmo. Twórcy Lostech wykorzystali wreszcie tę wersje jako fundament pod swój projekt, a do tego dorzucili wiele z innych najlepszych modyfikacji do tej produkcji.

Rezultatem tego jest tzw. MechCommander: Lostech (Standalone). Projekt oferuje pełną zawartość gry, a jednocześnie wprowadza masę nowych misji i fanowskich kampanii. Mocno rozszerzono także listę maszyn i uzbrojenia. Możemy również cieszyć się licznymi ulepszeniami zarówno rozgrywki, jak i grafiki, w tym możliwością zabawy w wysokich rozdzielczościach szerokoekranowych.

  1. MechCommander: Lostech – pobierz mod (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrorów)
  2. Oficjalna strona projektu