Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2023, 08:39

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. Wyczekiwany RPG akcji i intrygująca strategia z wielkimi robotami

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie produkcje, jak Wo Long: Fallen Dynasty, Phantom Brigade, Destiny 2: Lightfall czy Dreadful River.

Źródło fot. Midjourney.
i

Witamy w kolejnym odcinku cyklu omawiającego największe nadchodzące premiery na Steamie. Ten tydzień będzie trochę spokojniejszy niż kilka poprzednich, ale i tak czeka nas kilka dużych premier oraz wysyp mniejszych, ale obiecujących produkcji. Zwłaszcza zadowoleni powinni być miłośnicy RPG-ów, taktycznych turówek oraz sieciowych strzelanek.

Premiera tygodnia to

Wo Long: Fallen Dynasty

Wielu graczy z niecierpliwością odlicza dni do premiery Wo Long: Fallen Dynasty i to ten tytuł wytypowaliśmy na premierę tygodnia. To wymagające RPG akcji typu soulslike, które osadzone będzie w fantastycznej wersji starożytnych Chin.

Za projekt odpowiada studio Team Ninja, czyli autorzy klasycznej serii Ninja Gaiden oraz równie udanego cyklu NiOh. Na Steamie dostępne jest krótkie demo, pozwalające sprawdzić grę przed premierą. Ukończenie wersji demonstracyjnej nagrodzone zostanie specjalnym hełmem do wykorzystania w pełnym wydaniu gry.

 1. Wo Long: Fallen Dynasty na Steamie

Najważniejsze premiery na Steam: 27 lutego – 5 marca

27 lutego

DESTRUCTURE: Among Debris

Dla osób lubujących się w pomysłowych zręcznościówkach świetną propozycją może okazać się DESTRUCTURE: Among Debris. Gra połączy mechanikę Arkanoida z elementami strzelanek typu bullet hell, a wszystko to ubrane zostanie w postapokaliptyczną stylistykę.

Na Steamie jest dostępne demo, które robi bardzo pozytywne wrażenie, więc mamy nadzieję, że pełna wersja dowiezie.

 1. DESTRUCTURE: Among Debris na Steamie

Otherwar

Poniedziałek będzie dobrym dniem dla hybryd gatunkowych. Inną godną uwagi premierą powinno okazać się Otherwar autorstwa polskiego zespołu kantal collective.

Gra połączy strzelankę z elementami tower defense. W produkcji wcielimy się w anioła, którego zadaniem jest obrona bram niebios przed armiami piekła. W tym celu będziemy zarówno samodzielnie eliminować demony, jak i wznosić struktury obronne.

 1. Otherwar na Steamie

I Am Your President

Z kolei I Am Your President pozwoli na wcielenie się w prezydenta Stanów Zjednoczonych. Gra ma bardziej przypominać produkcję RPG niż strategię – kluczowe role odegrają tutaj: podejmowanie decyzji oraz kształtowanie relacji z podwładnymi i innymi politykami.

 1. I Am Your President na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany RPG akcji i intrygująca strategia z wielkimi robotami - ilustracja #1
Źródło fot. PlayWay.

Limbus Company

Dzisiaj zagramy także w Limbus Company. To taktyczne RPG, które skoncentruje się na toczeniu bitew w systemie łączącym elementy turowe i czas rzeczywisty.

Grę opracowało studio ProjectMoon, które ma na koncie ciepło przyjęte Lobotomy Corporation oraz Library Of Ruina. Te gry mogą się pochwalić 94% oraz 93% pozytywnych recenzji na Steamie.

 1. Limbus Company na Steamie

Partum Artifex

Z kolei Partum Artifex to pierwszoosobowa przygodówka w klimacie horroru. Gracz wcieli się w mężczyznę zafascynowanego zbrodniami, który daje się zaprosić do niebezpiecznej gry seryjnemu mordercy.

Rozgrywka skoncentruje się na rozwiązywaniu zagadek, z których wiele wymagać ma wczucia się w rolę mordercy.

 1. Partum Artifex na Steamie

Voltaire: The Vegan Vampire

Voltaire: The Vegan Vampire to gra roguelike oparta na zabawnym pomyśle – wcielimy się w niej w wampira weganina.

Za dnia będziemy dbali o farmę i rosnące na niej rośliny, a nocą konieczne ma być odpieranie ataków głodnych potworów.

 1. Voltaire: The Vegan Vampire na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany RPG akcji i intrygująca strategia z wielkimi robotami - ilustracja #2
Źródło fot. Freedom Games.

28 lutego

DEAD CIDE CLUB

DEAD CIDE CLUB to sieciowa strzelanka zrealizowana w formacie platformówki 2.5D. Autorzy obiecują bogaty wybór trybów rozgrywki – zarówno PvP, jak i kooperacyjnych. Wśród wariantów zabawy znajdziemy m.in. battle royale oraz hordę.

 1. DEAD CIDE CLUB na Steamie

Destiny 2: Lightfall

Ten tydzień będzie o tyle nietypowy, że największym przebojem kasowym najpewniej okaże się debiut nie gry, a dodatku. Destiny 2: Lightfall zapowiada się na najlepsze DLC, jakie sieciowa strzelanka studia Bungie otrzymała od dawna.

Rozszerzenie pozwoli nam poszaleć po ślicznym cyberpunkowym mieście oraz korzystać z szeregu nowych mocy, z których część wyniesie mobilność postacie na nieznane wcześniej wyżyny. Równie obiecująco prezentuje się warstwa fabularna, w której wreszcie poznamy tajemniczego Świadka.

 1. Destiny 2: Lightfall na Steamie

Dreadful River

Jedną z najciekawszych premier tygodnia może okazać się Dreadful River. To nietypowe RPG, w którym pokierujemy grupą wojowników transportujących króla przez niebezpieczną rzekę.

Głównym powodem, dla którego czekamy na tę premierę jest fakt, że grę opracowało studio SureAI, czyli twórcy legendarnych modyfikacji Enderal oraz Nehrim: At Fate's Edge do serii The Elder Scrolls

 1. Dreadful River na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany RPG akcji i intrygująca strategia z wielkimi robotami - ilustracja #3
Źródło fot. SureAI.

Dungeons of Aether

Jutro zagramy także w Dungeons of Aether. To taktyczne RPG wzbogacone elementami roguelike. Tego typu gier wychodzi od groma, ale na tę warto zwrócić uwagę. Jest to bowiem kolejna produkcja z marki, której ojcem jest Dan Fornace. Zapoczątkowała ją bijatyka Rivals of Aether, która ma 97% pozytywnych ocen na Steamie. Potem autor opracował symulator randkowania Lovers of Aether oraz karciankę Creatures of Aether, które również zostały ciepło przyjęte.

Dan Fornace ma więc renomę twórcy, który doskonale sprawdza się w różnych gatunkach i ciekawi nas, jak poradzi sobie w kategorii RPG.

 1. Dungeons of Aether na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany RPG akcji i intrygująca strategia z wielkimi robotami - ilustracja #4
Źródło fot. Dan Fornace

Lumencraft

Jutro wczesny dostęp opuści Lumencraft. To gra akcji z widokiem z lotu ptaka wzbogacona elementami tower defense. Projekt opracowało krakowskie studio 2Dynamic Games.

Wczesna wersja spotkała się z ciepłym przyjęciem – na Steamie 80% graczy chwali tę produkcję.

 1. Lumencraft na Steamie

Merge & Blade

Lumencraft nie będzie jedyną godną uwagi pozycją, która we wtorek opuści wczesny dostęp. Tego samego dnia ukaże się wersja 1.0 gry Merge & Blade.

Produkcja jest auto-battlerem wzbogaconym elementami gry logicznej. Walki toczą się automatycznie, a wystawianie jednostek zrealizowane jest w formie przypominającej Tetrisa.

Wczesna wersja tej produkcji również spotkała się z ciepłym przyjęciem – na Steamie 77% recenzji graczy chwali Merge & Blade.

 1. Merge & Blade na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany RPG akcji i intrygująca strategia z wielkimi robotami - ilustracja #5
Źródło fot. Magic Cube.

Phantom Brigade

Miłośnicy gier bitewnych odliczają godziny do premiery Phantom Brigade. To śliczna taktyczna turówka o bitwach mechów, wzorowana na japońskich serialach animowanych o tej tematyce.

Wczesna wersja została ciepło przyjęta w Epic Games Store, a wraz z premierą wydania 1.0 produkcja wreszcie zadebiutuje na Steam. Warto zaznaczyć sobie dzień premiery tej produkcji w kalendarzu. Phantom Brigade ma spore szanse okazać się jedną z najciekawszych premier nie tylko tego tygodnia, ale i całego lutego.

 1. Phantom Brigade na Steamie

Scars Above

Z kolei Scars Above to strzelanka TPP, w której wcielimy się w astronautkę próbującą przeżyć na obcej planecie. Poza walką będziemy musieli także rozwiązać zagadki.

Produkcja zapowiada się dobrze, choć nie wiemy, czy nie zaszkodzi jej wydanie tak blisko premiery pecetowej wersji uderzającego w podobne klimaty Returnala.

 1. Scars Above na Steamie

1 marca

Gone Rogue

W środę zagramy w Gone Rogue. To skradanka, w której wcielimy się złodzieja. Na obrabowanie czeka 15 map, a rozgrywkę urozmaicą elementy RPG.

Podczas niedawnego Steam Next Fest udostępniono demo produkcji i został ono ciepło przyjęte, więc mam nadzieję, że z pełną wersją będzie podobnie.

 1. Gone Rogue na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany RPG akcji i intrygująca strategia z wielkimi robotami - ilustracja #6
Źródło fot. AskaLot Games.

2 marca

King of the Castle

Oryginalnie zapowiada się King Of The Castle. To wieloosobowa strategia, w której jeden z graczy wcieli się w króla, a pozostali uczestnicy zabawy (nawet do trzech tysięcy) pokierują możnymi, którzy będą głosowali nad jego rozkazami i próbowali doprowadzić do jego upadku.

 1. King of the Castle na Steamie

3 marca

The Smile Alchemist

Z kolei w piątek na Steamie zadebiutuje The Smile Alchemist. To relaksujące japońskie RPG, w którym wcielimy się w początkującego alchamika.

 1. The Smile Alchemist na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany RPG akcji i intrygująca strategia z wielkimi robotami - ilustracja #7
Źródło fot. Kemco.

5 marca

Apex Point

Godne uwagi niedzielne premiery na Steamie trafiają się rzadko, ale tym razem serwis zaoferuje ciekawy debiut w ostatni dzień tygodnia. Apex Point to symulator jazdy odtwarzający japońską subkulturę wyścigów.

Produkcja ma zaoferować duży otwarty świat i wysoki poziom realizmu.

 1. Apex Point na Steamie
Nowości na Steam. Wyczekiwany RPG akcji i intrygująca strategia z wielkimi robotami - ilustracja #8
Źródło fot. Apex Studio.