Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXSXPS5PCPS4
Okładka Scars Above (XSX)
OkładkaScars Above (XSX)

Scars Above

Przygodowa gra akcji TPP, opracowana przez zespół Mad Head Games i wydana przez firmę Prime Matter. Scars Above zabiera nas w podróż na pełną niebezpieczeństw planetę, którą przemierzamy, stawiając czoła zamieszkującym ją potworom.

Akcji | TPP | science fiction | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scars Above Premiera

producent: Mad Head Games wydawca: Prime Matter

E3 2021

Scars Above jest przygodową grą akcji, za której opracowaniem stoi studio Mad Head Games. Produkcja została wydana przez firmę Prime Matter.

Fabuła

Kiedy w pobliżu Ziemi pojawia się obiekt nieznanego pochodzenia, zostaje do niego wysłana grupa badaczy, zwana SCAR. Po zbliżeniu się do niego zespół w tajemniczych okolicznościach zostaje teleportowany na powierzchnię nieznanej planety.

W Scars Above wcielamy się w Kate Ward – naukowczynię i astronautkę, która utknęła na tym pełnym niebezpieczeństw globie. Teraz jej zadaniem jest znalezienie pozostałych członków grupy, odkrycie, co tak naprawdę się wydarzyło, a przede wszystkim – znalezienie drogi do domu. Niejako przy okazji protagonistka stopniowo poznaje ten nieznany, pełen zagadek świat.

Mechanika

W Scars Above akcję ukazano zza pleców bohaterki (TPP). W trakcie zabawy zajmujemy się eksploracją planety i walką z zamieszkującymi ją monstrami. Od czasu do czasu musimy też rozwiązywać łamigłówki środowiskowe oraz eliminować bariery blokujące nam dalszą drogę.

Podczas rozgrywki odwiedzamy różnorodne lokacje, wśród których znajdziemy posępne pustkowia, mroczne bagna oraz tajemnicze struktury wyglądające na wzniesione przez zaawansowaną cywilizację. Przemierzanie i badanie planety utrudniają rozmaite potwory. Adwersarzy eliminujemy, robiąc użytek z szerokiego wachlarza futurystycznych broni i gadżetów. Ponadto w trakcie zabawy zdobywamy surowce, które służą nam do wytwarzania nowych elementów wyposażenia oraz ulepszania już posiadanego.

Kwestie techniczne

Scars Above posiada oprawę graficzną przyzwoitej jakości. Podobać się mogą zwłaszcza projekty lokacji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Scars Above: 16+

PC
PS4
XSX
PS5