Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Anna (PC)
OkładkaAnna (PC)

Anna PC

Gra przygodowa, której akcja toczy się we włoskiej części Alp. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek. Ciekawą nowością jest system symulujący kondycję psychiczną postaci, wpływający na nasze postrzeganie świata oraz interakcje z nim.

Przygodowe | indie

Anna Premiera PC

16lipca2012

producent: Dreampainters wydawca: Kalypso Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Anna to gra przygodowa z w pełni trójwymiarową grafiką. Jest to debiutancki projekt niezależnego włoskiego studia deweloperskiego Dreampainters

Akcja gry toczy się we włoskiej części Alp, a konkretnie nieopodal starego tartaku zlokalizowanego w okolicach wioski Champoluc. Jako nękany koszmarami związanymi z tym miejscem mężczyzna musimy odkryć tajemnicę budynku, nawiedzanego przez tytułową Annę, czyli kogoś w rodzaju poltergeista. Przedstawiona tu historia jest pełna niejasności, co potęguje wyjątkowy, mroczny klimat tego tytułu. Co ciekawe, scenariusz oparto na starych legendach opowiedzianych pracownikom studia Dreampainters przez lokalnych mieszkańców wioski.

Anna to widziany z perspektywy pierwszej osoby point'n'click, więc zabawa polega głównie na eksplorowaniu okolic tartaku i rozwiązywaniu zagadek. Z przedmiotami znalezionymi w tartaku możemy wchodzić w interakcje – zbierać je lub wykorzystywać do posunięcia fabuły naprzód. Do zwiedzenia mamy cztery większe lokacje, wszystkie utrzymane w atmosferze horroru i zmieniające się wraz z postępami w fabule. Łamigłówki często nawiązują do mrocznych rytuałów oraz powtarzających się symboli, prezentując przy tym całkiem wymagający poziom trudności. Sama rozgrywka jest dość krótka, lecz rekompensuje to możliwość zobaczenia trzech różnych zakończeń, zależnych od tego, jakie decyzje podjęliśmy w danych momentach w grze.

Gra posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, opracowaną na silniku Unity. Autorzy dokładnie odtworzyli prawdziwe lokacje na podstawie własnoręcznie wykonanych zdjęć i filmów. Natomiast za opracowanie ścieżki dźwiękowej odpowiada gotycka kapela Chanty.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Anna: 12+

Anna Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7