Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2012, 16:35

Zapowiedziano niezależną przygodówkę Anna

Niezależne włoskie studio Dreampainters zapowiedziało swój debiutancki projekt. Okazała się nim być trójwymiarowa przygodówka Anna.

Dreampainters to niezależne włoskie studio deweloperskie. Ten niewielki zespół właśnie zapowiedział swoją pierwszą grę. Okazała się nią być przygodówka Anna. Jej autorzy są szczególnie dumni z imponującej oprawy graficznej, która powstała na podstawie materiałów zebranych w prawdziwych alpejskich lokacjach.

Zapowiedziano niezależną przygodówkę Anna - ilustracja #1

Akcja gry toczyć się będzie we włoskiej części Alp, a konkretnie nieopodal starego młyna zlokalizowanego w okolicach wioski Champoluc. Twórcy chwalą się, że scenariusz oparto na starych legendach opowiedzianych im przez lokalnych mieszkańców. Niestety autorzy nie chcieli powiedzieć nic więcej na temat fabuły.

Zabawa polegać będzie oczywiście głównie na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek. Ciekawie zapowiada się system symulujący kondycję psychiczną naszej postaci. Okolice wioski Champoluc nawiedzać ma tajemnicza istota i kontakty z nią wpłyną na nasze postrzeganie świata oraz interakcje z nim. Podjęte w trakcie przygody decyzje doprowadzą ostatecznie do jednego z trzech możliwych zakończeń.

Zapowiedziano niezależną przygodówkę Anna - ilustracja #2
Zapowiedziano niezależną przygodówkę Anna - ilustracja #3

Mocną stroną gry ma być jej oprawa graficzna. Autorzy dokładnie odtworzyli prawdziwe lokacje na podstawie własnoręcznie wykonanych zdjęć i filmów. Natomiast za opracowanie ścieżki dźwiękowej odpowiada gotycka kapela Chanty. Sądząc po próbkach twórczości umieszczonych na oficjalnej stronie zespołu soundtrack zapowiada się obiecująco.

Anna nie będzie zbyt długa i kilka godzin powinno wystarczyć na ukończenie całej przygody. W zamian cena ma być odpowiednio niska. Gra tworzona jest wyłącznie z myślą o pecetach i na razie autorzy nie są jeszcze gotowi podać nawet przybliżonej daty premiery.