Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2012, 18:22

Ukończono prace nad grą Journey

Mamy dobre wieści dla posiadaczy PlayStation 3 wyczekujących premiery gry Journey. Jej autorzy poinformowali właśnie, że prace nad nią zostały wreszcie ukończone.

Journey to bez wątpienia jedna z najbardziej obiecujących nadchodzących gier na PlayStation 3. Na szczęście długie oczekiwanie na jej premierę wreszcie zbliża się ku końcowi. W wywiadzie udzielonym serwisowi Videoshock Kellee Santiago ze studia thatgamecompany stwierdziła, że prace nad tym tytułem dobiegły wreszcie końca.

Ukończono prace nad grą Journey - ilustracja #1

Niestety, nie znaczy to wcale, że w Journey zagramy już w następnym tygodniu. Skończona wersja wpierw musi zostać zaakceptowana przez firmę Sony. Planowana data premiery to dopiero wiosna tego roku. Wiadomość o zakończeniu prac oznacza jednak, że nie spotkają nas już raczej żadne opóźnienia.

Przypomnijmy, że Journey to nietypowa gra eksploracyjna, w której wcielimy się w wędrowca starającego się rozwikłać tajemnicę dawnej cywilizacji. Zabawa polegać ma głównie na zwiedzaniu fantastycznych lokacji. Duży nacisk położony został na aspekt sieciowy – gracze mogą wymieniać się między sobą doświadczeniami oraz zdobytymi informacjami. Gra tworzona jest wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 3 przez studio thatgamecompany. Zespół ten ma na koncie tytuły takie jak flOw czy Flower.