Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2012, 14:47

Natural Selection 2 zadebiutuje pod koniec roku

Wiele wskazuje na to, że prace nad Natural Selection 2 dobiegają powoli końca. Przy okazji wypuszczenia nowej wersji bety autorzy zapowiedzieli, że premiera gry nastąpi pod koniec tego roku.

Cierpliwość fanów moda Natural Selection wielokrotnie była już wystawiana na próbę. Wydaje się jednak, że prace nad komercyjną kontynuacją wreszcie zmierzają powoli ku końcowi. Twórcy gry zapowiedzieli właśnie, że trafi ona do sprzedaży pod koniec tego roku.

Jednocześnie wypuszczono również nową wersję (zatytułowaną Gorilla) zamkniętej bety. Przynosi ona wiele zmian poprawiających balans rozgrywki i optymalizację silnika. Wprowadzono też jedną dodatkową mapę oraz umożliwiono stronie ludzkiej wznoszenie Laboratorium Prototypów, które daje dostęp m.in. do plecaków odrzutowych. Natomiast frakcję Obcych wzmocnił przypominający olbrzymiego nosorożca potwór znany jako Onos.

Beta jest dostępna dla wszystkich, którzy kupią Natural Selection 2 przed premierą. Na chwilę obecną cena wynosi 34,99 dolarów, czyli w przeliczeniu około 122 zł. Chętni powinni udać się na oficjalną stronę i złożyć zamówienie:

Natural Selection 2 to koncentrująca się na rozgrywkach sieciowych strzelanka z rozbudowanymi elementami strategicznymi. W starciach biorą udział dwie frakcje – ludzka i obcych. Większość graczy kontroluje pojedyncze postacie, ale każda strona konfliktu ma też dowódcę, który wpływa na przebieg meczów w typowo RTS-owym stylu.

Natural Selection 2 zadebiutuje pod koniec roku - ilustracja #1

Na Natural Selection 2 czekamy już bardzo długo. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym projekcie w 2005 roku. Pierwotnie gra tworzona była w oparciu o znany z Half-Life 2 silnik Source. Ograniczenia tej technologii sprawiły jednak, że po pewnym czasie autorzy przestawili się na silnik własnej produkcji.