Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 lutego 2012, 12:30

Całkiem nowe gry-online.pl - cz.2: newsroom

Już wkrótce start nowej wersji serwisu gry-online.pl, zaprezentowaliśmy Wam już zmiany w nawigacji oraz nowe działy. Dzisiaj przyjrzymy się newsroomowi.

Nowe gry-online.pl to całkowita metamorfoza działu newsroom, do tej pory kojarzonego przede wszystkim z główną stroną serwisu informacyjnego. Po zmianach wiadomości stają się suwerennym działem, z własną stroną główną i hotspotami graficznymi. W newsroomie znalazło się też miejsce na listę komiksów, informacji prasowych i najciekawszych materiałów z serwisu gameplay.pl

strona główna newsroomu

Po kliknięciu w menu na dział newsroom Waszym oczom ukaże się taki oto widok:

Całkiem nowe gry-online.pl - cz.2: newsroom - ilustracja #1

Najważniejsze elementy tej części strony to:

  • główny hotspot o szerokości 960 pikseli. Nie oczekujcie, że zobaczycie go za każdym razem – to element zarezerwowany na szczególne okazje, takie jak na przykład ujawnienie GTA VI.
  • sześć małych hotspotów graficznych – zastępują one listę najciekawszych wiadomości, która dotychczas była zlokalizowana w prawym górnym rogu strony głównej serwisu informacyjnego. Są to wiadomości, na które szczególnie powinniście zwrócić uwagę.

Gdy zaczniecie przewijać stronę w dół zobaczycie dalsze elementy strony:

Całkiem nowe gry-online.pl - cz.2: newsroom - ilustracja #2
  • Popularne tematy. Jest to lista najbardziej popularnych tagów do newsów na serwisie. Innymi słowy, im dany temat popularniejszy w ostatnim czasie, tym więcej jest wiadomości na jego temat i przyciągają one dużą rzeszę zainteresowanych fanów. Po kliknięciu na grafikę popularnego taga wyświetlą Wam się najnowsze newsy z nim związane. Zakładam, że w 2012 roku, częstym gościem będą tu loga Diablo III i GTA V.
  • Poniżej popularnych tematów, po lewej stronie kolumna z ostatnimi wiadomościami. Każdy news z tytułem i skrótem tekstowym oraz opcjonalnie z małą grafiką.
  • W kolejnej centralnej kolumnie, znalazło się miejsce dla listy ostatnich komiksów na gry-online.pl, tuż pod nim aktualna ankieta, zestawienie najnowszych wpisów z serwisu gameplay.pl, a także informacji prasowych od naszych rodzimych dystrybutorów.

Dodatkowo w prawej kolumnie znajdziecie obiekt społecznościowy serwisu facebook oraz listę najciekawszych materiałów z działu czytaj i ostatnio opublikowanych poradników do gier.

strona wiadomości

Na tym zmiany się nie kończą. Widomości zostaną poddane znacznemu liftingowi wizualnemu i funkcjonalnemu. Lista nowych możliwości jest ogromna i w tej wiadomości nie jestem w stanie zaprezentować wszystkich. Ograniczę się więc do prezentacji przykładowego newsa i krótkiej listy najciekawszych nowinek.

Całkiem nowe gry-online.pl - cz.2: newsroom - ilustracja #3
  • Poszerzono kolumnę wiadomości, przez co możemy publikować ładne screeny o szerokości 640 pikseli. Oczywiście często po kliknięciu na taką grafikę otworzy się Wam ona w oryginalnym, dużym rozmiarze.
  • Filmy z GOL Video, youtube.com i innych serwisów będą publikowane również w rozdzielczości 640 pikseli.
  • W górnej części newsów pojawią się listy najważniejszych informacji. Krótko, zwięźle i konkretnie.
  • Nierzadko pojawiać się będą komentarze naszych autorów związane z opisywanym tematem, zarówno tekstowe ze zdjęciem, jak i wideo.
  • Ponadto pojawi cała masa nowych bajerów związanych z formatowaniem wiadomości, nagłówków, wyróżnień tekstu w postaci kolorowych ramek, a także tabel i list. Wszystko to zobaczycie już wkrótce.