Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2012, 10:50

autor: Sarge

Oficjalny edytor Creation Kit do gry The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutuje 7 lutego

7 lutego posiadacze pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim otrzymają darmowy Creation Kit. Jest to oficjalny edytor do produkcji studia Bethesda Softworks, pozwalający tworzyć różnego rodzaju modyfikacje.

Firma Bethesda Softworks podała datę udostępnienia Creation Kit do pecetowej wersji gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Darmowy, oficjalny edytor do jednej z najwyżej ocenianych produkcji cRPG ubiegłego roku otrzymamy 7 lutego.

Powyższą wiadomość za pośrednictwem Twittera przekazał Pete Hines, wiceprezes Bethesda Softoworks. Co ciekawe, twórcy szykują dla graczy coś jeszcze: „Creation Kit jest na dobrej drodze do zadebiutowania we wtorek. Przy okazji szykujemy też specjalną niespodziankę”. Na razie niestety nie wiadomo, o czym mowa.

Twórcy nie do końca wywiązali się z obietnicy danej kilkanaście dni temu. Mówiono wtedy o udostępnieniu Creation Kit jeszcze pod koniec stycznia. Ostatecznie dojdzie do tego kilka dni później. Fani dodatkowo będą mogli chwalić się swoimi dziełami za pośrednictwem usługi Steam Workshop.

Wypuszczając Creation Kit twórcy wychodzą naprzeciw osobom, które chciałyby w jakiś sposób zmodyfikować grę The Elder Scrolls V: Skyrim. Co ciekawe, nawet bez oficjalnych narzędzi gracze stworzyli ogromną liczbę różnego rodzaju modów.

The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutował na rynku 11 listopada ubiegłego roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Tytuł został wydany w naszym kraju przez firmę Cenega po angielsku na konsolach i w pełnej polskiej wersji językowej na PC.