Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSAND
Okładka Hearthstone: Whispers of the Old Gods (PC)

Hearthstone: Przedwieczni Bogowie

Hearthstone: Whispers of the Old Gods

Kolejny oficjalny dodatek DLC do święcącej triumfy gry karcianej Hearthstone: Heroes of Warcraft studia Blizzard.

To jest dodatek do gry Hearthstone.

Logiczne | fantasy | zagraj za darmo | karciane | sieciowe | na 2 osoby

Okładka Hearthstone: Whispers of the Old Gods (PC)

data premiery gry:

26kwi2016

PC iOS AND

Przedwieczni Bogowie (ang. Whispers of the Old Gods) to tytuł szóstego oficjalnego dodatku DLC do wydanej w 2014 roku na platformie PC, AND i iOS gry karcianej Hearthstone: Heroes of Warcraft. Za powstanie rozszerzenia, jak i podstawowej wersji gry odpowiada niezmiennie studio Blizzard Entertainment, a wchodzące w skład dodatku pakiety kart możemy nabywać tradycyjnie w wewnętrznym sklepie gry: zarówno za realną gotówkę, jak i zarobione podczas zabawy złoto.

Fabuła

Zgodnie z nazwą rozszerzenia, jego fabuła koncentruje się na postaciach tytułowych przedwiecznych bogów, którzy zostali przebudzeni po trwającym długie tysiąclecia śnie. Wśród nich spotykamy znane z uniwersum serii – a w szczególności z wydanego w 2004 roku MMO World of Warcraft – postaci: Yogg Sarona, Y’Shaarja, N’Zotha oraz C’Thuna.

Mechanika

Rozszerzenie Przedwieczni Bogowie wprowadza do gry Hearthstone: Heroes of Warcraft 134 nowe karty. Oprócz ww. bogów, którzy sami w sobie są już niezwykle potężnymi kartami, w zestawie znajdziemy także liczne karty wspomagające, w postaci kultystów pokroju Starszego Zmierzchu (ang. Twilight Elder) lub Krzewicielki Zła (Beckoner of Evil), którzy na różny sposób wzmacniają ich statystyki. Wśród nowych kart znalazły się także spaczone wersje obecnych już w grze postaci, jak choćby Wypaczony Medibot (Corrupted Healbot) czy Zbieracz Wyłupów (Polluted Hoarder). Co ciekawe, oferowane przez kultystów bonusy oddziałują na poszczególnych bogów niezależnie od tego, czy znajdują się w ręce, na polu bitwy, czy zwyczajnie w naszej talii.

Integralną częścią opisywanego dodatku jest także aktualizacja wprowadzająca spore zmiany w mechanice gry macierzystej. Wraz z nią dotychczasowy model rozgrywki w Hearthstone: Heroes of Warcraft podzielony został na dwa formaty: Standard oraz Dzicz (ang. Wild). Format Dziczy to praktycznie niezmieniona, dawna formuła zabawy, w której dostępne są wszystkie karty i tryby zabawy, a gracze mogą na dotychczasowych warunkach zdobywać złoto i piąć się w rankingu, dążąc do miana Legendy. Format Standardowy umożliwia zaś graczom tworzenie talii wyłącznie z kart, które pojawiły się w bieżącym oraz uprzednim roku kalendarzowym, a także z kart klasycznych i podstawowych, które w tym wariancie gry dostępne są bez ograniczeń. Wprowadzenie swoistej sezonowości, zgodnie z którą co roku z gry macierzystej usuwane są najstarsze pakiety kart, podyktowane zostało chęcią lepszego zbalansowania rozgrywki. Jest to zaś element o tyle ważny, że od momentu premiery Przedwiecznych Bogów tryb Standard stał się oficjalnym formatem mistrzostw Hearthstone Championship Tour.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Gry podobne do Hearthstone: Przedwieczni Bogowie

Klasyfikacja PEGI Hearthstone: Przedwieczni Bogowie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Hearthstone: Przedwieczni Bogowie

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium D 2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 6800/Radeon X1600 Pro lub lepsza
 • Windows XP/Vista/7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo E6600 2.2 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 4950 lub lepsza
 • Windows 7/8
Apple iOS

Apple iOS

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

 • Dodatkowe informacje:
 • Wymagane połączenie z Internetem.
Premiera dodatku Hearthstone: Przedwieczni Bogowie
Premiera dodatku Hearthstone: Przedwieczni Bogowie

wiadomość27 kwietnia 2016

Dziś debiutuje szóste duże rozszerzenie do gry Hearthstone: Heroes of Warcraft. Z okazji premiery Przedwiecznych Bogów firma Blizzard pozwala graczom zdobyć 13 darmowych pakietów kart z tego dodatku. Twórcy pochwalili się też przekroczeniem progu 50 milionów zarejestrowanych kont.

Hearthstone: Przedwieczni Bogowie zadebiutuje 27 kwietnia
Hearthstone: Przedwieczni Bogowie zadebiutuje 27 kwietnia

wiadomość20 kwietnia 2016

Firma Blizzard Entertainment ujawniła datę premiery gry Hearthstone: Przedwieczni Bogowie - szóstego dużego dodatku do popularnej sieciowej karcianki. Ze Starymi Bogami zmierzymy się w przyszłym tygodniu.

Hearthstone: Heroes of Warcraft - Przedwieczni Bogowie nowym dodatkiem [news zaktualizowany]
Hearthstone: Heroes of Warcraft - Przedwieczni Bogowie nowym dodatkiem [news zaktualizowany]

wiadomość11 marca 2016

W sieci pojawiły się informacje na temat kolejnego dodatku do gry Hearthstone: Heroes of Warcraft. DLC Przedwieczni Bogowie (ang. Whispers of the Old Gods) wprowadzi 134 karty, w tym tytułowych Starych Bogów i ich sługusów.

PC
iOS
AND