Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2016, 21:20

Hearthstone: Heroes of Warcraft - Przedwieczni Bogowie nowym dodatkiem [news zaktualizowany]

W sieci pojawiły się informacje na temat kolejnego dodatku do gry Hearthstone: Heroes of Warcraft. DLC Przedwieczni Bogowie (ang. Whispers of the Old Gods) wprowadzi 134 karty, w tym tytułowych Starych Bogów i ich sługusów.

Aktualizacja – oficjalna zapowiedź

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, Blizzard oficjalnie zapowiedział dodatek Whispers of the Old Gods (u nas pod tytułem Przedwieczni Bogowie). Zasadniczo potwierdziły się wcześniejsze informacje: rozszerzenie zadebiutuje na przełomie kwietnia i maja, wprowadzając do gry 134 nowe karty, z tytułowymi Starymi Bogami jako Legendami na czele: Yogg Saronem, Y’Shaarjem, N’Zothem oraz C’thunem. Jak na razie ujawniono tylko tego ostatniego, który po zagraniu losowo rozdziela obrażenia równe swojemu atakowi pomiędzy wszystkie wrogie postacie. Ciekawie prezentuje się kwestia Kultystów pokroju Twilight Elder (Starszy Zmierzchu) czy Beckoner of Evil (Krzewicielka Zła), którzy zgodnie z wcześniejszym przeciekiem będą wzmacniać jego statystyki. Bonusy te będą bowiem oddziaływać na C’thuna bez względu na to, czy posiadamy go w ręce lub na polu, czy też znajduje się on w naszej talii. Wśród nowych kart znajdą się też spaczone wersje starych postaci, jak choćby Corrupted Healbot (Wypaczony Medibot) czy Polluted Hoarder (Zbieracz Wyłupów).

Ponadto ostatecznie potwierdzono, że formaty Standard oraz Wild zadebiutują wraz z Whispers of the Old Gods, niemniej od poniedziałkowej aktualizacji otrzymamy możliwość sprawdzenia nowego interfejsu, dostosowanego pod oba te formaty. Jeśli chodzi o sam Standard, ekipa pracująca nad nim nie była zbyt chętna to zdradzania jakichkolwiek szczegółów. Przypomnijmy – w ramach rozgrywek tego typu będziemy mogli korzystać wyłącznie z podstawowych zestawów kart oraz tych z dodatków wydanych w bieżącym oraz minionym roku kalendarzowym (więcej przeczytacie na oficjalnej stronie gry). Jak wyjaśnił Ben Brode z firmy Blizzard w wywiadzie z serwisem MetaBomb, celem tego formatu ma być umożliwienie gry w zmieniającej się metagame (czytaj: stanie gry z uwzględnieniem najczęściej granych i wygrywających talii) bez wydawania przesadnie potężnych kart, które pozbawiałyby sensu korzystanie z tych wydanych wcześniej. Co się tyczy zmian w dotychczasowych kartach, Brode odmówił podania jakichkolwiek szczegółów. Według niego uczucie przegrania przez zbyt dobrą kombinację przeciwnika jest jeszcze gorsze, jeśli wiemy, że zostanie ono osłabione w dalszej przyszłości. Stąd też decyzja, by informacje o zmianach balansujących rozgrywkę ujawnić dopiero tuż przed ich wprowadzeniem.

C’thun dość entuzjastycznie wita się z wrogami po zagraniu. - Hearthstone: Heroes of Warcraft z rozszerzeniem wprowadzającym Starych Bogów [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-03-11
C’thun dość entuzjastycznie wita się z wrogami po zagraniu.

Na koniec wypada wspomnieć o akcji promocyjnej, która ma odbyć się przed premierą dodatku Whispers of the Old Gods. Każdy, kto w póki co nie podanym okresie, zaloguje się do Tawerny, otrzyma trzy bezpłatne paczki tego rozszerzenia. Co więcej, po otwarciu którejkolwiek z nich natychmiast otrzymamy wspomnianego C’thuna wraz z dwoma wspierającym go Kultystami. Ponadto możliwe będzie zakupienie zestawu 50 pakietów w ramach przedsprzedaży, przy czym europejską cenę ustalono na 44,99 euro. Do każdego zakupu dodawane będą też specjalne rewersy kart inspirowane C’thunem. Ponadto paczki będą również przyznawane zwycięzcom na Arenie oraz osobom wykonującym nowe zadania w rozgrywkach rankingowych w formacie Standard. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie dodatku.

Wiadomośc oryginalna

Blizzard nie zamierzał zbyt wcześnie ujawniać rozszerzenia do Hearthstone, ale taką reklamę nie łatwo ukryć. - Hearthstone: Heroes of Warcraft z rozszerzeniem wprowadzającym Starych Bogów [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-03-11
Blizzard nie zamierzał zbyt wcześnie ujawniać rozszerzenia do Hearthstone, ale taką reklamę nie łatwo ukryć.

Na początku lutego informowaliśmy o doniesieniach serwisu Game Informer, według których na wiosnę ma się ukazać kolejne rozszerzenie do arcypopularnej gry karcianej – Hearthstone: Heroes of Warcraft. Jak na razie firma Blizzard nie ujawniła żadnych informacji, ale od dłuższego czasu krążyły pogłoski, że nadciągające rozszerzenie skupi się na Starych Bogach – potwornych i niewiarygodnie potężnych bytach, które gracze znają m.in. z gry World of Warcraft. Wczoraj zaś użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie That_Azzin poinformował o odkryciu powstającego graffiti z logiem Whispers of the Old Gods, co zdaje się ostatecznie potwierdzać wcześniejsze spekulacje. To jednak nie koniec informacji, jako że francuski serwis TyC-Sports opublikował prywatną rozmowę z przedstawicielem Blizzarda na temat nadchodzącego rozszerzenia. Obecnie artykuł został usunięty ze strony, ale wciąż można go obejrzeć za pośrednictwem archiwum Google’a oraz opublikowanych w serwisie Reddit screenów.

Według artykułu, Hearthstone: Whispers of the Old Gods wprowadzi 134 karty, z których 16 będzie pełniło rolę wsparcia dla tytułowych Starych Bogów. Co ciekawe, tych ostatnich będzie aż czterech, co oznaczałoby, że oprócz Yogg Sarona i C’thuna doczekamy się także Y’Shaarja (teoretycznie zabitego przez tytanów lub uśpionego) oraz N’zotha, chyba że Blizzard zdecyduje się na wprowadzenie nowego bytu do uniwersum Warcrafta. Wspomniane karty wspierające będą wzmacniać zdrowie oraz atak bogów, którzy sami w sobie mają być dość potężni (C’thun ma mieć statystyki 6/6 oraz koszt wynoszący 10 many). Ponadto pracownik Blizzarda stwierdził, że wraz z nowych patchem za tydzień zadebiutuje podział na formaty, zapowiadany jeszcze na początku zeszłego miesiąca. Jednak według doniesień z Reddita, Blizzard zaprzeczył wprowadzeniu tej nowinki w najbliższej aktualizacji – formaty Standard oraz Wild mają zadebiutować jednocześnie z nowym dodatkiem. Na potwierdzenie tych informacji przyjdzie nam poczekać do godziny 19:00 czasu polskiego, wtedy bowiem Blizzard ma ujawnić nowe rozszerzenie.

Hearthstone: Heroes of Warcraft to darmowa gra karciana osadzona w świecie Azeroth, znanym z serii gier strategicznych Warcraft oraz popularnego MMORPG World of Warcraft. Produkcja opiera się na prostych zasadach i stara się imitować rozgrywkę prawdziwymi kartami, szybko też zyskała sporą popularność. Według ostatnich doniesień tytuł ma ponad 40 milionów zarejestrowanych użytkowników.