Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 kwietnia 2015, 14:08

Sorcery! 3 – premiera nowej paragrafówki autorów doskonałego 80 Days

Znane z wielokrotnie nagradzanego 80 Days studio inkle wypuściło Sorcery! 3, czyli trzecią odsłonę jednej z najlepszych mobilnych serii paragrafówek.

Mamy dobre wieści dla miłośników mobilnych paragrafówek. Studio Inkle właśnie wypuściło na systemy iOS i Android grę Sorcery! 3, czyli trzecią odsłonę jednego z najlepszych cykli w tym gatunku.

Produkcja na obu platformach kosztuje ok. 22 złote. Jest to spora suma jak na grę mobilną, ale warto pamiętać, że należy ona do kategorii premium, a więc nie posiada żadnych mikropłatności.

Kampania oferuje opcję załadowania zapisanego stanu gry z dwóch poprzednich odsłon, ale scenariusz opowiada o nowej przygodzie, wiec znajomość wcześniejszych części nie jest wymagana do zabawy. Tym razem akcja przenosi nas do niegościnnej krainy Kakhabad. Składają się na nią ruiny miast, wielkie połacie pustyni, mroczne lasy i niebezpieczne góry. Naszym zadaniem jest przedarcie się przez to terytorium, gdyż tylko w ten sposób możemy dotrzeć do głównego celu, czyli miasta Mampang, gdzie ukryto artefakt znany jako Korona Królów. Wyprawę utrudni obcość na szlaku pięciu wężowych lordów, którzy nie spoczną póki nie wyślą nas w zaświaty.

Sorcery! 3 kontynuuje tradycyjne swoich poprzedników i oferuje znacznie bardziej interaktywne podejście do paragrafówek niż większość produkcji z tego gatunku. Narracja prowadzona jest za pomocą tekstu, ale jednocześnie gra cały czas raczy nas ilustracjami pokazującymi interakcje z postaciami, walkę czy przemierzane podczas podróży lokacje. Gracze otrzymują co chwila możliwość dokonywania wyborów, zarówno w trakcie starć czy omijania pułapek, jak i podczas podejmowania decyzji kluczowych dla dalszego rozwoju fabuły. Praktycznie wszystkie napotkane budynki stoją przed nami otworem, możemy prowadzić obszerne rozmowy z kilkudziesięcioma postaciami czy wstąpić do karczmy w celu spróbowania szczęścia w jednej z dostępnych gier hazardowych.

Gra wyróżnia się na tle typowych paragrafówek również oprawą graficzną. Wszystkie lokacje są bogato ilustrowane – twórcy postawili na ciekawy styl wizualny, gdzie na trójwymiarowe lokacje nałożono ręcznie rysowane tekstury. Ponadto potyczki są w pełni animowane i możemy obserwować każdy cios oraz zaklęcie, co nadaje upodabnia bitwy do starć w tradycyjnych RPG-ach.