Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSAND
Okładka Antioch: Scarlet Bay (iOS)

Antioch: Scarlet Bay

Stworzona z myślą o rozgrywce kooperacyjnej tekstowa przygodówka detektywistyczna autorstwa francuskiego studia Mi-Clos. Fabuła gry osadzona została w roku 1983 w tytułowym, fikcyjnym mieście Antioch, otoczonym przez morze oraz góry.

Przygodowe | detektywistyczne | indie | paragrafowe | tekstowe

Okładka Antioch: Scarlet Bay (iOS)

data premiery gry:

anulowana

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Antioch to opracowana z myślą o mobilnym systemie AND i iOS kooperacyjna przygodówka detektywistyczna. Grę opracowało francuskie studio Mi-Clos, czyli autorzy Out There.

Fabuła

Akcja toczy się w roku 1983 roku w tytułowym fikcyjnym mieście Antioch – mrocznym i otoczonym przez morze oraz góry. Gra opowiada historię dwóch detektywów prowadzących wyjątkowo skomplikowane śledztwo. Wydarzenia rozgrywają się w małym świecie o otwartej strukturze, gdzie poza głównym wątkiem napotykamy również masę spraw pobocznych.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Antioch swoją fabułę realizuje na wzór paragrafówek. Podczas zabawy śledzimy więc fabułę prezentowaną w formie tekstu wzbogaconego licznymi grafikami i animacjami. Jednocześnie regularnie musimy podejmować istotne decyzje, które wpływają na dalszy rozwój fabuły. Wszystko to zrealizowano w konwencji detektywistycznej i dokonywanie właściwych wyborów wymaga od nas gromadzenia dowodów, poszlak i zeznań.

Antioch ma jeden kluczowy element, który odróżnia grę od większości przygodówek. Produkcja nastawiona jest bowiem na kooperacyjny tryb multiplayer dla dwóch osób. W nim każdy uczestnik zabawy kontroluje jednego detektywa, a ich interakcje, wspólne decyzje i współpraca podczas przesłuchań kształtują przebieg historii oraz jej ostateczny rezultat. Dostępny jest także tryb dla pojedynczego gracza, w którym rolę partnera przejmuje sztuczna inteligencja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Antioch: Scarlet Bay

Wymagania wiekowe Antioch: Scarlet Bay

16+

Studio Mi-Clos zapowiedziało przygodówki Antioch i Out There: Chronicles
Studio Mi-Clos zapowiedziało przygodówki Antioch i Out There: Chronicles

wiadomość29 lutego 2016

Znane z Out There studio Mi-Clos poinformowało, że pracuje nad dwiema nowymi przygodówkami w postaci Antioch oraz Out There: Chronicles. Twórcy zdradzili także kilka świeżych konkretów odnośnie szpiegowskiej strategii Sigma Theory.

iOS
AND