Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 lutego 2016, 13:15

autor: Adrian Werner

Studio Mi-Clos zapowiedziało przygodówki Antioch i Out There: Chronicles

Znane z Out There studio Mi-Clos poinformowało, że pracuje nad dwiema nowymi przygodówkami w postaci Antioch oraz Out There: Chronicles. Twórcy zdradzili także kilka świeżych konkretów odnośnie szpiegowskiej strategii Sigma Theory.

Dzięki wspaniałemu Out There francuskie studio Mi-Clos błyskawicznie wskoczyło na listę najciekawszych zespołów tworzących gry mobilne. Od pewnego czasu wiemy, że autorzy pracują nad szpiegowską strategią Sigma Theory, ale podczas wczorajszego streama na Twitchu omawiającego postępy w pracach nad tym tytułem twórcy zdradzili, że równolegle firma zajmuje się jeszcze dwoma innymi projektami.

Antioch

Pierwszym z nich jest Antioch, którego akcja osadzona będzie w tytułowym mieście, w roku 1983. Gra opowie historię dwóch detektywów prowadzących wyjątkowo skomplikowane śledztwo. Wydarzenia rozegrają się w małym świecie o otwartej strukturze, gdzie poza głównym wątkiem napotkamy również masę spraw pobocznych.

Ta fabuła zrealizowana zostanie w formie detektywistycznej przygodówki, w dużym stopniu polegającej na mechanizmach znanych z przygodówek tekstowych, ale jednocześnie wzbogaconych atrakcyjną grafiką. Oczywiście, Mi-Clos ma w zwyczaju łamać konwencje i tak będzie także w przypadku Antioch. Produkcja nastawiona bowiem ma być na tryb multiplayer dla dwóch osób – każdy uczestnik zabawy będzie kontrolował jednego detektywa. Ich interakcje, wspólne decyzje i współpraca podczas przesłuchań ukształtują przebieg historii oraz jej ostateczny rezultat. Dostępny będzie także tryb dla pojedynczego gracza, w którym rolę partnera przejmie sztuczna inteligencja.

Antitoch zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera na nastąpić pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Out There: Chronicles

Drugą ujawnioną grą było Out There: Chronicles, ale dowiedzieliśmy się o niej znacznie mniej. Zgodnie z tytułem, ma to być to produkcja poboczna w stosunku do Out There, osadzona jedynie w tym samym uniwersum, ale z mocno odmiennymi mechanizmami rozgrywki. Będzie to bowiem paragrafówka, choć zrealizowana w bardziej interaktywny sposób niż papierowi przedstawiciele tego gatunku, do czego przyzwyczaili nas zresztą deweloperzy mobilny tworzący w tej kategorii.

Celem gry jest znaczące rozszerzenie wiedzy fanów o uniwersum marki. Podczas przygód dowiemy się m.in. kto stworzył struktury znane jako Arki i poznamy odpowiedzi na wiele innych pytań postawionych przez Out There.

Out There: Chronicles zmierza na iOS i Androida. Gra powinna trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Sigma Theory

Twórcy podali także trochę nowych informacji na temat Sigma Theory. Dowiedzieliśmy się, ze skala gry i jej ambicje zostały znacząco zwiększone, dlatego premiera nastąpi dopiero w przyszłym roku.

Gra ma połączyć mechanizmy strategii i tekstowej przygodówki. Dominować będą elementy z pierwszego z tych gatunków. Podczas zabawy będziemy musieli zarządzać organizacją szpiegowską, rekrutować agentów oraz zmuszać ludzi do współpracy np. szantażem, łapówkami lub wysyłając podwładną, która uwiedzie cel.

Kluczową rolę odegrają także badania, zarówno te prowadzone przez naszą organizację, jak i inne podmioty w świecie gry. Co jednak ciekawe, odkryte w ten sposób technologię będą miały wpływ na całe uniwersum. Przykładowo, opracowanie terapii genetycznych zwiększających inteligencję zwierząt do ludzkiego poziomu może sprawić, że zwierzęta rozpoczną rebelię przeciwko swoim panom.