Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2016, 13:29

autor: Góral

Pierwsze screeny z Vampyr - gry RPG od twórców Life is Strange

Studio Dontnod opublikowało pierwsze screeny ze swojej kolejnej produkcji - RPG akcji pt. Vampyr. Tytuł zmierza na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz komputery osobiste, a jego premiera została zaplanowana na 2017 rok.

Akcja Vampyra rozgrywać będzie się w Wielkiej Brytanii na początku XX wieku. - Pierwsze screeny z Vampyr - nowej gry twórców Life is Strange - wiadomość - 2016-02-29
Akcja Vampyra rozgrywać będzie się w Wielkiej Brytanii na początku XX wieku.

Ponad rok temu pojawiły się informacje o grze Vampyr od studia DONTNOD, o którym w ostatnich miesiącach zrobiło się głośno za sprawą świetnej przygodówki Life is Strange. Kilka miesięcy później poznaliśmy pierwsze konkrety, a dziś możemy Wam zaprezentować premierowe screeny. Nie zdradzają one zbyt wiele, ale na jednej z grafik możemy zobaczyć przeciwników, których spotkamy podczas rozgrywki. Oprócz tytułowego wampira, w którego wcieli się gracz, w Wielkiej Brytanii grasować będą także inni, wrogo nastawieni przedstawiciele wampirzej rasy, a także rozmaite bestie oraz łowcy potworów wszelkiej maści. Oznacza to, że nigdy nie będziemy się czuć bezpieczni.

Vampyr - w Londynie spotkamy innych "kolegów po fachu". - Pierwsze screeny z Vampyr - nowej gry twórców Life is Strange - wiadomość - 2016-02-29
Vampyr - w Londynie spotkamy innych "kolegów po fachu".
Vampyr w skrócie:
  • RPG akcji od studia DONTNOD, znanego m.in. z przygodówki Life is Strange
  • Akcja produkcji rozegra się na początku XX wieku w Wielkiej Brytanii (Londyn), a gracze wcielą się w wampira
  • Tytuł zmierza na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste
  • Premiera planowana jest na 2017 rok

Na szczęście jako nadprzyrodzona istota nie będziemy łatwym celem dla naszych wrogów, a podczas starć skorzystamy zarówno z umiejętności walki wręcz, jak i super mocy, które jednak będą wysysać z nas krew. Oznacza to, że chwilowa przewaga na polu walki może nas znacznie osłabić, więc trzeba będzie wybierać, co jest lepsze w danej sytuacji, albo starać się uzupełnić w jakiś sposób życiodajny płyn w trakcie bitwy.

Tytuł w ogóle ma być pełen trudnych wyborów, gdyż każda postać, jaką spotkamy na swojej drodze będzie potencjalną ofiarą. Deweloperzy zamierzają jednak sprawić, że wybór i schwytanie „pożywienia” nie będzie wcale takie łatwe. Po pierwsze, jeżeli pozbawimy kogoś życia, to pozbędziemy się go na zawsze, co wpływać ma na otaczający nas świat. Dodatkowo podczas polowania zostaniemy zmuszeni do poznania codziennych rytuałów ofiary i zmanipulowania jej w taki sposób, by znaleźć się z nią sam na sam w ciemnej uliczce.

Vampyr - placówka medyczna jawi się niemal jako restauracja z otwartym barem. - Pierwsze screeny z Vampyr - nowej gry twórców Life is Strange - wiadomość - 2016-02-29
Vampyr - placówka medyczna jawi się niemal jako restauracja z otwartym barem.

Innym ciekawym elementem Vampyra ma być modny w ostatnich latach system craftingu. W trakcie zabawy, podczas eksploracji albo przy ciałach naszych ofiar, znajdziemy rozmaite przedmioty, które wykorzystamy do wytwarzania i ulepszania narzędzi, broni czy też specjalnych rodzajów amunicji.

Wszystko to działać będzie na silniku Unreal Engine 4 i trafi do sklepów w 2017 roku. Produkcja dostępna będzie na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach osobistych.

Pierwsze screeny z Vampyr - nowej gry twórców Life is Strange - ilustracja #4
Pierwsze screeny z Vampyr - nowej gry twórców Life is Strange - ilustracja #5