Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2015, 18:40

autor: Ender

Vampyr – nowe RPG akcji twórców Remember Me

Francuskie studio DONTNOD Entertainment, znane dzięki grom Remember Me oraz Life is Strange, pracuje nad RPG akcji z wampirami. Głównym bohaterem produkcji, osadzonej w drugiej połowie XIX lub na początku XX wieku, będzie lekarz rozdarty pomiędzy naturą krwiopijcy a misją niesienia pomocy ludziom. Produkcja ma stawiać duży nacisk na wybory dokonywane w trakcie rozgrywki.

Francuskie studio działa od 2008 roku. Jego debiutem była wydana w 2013 roku gra Remember Me - Vampyr – nowe RPG akcji twórców Remember Me - wiadomość - 2015-01-20
Francuskie studio działa od 2008 roku. Jego debiutem była wydana w 2013 roku gra Remember Me

Jeszcze w tym miesiącu nastąpi premiera pierwszego epizodu przygodówki Life is Strange. Wygląda na to, że jej deweloper, francuskie studio DONTNOD Entertainment, znany także dzięki wydanej w 2013 roku grze Remember Me, pracuje równocześnie nad kolejnym tytułem. Tajemniczym projektem, o którego istnieniu dowiedzieliśmy się dzięki wpisowi na Twitterze na profilu agencji PR-owej Dead Good Media, jest RPG akcji Vampyr. Na razie nie dysponujemy zbyt dużą ilością dotyczących go detali, ale wiemy, że produkcja ma kłaść duży nacisk na decyzje podejmowane w trakcie rozgrywki. Stąd też zresztą obecność litery „y” w tytule, pochodzącej od angielskiego słowa „you”, czyli „ty”.

Hasło przewodnie gry to – „Wypij krew. Uratuj życie”. Wiąże się ono bezpośrednio z jej protagonistą. Głównym bohaterem Vampyr jest bowiem młody lekarz zamieniony w wampira, który będzie rozdarty pomiędzy naturą krwiopijcy a misją ratowania ludzkiego życia, jakiej z determinacją zdecydował się oddać. Chociaż opublikowana wraz z wpisem grafika promocyjna sugeruje, że akcja tytułu rozgrywać będzie się w XIX-wieku i skorzysta z gotycko-wiktoriańskiej estetyki, to według innych źródeł przeniesie ona nas w czasy tuż po zakończeniu I wojny światowej, kiedy swoje ponure żniwo zbierała epidemia grypy hiszpanki. Bohater ma ulec przemianie po ugryzieniu przez jednego z leczonych przez niego pacjentów.

Na razie prace nad tytułem znajdują się wciąż na wczesnym etapie. Producent nie ujawnia więc docelowych platform ani przybliżonej daty premiery. Studio DONTNOD planuje utworzenie kolejnego zespołu deweloperskiego, tak więc w przyszłości Francuzi przedstawią nam jeszcze co najmniej jeden nowy projekt. Oficjalnym wydawcą Vampyr będzie firma Focus Home Interactive.

Zdjęcie plakatu promocyjnego, które towarzyszyło wpisowi na Twitterze - Vampyr – nowe RPG akcji twórców Remember Me - wiadomość - 2015-01-20
Zdjęcie plakatu promocyjnego, które towarzyszyło wpisowi na Twitterze
  1. Oficjalna strona studia DONTNOD Entertainment
  2. Oficjalna strona firmy Focus Home Interactive