Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2015, 18:14

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Ori and the Blind Forest, State of Decay na Xboksa One – Microsoft ujawnia daty premier swoich gier

Koncern Microsoft ujawnił konkretne daty premiery trzech wydawanych przez siebie gier – symulatora budowania lunaparków ScreamRide, platformówki Ori and the Blind Forest oraz State of Decay w wersji na Xboksa One. Pierwsze dwie ukażą się w marcu, a trzecia pojawi się w maju.

Przedstawiciele Microsoftu podali terminy debiutu trzech gier, które ukażą się nakładem firmy. Najwcześniej pojawi się ScreamRide – przygotowywany z myślą o konsolach Xbox 360 i Xbox One symulator budowania lunaparków wydany zostanie 6 marca. Produkcja powstaje w studiu Frontier Developments odpowiedzialnym za wydane w grudniu ubiegłego roku Elite: Dangerous.

Kilka dni później premierę mieć będzie Ori and the Blind Forest. Platformówka zawita na PC i Xboksa One 11 marca. W planach jest też wersja na Xboksa 360, ale jej termin debiutu nie jest na razie znany – wiadomo jedynie, że gra trafi na wspomnianą konsolę jeszcze w tym roku. Jej twórcy opublikowali też nowy film prezentujący produkcję w akcji. Możemy na nim zobaczyć pięciominutowy fragment, na którym główny bohater – tytułowy Ori – korzysta z zalet opracowanej przez autorów grawitacji. Materiał wideo możecie obejrzeć powyżej.

Jako ostatnie wydane zostanie State of Decay w wersji na Xboksa One – gra pojawi się na najnowszej konsoli Microsoftu 1 maja. Ponadto wszyscy posiadacze edycji na X360 otrzymają 33% zniżki na zakup nowego wydania i dodatkową postać. Oferta dotyczy tylko sytuacji, w której nabędziemy produkcję drogą cyfrową i można z niej skorzystać jedynie do 30 czerwca tego roku.

ScreamRide to powstająca we Frontier Developments – studiu odpowiedzialnym za Elite: Dangerous – produkcja, w której zadaniem graczy jest wybudowanie lunaparku. Akcja gry osadzona jest jednak w przyszłości, w której zabawki pokroju diabelskiego młynu, kolejki górskiej czy karuzeli wykorzystywane są do testowania granic ludzkich możliwości. Wyniki prowadzonych w ten sposób badań mają pomóc udoskonalić futurystyczne społeczeństwo. Tytuł ukaże się na Xboksie 360 i Xboksie One.

Ori and the Blind Forest jest kolorową, dwuwymiarową platformówką z elementami RPG. W opracowywanej przez deweloperów z ekipy Moon Studios produkcji gracz wciela się w tytułowego Oriego starającego się rozwiązać zagadkę tajemniczego lasu, w którym osadzona jest akcja gry. Dużą rolę odgrywać ma eksploracja, jako że struktura poszczególnych poziomów jest do pewnego stopnia otwarta.

State of Decay to produkcja przenosząca graczy do niebezpiecznego, postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie. Ich zadaniem jest przetrwać jak najdłużej w nieprzyjaznym środowisku, w którym trzeba nie tylko unikać (lub likwidować) żywe trupy, ale także zadbać o zdobycie pożywienia. Gra ukazała się w czerwcu 2013 roku na Xboksie 360, a kilka miesięcy później trafiła na PC. Wkrótce zostanie przeniesiona także na Xboksa One, gdzie pojawi się w wydaniu Year-One Survival Edition zawierającym wszystkie dotychczasowe dodatki DLC i ulepszoną oprawę graficzną wyświetlaną w rozdzielczości 1080p.