Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka State of Decay: Year-One Survival Edition (PC)

State of Decay: Year-One Survival Edition

Kompletna edycja survivalowego sandboksa akcji studia Undead Labs.

Akcji | TPP | zombie | sandbox | survival

Okładka State of Decay: Year-One Survival Edition (PC)

data premiery gry:

28kwi2015

XONE PC

State of Decay: Year-One Survival Edition to ulepszona edycja trzecioosobowej gry akcji State of Decay z 2013 roku. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Undead Labs, które stworzyło pierwotną wersję. Tytuł został znacznie odświeżony, dzięki czemu możemy oglądać oprawę graficzną wykorzystującą lepszy system oświetlenia, tekstury i animacje. To jednak nie koniec zmian, gdyż deweloperzy zatroszczyli się także o nową broń i pojazdy, usprawnioną mechanikę walki, a także niedostępne wcześniej misje i postacie. Wszystko to uzupełniane jest przez dodatki Breakdown i Lifeline, a ponadto duński kompozytor Jesper Kyd (znany z soundtracków do gier z serii Hitman czy Assassin's Creed) stworzył na potrzeby State of Decay: Year-One Survival Edition około 30 minut muzyki.

Zabawa w produkcji koncentruje się na survivalu. Głównym zadaniem gracza jest więc przetrwanie w niegościnnym świecie opanowanym przez zombie. W pojedynkę jednak nie zdziałamy zbyt wiele, więc równie ważne jest tworzenie społeczności i przyłączanie do niej innych ocalałych, a także wykorzystywanie ich unikalnych zdolności w całkowicie odmiennych sytuacjach, nie tylko podczas walki z przeciwnikami. Dodatkowo naszym podopiecznym możemy wydawać rozkazy, a ich wykonaniem zajmie się sztuczna inteligencja.

Podczas przygody uczestniczymy w rozmaitych zadaniach – od ratowania innych ocalałych, przez zbieranie pożywienia, szukanie broni i amunicji, aż po tworzenie i rozbudowywania baz. Ze względu na swoją tematykę, produkcja Undead Labs jest bardzo brutalna. Zombiaki zabijamy, używając nie tylko broni palnej, ale także siekier, kijów baseballowych i wielu innych przedmiotów codziennego użytku. Wszystko to rozgrywa się w dużym, otwartym świecie, po którym przemieszczamy się zarówno na piechotę, jak i wykorzystując samochody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do State of Decay: Year-One Survival Edition

Klasyfikacja PEGI State of Decay: Year-One Survival Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe State of Decay: Year-One Survival Edition

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-750 2.66 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 7770 lub lepsza, 4200 MB HDD, Windows 7/8
Minimalne: Intel Core 2 Duo E6600 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 3400+ 2.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 470/Radeon HD 5850 lub lepsza, 4158 MB HDD, Windows 7

Ori and the Blind Forest, State of Decay na Xboksa One – Microsoft ujawnia daty premier swoich gier

wiadomość20 stycznia 2015

Koncern Microsoft ujawnił konkretne daty premiery trzech wydawanych przez siebie gier – symulatora budowania lunaparków ScreamRide, platformówki Ori and the Blind Forest oraz State of Decay w wersji na Xboksa One. Pierwsze dwie ukażą się w marcu, a trzecia pojawi się w maju.

XONE
PC