Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXONEX360
Okładka ScreamRide (XONE)

ScreamRide

Oryginalna gra symulacyjna, w której zajmujemy się konstruowaniem coraz bardziej zwariowanych kolejek górskich i testowaniem ich na żądnych wrażeń ludziach. Za powstanie gry odpowiada ekipa Frontier Development, mająca na swoim koncie m.in.

Logiczne | science fiction | sandbox | elementy zręcznościowe | maszyny i urządzenia | tytuły ekskluzywne Xbox

Okładka ScreamRide (XONE)

data premiery gry:

3mar2015

X360 XONE

ScreamRide to kolejna gra w dorobku studia Frontier Developments, która podejmuje tematykę budowania lunaparków. Znacznie bliżej jest jej jednak do wydanego w 2013 roku (na Wii U) wesołego Coaster Crazy niż ekonomicznego RollerCoaster Tycoon 3 z 2004 roku.

Mimo to, w odróżnieniu od obu wyżej wymienionych tytułów, w ScreamRide nie budujemy parków rozrywki. Gra zabiera nas w niedaleką przyszłość. Tory kolejki górskiej i wszystkie inne futurystyczne obiekty, jakie trafiają do naszej dyspozycji, mają służyć nauce, badającej granice ludzkich możliwości i starającej się na tej podstawie doskonalić społeczeństwo.

W praktyce sprowadza się to do stawiania jak najbardziej zakręconych konstrukcji i testowania ich na ludziach – a im więcej krzyku wywołujemy, tym lepiej. Możemy też spróbować swoich sił na stworzonym torze, własnoręcznie sterując kolejką w trybie zręcznościowym. W zabawie ważną rolę odgrywa fizyka i destrukcja otoczenia – wokół swojego „parku” stawiamy sporo budowli, które rozpadają się malowniczo, gdy jakiś wagonik traci przyczepność i szybuje w dal. Wbrew pozorom, nie jest to wcale sytuacja niepożądana – niekiedy gra wręcz premiuje kończenie prób katastrofą.

Zabawa rozgrywa się w trzech trybach, obejmujących ponad 50 różnych wyzwań. Jak przystało na pozycję dającą dużą swobodę twórczą, w ScreamRide nie zabrakło funkcji społecznościowych, polegających przede wszystkim na wymienianiu się z innymi graczami swoimi kreacjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ScreamRide

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (DriveClub, Rock Band, ScreamRide) 17/2/2015
Wieści ze świata (DriveClub, Rock Band, ScreamRide) 17/2/2015

wiadomość17 lutego 2015

Dziś piszemy o nowej aktualizacji do DriveClub, dwóch DLC do Rock Band oraz demie gry ScreamRide. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ori and the Blind Forest, State of Decay na Xboksa One – Microsoft ujawnia daty premier swoich gier

wiadomość20 stycznia 2015

Koncern Microsoft ujawnił konkretne daty premiery trzech wydawanych przez siebie gier – symulatora budowania lunaparków ScreamRide, platformówki Ori and the Blind Forest oraz State of Decay w wersji na Xboksa One. Pierwsze dwie ukażą się w marcu, a trzecia pojawi się w maju.

ScreamRide – kreator rollercoasterów z zaawansowaną fizyką
ScreamRide – kreator rollercoasterów z zaawansowaną fizyką

wiadomość12 sierpnia 2014

Podczas konferencji firmy Microsoft na targach Gamescom 2014 studio Frontier Developments zapowiedziało grę ScreamRide. Będzie ona polegała na budowaniu futurystycznych rollercoasterów mających wydusić z użytkowników jak najwięcej krzyku i zaoferuje przy tym dość zaawansowaną fizykę z destrukcją otoczenia. Tytuł wyjdzie wiosną 2015 roku na XOne i X360.

Wieści ze świata (inFamous: Second Son, The Last of Us: Remastered) 17/4/14
Wieści ze świata (inFamous: Second Son, The Last of Us: Remastered) 17/4/14

wiadomość17 kwietnia 2014

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji gry inFamous: Second Son, dacie premiery The Last of Us: Remastered, plotkach na temat Disney Infinity 2, a także o zarejestrowanym znaku towarowym Screamride. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

X360
XONE