Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneXONEX360
Okładka ScreamRide (XONE)
OkładkaScreamRide (XONE)

ScreamRide

Oryginalna gra symulacyjna, w której zajmujemy się konstruowaniem coraz bardziej zwariowanych kolejek górskich i testowaniem ich na żądnych wrażeń ludziach. Za powstanie gry odpowiada ekipa Frontier Development, mająca na swoim koncie m.in.

Logiczne | science fiction | sandbox | elementy zręcznościowe | maszyny i urządzenia | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

ScreamRide to kolejna gra w dorobku studia Frontier Developments, która podejmuje tematykę budowania lunaparków. Znacznie bliżej jest jej jednak do wydanego w 2013 roku (na Wii U) wesołego Coaster Crazy niż ekonomicznego RollerCoaster Tycoon 3 z 2004 roku.

Mimo to, w odróżnieniu od obu wyżej wymienionych tytułów, w ScreamRide nie budujemy parków rozrywki. Gra zabiera nas w niedaleką przyszłość. Tory kolejki górskiej i wszystkie inne futurystyczne obiekty, jakie trafiają do naszej dyspozycji, mają służyć nauce, badającej granice ludzkich możliwości i starającej się na tej podstawie doskonalić społeczeństwo.

W praktyce sprowadza się to do stawiania jak najbardziej zakręconych konstrukcji i testowania ich na ludziach – a im więcej krzyku wywołujemy, tym lepiej. Możemy też spróbować swoich sił na stworzonym torze, własnoręcznie sterując kolejką w trybie zręcznościowym. W zabawie ważną rolę odgrywa fizyka i destrukcja otoczenia – wokół swojego „parku” stawiamy sporo budowli, które rozpadają się malowniczo, gdy jakiś wagonik traci przyczepność i szybuje w dal. Wbrew pozorom, nie jest to wcale sytuacja niepożądana – niekiedy gra wręcz premiuje kończenie prób katastrofą.

Zabawa rozgrywa się w trzech trybach, obejmujących ponad 50 różnych wyzwań. Jak przystało na pozycję dającą dużą swobodę twórczą, w ScreamRide nie zabrakło funkcji społecznościowych, polegających przede wszystkim na wymienianiu się z innymi graczami swoimi kreacjami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ScreamRide

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
XONE