Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGCNXBOX
Okładka Hunter: The Reckoning (GCN)
OkładkaHunter: The Reckoning (GCN)

Hunter: The Reckoning

Brutalna i niezwykle widowiskowa gra akcji, w której toczymy pojedynki z siłami ciemności. Do pokonania kilkanaście zróżnicowanych poziomów. Gra posiada również tryby multiplayer dla maksymalnie 4 osób.

Akcji | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hunter: The Reckoning Premiera

21maj2002

XBOX

18lis2002

GCN

Hunter: The Reckoning to nieskomplikowana i wyjątkowo brutalna gra akcji osadzona w realiach systemu RPG o tej samej nazwie wydanego przez firmę White Wolf. Gracz wciela się w jedną z czterech postaci (między innymi kaznodzieję czy byłego policjanta) i rusza na krucjatę mającą na celu powstrzymanie inwazji sił zła.

Rozgrywka przebiega w dość standardowy sposób. Gracz pokonuje kolejne plansze, na których stacza widowiskowe pojedynki z udziałem wrogo nastawionych kreatur. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż najczęściej walczy się ze sporymi grupami przeciwników, co wpłynęło oczywiście na podwyższenie poziomu trudności rozgrywki. Do pokonania jest kilkanaście zróżnicowanych poziomów, między innymi cmentarz, więzienie, stacja metra czy kościół. Sama gra nie jest jednak zbyt długa, można ją bowiem ukończyć w przeciągu kilku godzin. Miłośników wieloosobowych potyczek zainteresuje zapewne możliwość toczenia pojedynków z trzema innymi zawodnikami. Walki odbywają się na podzielonym ekranie.

Sterowana przez gracza postać może toczyć pojedynki wręcz, o wiele ciekawiej prezentuje się jednak arsenał dostępnych broni, który obejmuje między innymi topory, miecze, pistolety, karabiny, shotguny a nawet miotacze ognia. Na uwagę zasługuje również zróżnicowany bestiariusz. Na naszej drodze stają typowe dla takich produkcji stwory – zombiaki, wampiry czy wilkołaki. W kilku miejscach pojawiają się ponadto wyjątkowo wytrzymali bossowie.

Umiejętności sterowanej aktualnej postaci w miarę rozgrywki stopniowo wzrastają, dzięki czemu staje się ona silniejsza i lepiej radzi sobie z napotykanymi stworami. Na uwagę zasługuje również możliwość odblokowania cennych bonusów, między innymi zupełnie nowych bohaterów. Rozwiązanie to ma zachęcić gracza do wielokrotnego powtarzania kampanii singleplayer. Oprawa wizualna Hunter: The Reckoning stoi na wysokim poziomie. Wersja na Xboxa prezentuje się ładniej od edycji na GameCube’a, działa też od niej znacznie płynniej, co jest szczególnie zauważalne w trakcie multiplayerowych starć.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Hunter: The Reckoning: 18+

Hunter: The Reckoning Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
XBOX
GCN