Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka The Suffering: Ties That Bind (PC)

The Suffering: Zniewolony

The Suffering: Ties That Bind

The Suffering: Ties That Bind to kontynuacja wydanego w 2004 roku wyjątkowo krwawego survival-horroru, który pod wieloma względami przypominał takie produkcje jak From Dusk Till Dawn czy Manhunt.

Akcji | TPP

Okładka The Suffering: Ties That Bind (PC)

data premiery gry:

27wrz2005

XBOX PS2 PC

"The Suffering 2" jest kontynuacją jednej z najmroczniejszych gier wydanych na konsole nowej generacji. Wcielając się w tajemniczego człowieka imieniem Torque likwidujemy dziesiątki straszliwych bestii panoszących się po świecie gry. Twórcą "The Suffering 2" jest Surreal Software, a wydawcą firma Midway.

W "The Suffering 2" ponownie obejmujemy kontrolę nad szaleńcem Torque, a główny wątek fabularny kontynuacji rozpoczyna się w momencie, gdy końca dobiegła historia części pierwszej. Torque, skazaniec oskarżony o zamordowanie żony Carmen i dzieci, musi oczyścić się z zarzutów, a naszym zadaniem jest mu to ułatwić. Warto zaznaczyć, że dużą rolę w drugiej części "The Suffering" odgrywa rzekomo zamordowana Carmen. Oprócz niej Torque napotyka na swej drodze takie postaci, jak Doktor Killjoy lub Jordan, pani prezes zajmująca się badaniami nad morderczymi kreaturami zamieszkującymi świat gry.

Główny bohater "The Suffering 2" walczy z 15 rodzajami przeciwników, którzy zostali przeniesieni z części pierwszej, a także z kilkoma zupełnie nowymi monstrami. Dochodzą do tego żołnierze starający się przeszkodzić nam w rozwikłaniu zagadki, a także łamigłówki, które choć nieliczne i proste potrafią napsuć nieco krwi. Do naszej dyspozycji oddano kilkanaście rodzajów śmiercionośnej broni, a umiejętności naszej postaci zostały wzbogacone o szereg nowych akcji i specjalnych zagrań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 1410 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,9 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do The Suffering: Zniewolony

Klasyfikacja PEGI The Suffering: Zniewolony

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Suffering: Zniewolony

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
The Suffering: Zniewolony - przed premierą
The Suffering: Zniewolony - przed premierą

Przed premierą 6 września 2005, 13:01

Wymyślenie odpowiednio przerażających kreatur nie jest łatwe, no chyba, że bierze się za to Stan Winston, znany z projektów do takich filmów, jak Aliens, Batman Returns czy Terminator 2. Efekt, jaki osiągnął w omawianym tytule – na podstawie dostępnych grafik i trailerów – godny jest podziwu. Co ciekawe, wygląd stworów będzie miał swoje uzasadnienie w fabule. Okaże się, że większość z nich to mutanty – ofiary genetycznych doświadczeń na ludziach i zwierzętach (choć o tym już wiedzą ci, którzy grali w The Suffering). W The Suffering: Ties That Bind pojawią się wszystkie stwory znane z części pierwszej. Po raz kolejny będziesz musiał bacznie zerkać nie tylko na boki, ale także do góry, by nie zostać zaskoczonym przez przyklejonych do sufitu Slayerów. Ponownie Mainliner obryzga cię trującą zawartością strzykawek, wbitych w swe ciało, Burrower przeżegna łańcuchem zakończonym hakiem, a Nooseman rzuci się do gardła. Przypomni również o sobie gorylowaty Marksman (z karabinami maszynowymi wbudowanymi w garb na plecach) i zabójczy Fester, miotający wybuchowymi szczurami. Do tej starej gwardii dołączy kilka nowych odmian potworów, równie jak koledzy odstręczających: Triggerman – pająkopodobny stwór ze spluwą przymocowaną do każdego odnóża, Suppressor – istota bez nóg, ale posiadająca potężny arsenał wbudowany w klatkę piersiową i inni. Łącznie w grze pojawi się 15 różnych gatunków przeciwników.

XBOX
PS2
PC