Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS2XBOX
Okładka The Thing (PC)

The Thing

Taktyczna gra akcji na podstawie filmu Johna Carpentera „The Thing”, w której prowadzimy oddział wyspecjalizowanych komandosów do walki z niebezpieczną formą życia znalezioną na biegunie polarnym.

Przygodowe | TPP | horror | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka The Thing (PC)

producent: Computer Artworks

wydawca: Konami

wydawca PL: Play-It

data premiery gry:

19sie2002

PS2

21sie2002

PC

9wrz2002

XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Thing opiera się na doskonałym filmie Johna Carpentera pod tym samym tytułem. Przemierzamy stacje arktyczne walcząc z dziwnymi obcymi organizmami, i nigdy tak do końca nie możemy być pewni czy nasi współtowarzysze nie są jednymi z nich. Gra ta należy do popularnego gatunku survival-horror, kierując poczynaniami naszego bohatera, coraz bardziej zagłębiamy się w przerażającą rzeczywistość. Obcy w grze to nie tylko krwiożercze potwory, mogą również ukrywać się w ciele naszych współtowarzyszy. Do sprawdzenia z kim tak naprawdę mamy do czynienia służą specjalne strzykawki. Czynność ta przydaje się w grze dosyć często, gdyż co pewien czas przyłączają się do nas napotkani ludzie. Członkom drużyny możemy wydawać proste rozkazy, np. elektronikowi rozkazujemy otworzyć drzwi. The Thing nie stracił nic z niesamowitej atmosfery filmu, napotykamy podobne lokacje, potwory, a nade wszystko zawsze towarzyszy nam poczucie samotności i niepewności. Grafika stoi na wysokim poziomie, doskonale dopasowana do klimatu gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 830 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Klasyfikacja PEGI The Thing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
The Thing - recenzja gry
The Thing - recenzja gry

Recenzja 19 listopada 2002, 11:23

Gra rzuca nas w wir wydarzeń jakiś czas po incydencie opowiedzianym w filmie. Jako kapitan Blake mamy rozpoznać sytuację i znaleźć jakieś dowody, które potwierdzałyby celowość wysadzenia połowy kompleksu w powietrze. Już od samego początku poczujemy się niepewnie, jakby coś działało na naszą niekorzyść. Kolejne znaleziska, nie mające sensu zapiski w komputerach, w końcu strasznie zmasakrowane zwłoki... wtedy sytuacja dopiero zacznie się komplikować. Coś przetrwało eksplozję. Coś tutaj jest. I to właśnie Ty musisz stawić temu czoło!

PC
PS2
XBOX