Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2011, 11:15

autor: Hed

Wystartowała darmowa strzelanka na podstawie filmu The Thing

Pod koniec ubiegłego miesiąca zadebiutowała strzelanka wieloosobowa free to play na podstawie filmu The Thing, który wszedł w tym tygodniu na ekrany światowych kin (polska premiera odbędzie się w grudniu). Darmowa produkcja podejmuje wątek walki z tajemniczym „czymś” w arktycznych warunkach.

Parę tygodni temu zadebiutowała strzelanka sieciowa na podstawie filmu The Thing, który trafi do polskich kin w grudniu tego roku. Gra nosi nazwę Hunt The THING i została stworzona przez studio Neverdie, założone przez przedsiębiorcę Jona Jacoba. Projekt funkcjonuje w ramach wirtualnej planety ROCKtropia, wchodzącej w skład platformy Entropia Universe.

Pierwsze informacje o grze zostały opublikowane na oficjalnej stronie planety ROCKtropia. Jon Jacob, szef studia Neverdie, opowiedział o projekcie w rozmowie z serwisem sknr.net. Hunt The THING powstało w oparciu o silnik CryEngine 2, na którym działa cały wirtualny świat Entropia. Twórcy inspirują się zarówno nowym filmem, jak i pierwowzorem nakręconym przez Johna Carpentera.

Wystartowała darmowa strzelanka na podstawie filmu The Thing  - ilustracja #1

W Hunt The THING podejmujemy się zadania zapolowania na tytułowego „potwora”, co zajmie kilka godzin. Do wyboru otrzymujemy dwie ścieżki fabularne: dla żołnierza oraz naukowca. Po ukończeniu głównego wątku można podjąć sporo wyzwań o bardziej otwartej strukturze.

W grze nie brakuje zbierania przedmiotów, handlu i rozwijania postaci, chociaż zdaniem autorów udało się uniknąć konieczności „grindowania” (powtarzania w kółko tych samych czynności, aby nabić kolejny poziom). Autorzy nie zapomnieli o rozgrywce PvP. W strefie współzawodnictwa rozgrywa się nawet walka z tytułowym „czymś”, więc warto zawierać sojusze z innymi uczestnikami.

Wystartowała darmowa strzelanka na podstawie filmu The Thing  - ilustracja #2

Twórca przekonuje, że silnik CryEngine 2 gwarantuje dobrą grafikę, system zniszczeń i klimat rodem z typowego FPS-a, osadzonego w kontekście gry MMO. Jacob jest zdania, że produkcja spodoba się fanom strzelanek w stylu Crysis. O ile tolerują oni mikrotransakcje, bo w grze najwyraźniej trzeba kupować naboje za wirtualną lub prawdziwą walutę.

Zainteresowanych Hunt The THING odsyłamy do oficjalnej strony. Trzeba wyjaśnić, że ROCKtropia jest jedną z planet dostępnych w ramach wirtualnego świata Entropia Universe. Jon Jacob od lat zajmuje się tym intrygującym miejscem i jest znany z obrotu wirtualnymi nieruchomościami. Pod koniec ubiegłego roku producent sprzedał stację kosmiczną za 300 tysięcy dolarów.

  1. Oficjalna strona Hunt the THING