Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2002, 09:57

autor: Fajek

The Thing oraz AvP2: Primal Hunt już w sklepach

W dniu wczorajszym, za sprawą wydawnictwa Play-It do sklepów w całej Polsce trafiły dwa tytuły. Pierwszy z nich to The Thing na PC i konsolę PS2 oraz dodatek do Alien vs Predator 2 zatytułowany Primal Hunt.

W dniu wczorajszym, za sprawą wydawnictwa Play-It do sklepów w całej Polsce trafiły dwa tytuły. Pierwszy z nich to The Thing na PC i konsolę PS2 oraz dodatek do Alien vs Predator 2 zatytułowany Primal Hunt.

The Thing to gra stworzona w oparciu o jeden z najlepszych filmów Johna Carpentera z 1982 roku. Akcja „Coś”, bo tak brzmi polski tytuł, rozgrywa się w jednej z amerykańskich baz na Antarktydzie, gdzie naukowcy odkrywają kryty głęboko pod lodem statek kosmiczny, który przybył na ziemię setki tysięcy lat temu. Na pokładzie statku znajdowała się forma życia, która jest w stanie przybrać kształt i wygląda swojej ofiary jednocześnie ją zabijając.

Gra rozgrywa się krótko po wydarzeniach z filmu The Thing. Po zagadkowej śmierci amerykańskich naukowców na zamarzniętych pustkowiach Antarktydy, wysłany zostaje wojskowy oddział, którego zadaniem jest zbadanie zaistniałej sytuacji. Jego dowódcą jesteś właśnie Ty - kapitan Blake. W tym niegościnnym otoczeniu Twój zespół napotka zmienno-kształtną obcą formę życia...

The Thing buduje niesamowity nastrój grozy, dzięki trzymającej w napięciu fabule i unikalnej akcji, opartej na braku zaufaniu i strachu. Członkowie Twojej drużyny pełnią różne funkcje.

Mogą być zołnierzami, inżynierami, medykami. Postacie posiadają także unikalne cechy, jak poziom strachu, czy zaufania - jeżeli któryś z nich przekroczy dopuszczalną normę, może dojść do paniki, irracjonalnych zachowań, a nawet samobójstwa!

A oto jak o grze wypowiada się sam Johna Carpenter: "To najbardziej przerażająca gra akcji. Wiernie oddaje atmosferę mojego filmu z 1982 r. Musisz w nią zagrać, rzuci Cię na kolana!

Cena The Thing została ustalona na 129 PLN.

Z kolei Alien vs Predator 2: Primal Hunt to dodatek, w którym fabuła zawiązuje się 500 lat przed wydarzeniami z oryginalnego AvP2. Jeden z Predatorów znajduje przez przypadek starożytny artefakt, który umożliwia kontrolowanie Obcych. Tym samym uruchomione zostaje pole statyczne, które więzi Predatora przez kolejne 500 lat, aż do momentu, w którym Dunya, najemnik, pracujący dla Korporacji, uwalnia go i ucieka zabierając ze sobą artefakt. Predator śledząc go i nie zdając sobie z tego sprawy, umożliwia wtargnięcie Obcych do ludzkiej bazy. W ten sposób zaczyna się walka na śmierć i życie!

Gra dostępna jest w oryginalnej, angielskiej wersji językowej, rewelacyjnie niskiej cenie 49 zł i z eXtra prezentem w pudełku: plakatem w klimacie gry.