Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 października 2002

Wyścigi uliczne czyli Street Legal
Wyścigi uliczne czyli Street Legal

Fajek, 5 października 2002, 17:50

Wyścigi po ulicach miast są niezwykle niebezpieczne i przy tym nielegalne. Jednak mnóstwo młodych ludzi jest w stanie zaryzykować własne zdrowie, ponieść konsekwencje w przypadku ujęcia przez Policję czy wydać mnóstwo pieniędzy na remont samochodu w sytuacji, gdy podczas takiego wyścigu dojdzie do wypadku… jednak emocje, zastrzyk adrenaliny i cała reszta jest silniejsza od ewentualnych kłopotów. Street Legal pozwoli Ci przeżyć emocje podobne do tych, które towarzyszą ulicznym rajdowcom.

The Gladiators GOLD - rewolucyjny RTS czy tylko czcze gadanie...odpowiedź już wkrótce...

Łosiu, 5 października 2002, 12:21

Firma Arxel Tribe podała, iż zakończono prace nad, jak zwą ją twórcy, zespół Eugen Systems - nową generacją strategii czasu rzeczywistego, przepełnioną wartką akcją i zawierającą elementy RPG – czyli grą The Gladiators. Tytuł ten znajdzie się w europejskich sklepach pomiędzy 20 października, a 15 listopada. W Stanach Zjednoczonych i Azji będzie miał swą premierę w pierwszym kwartale 2003 roku. Demo gry ma zostać wydane 15 października.

Play-It polskim wydawcą wybranych gier konsolowych z Ubi Soft

Fajek, 5 października 2002, 11:12

W związku z informacja prasową "CD Projekt oficjalnym wydawcą gier konsolowych z Ubi Soft!" z dnia 4.10.2002, Play-It informuje, iż w jego planie wydawniczym znajdują się wybrane tytuły gier konsolowych firmy Ubi Soft.

Płyta zabezpieczona nowym SecuROM = płyta nie do skopiowania

Łosiu, 5 października 2002, 10:02

Walka pomiędzy twórcami zabezpieczeń uniemożliwiających kopiowanie płyt CD-ROM, a całą masą zapaleńców, którzy zrobią wszystko by obejść takowe zabezpieczania trwa i zaczyna nabierać kolorów. Do niedawna nie było praktycznie żadnej blokady, która mogłaby uniemożliwić skopiowanie płyty CD, wystarczyło posiadać programy w stylu CloneCD i DEAMON Tools, nagrywarkę CD-R/RW i problemu nie było. Okazuję się jednak, że w chwili obecnej pojawił się ów problem. Jak oświadczył sam twórca programu DEAMON Tools - VeNoM386 - skopiowanie płyty zabezpieczonej najnowszą wersją SecuROM jest niemożliwe w tradycyjny sposób - 1:1.

AbiWord - darmowa alternatywa dla Word’a

Łosiu, 5 października 2002, 09:25

Jak wiemy w ostatnim czasie bardzo mocną pozycję pakietu biurowego Microsoft Office próbują zachwiać darmowe pakiety w stylu StarOffice (bezpłatny do wersji 5.2), czy OpenOffice. Jednak są też inne alternatywy dla użytkowników domowych. Jedną z nich, którą polecam, jest AbiWord, edytor tekstu zajmujący niecałe 4MB (wersja podstawowa dla Windows), całkowicie darmowy (Open Source), posiadający polski słownik oraz mnóstwo różnych wtyczek i rozszerzeń, które można pobrać ze strony producenta. Dostępny jest w wersjach na systemy Windows, Mac OS X, BeOS, QNX, Linux, BSD, Solaris, a do prawidłowego działania (w przypadku systemu Windows) wymaga jedynie maszyny z procesorem 486 i 16MB pamięci RAM. Na zachętę dodam, że pod koniec zeszłego roku zdobył nagrodę Linux Journal Editors' Choice Award 2001

Lokalizacja Mafii rozpoczęta

Fajek, 5 października 2002, 00:05

W dniu wczorajszym oficjalnie rozpoczęła się lokalizacja jednej z najlepiej ocenianych gier akcji wszechczasów. Mafia, bo o niej mowa, to kolejny tytuł twórców Hidden&Dangerous, który wskrzesza przestępcze podziemie Ameryki lat 30-tych. Wcielając się w rolę gangstera, masz okazję przemierzyć wszystkie szczeble mafijnej kariery.