Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 października 2002

Demo FIFA 2003 już jest - wrażenia

Fajek, 6 października 2002, 13:02

I oto kolejna odsłona najpopularniejszej piłkarskiej gry świata ujrzała światło dzienne. Demo gry FIFA 2003 jest już dostępne, wiec można pokusić się o pewne wstępne oceny nadchodzącej wersji na rok 2003. Zanosi się na to, iż gra ta może rozruszać lekko już monotonną serię…

Stunts + Carmageddon = Crashday?
Stunts + Carmageddon = Crashday?

Fajek, 6 października 2002, 12:06

Każdy, kto miał PC’a w dobie, kiedy ten komputer wdzierał się w segment komputerowej rozrywki, bez wątpienia pamięta jedną z najlepszych gier tego okres właśnie na komputery PC. Mowa o Stunts, czyli niesamowitych (jak na ówczesne czasy) wyścigach samochodowych. Wspominam o tej grze dlatego, gdyż panowie z niejakiej firmy Moonbyte wpadli na pomysł stworzenia gry w zasadzie identycznej koncepcyjnie co wcześniej wspomniany Sunts. Oczywiście tylko koncepcja jest podobna, gdyż cała reszta to produkcja na miarę roku 2002. Czy Crashday, bo tak właśnie brzmi nazwa gry, osiągnie sukces na miarę legendarnego Stuntsa?

Wydawnicza mapa tygodnia (06/10/02)

Sznur, 6 października 2002, 12:01

W tym tygodniu w kraju obeszło się bez hucznych premier. Z nowości mamy jedynie następny dodatek do Simsów, a pozostałe gry to jedynie wznowienia, chociaż niektóre bardzo ciekawe i godne polecenia. Zachodni wydawcy najwyraźniej też łapią drugi oddech, puszczając do sklepów tytuły „drugiego sortu”. Na szczęśćcie sytuację ratuje pojawienie się Hitman 2 i NOLF 2. W Niemczech dostępna jest już również polska produkcja Archangel.

Sony vs Microsoft vs Nintendo - gdzie trzech się bije...

Łosiu, 6 października 2002, 10:08

Mamy już październik i wielkimi krokami zbliżają się święta, największa arena walki dla trzech wielkich firm branży konsolowej: Sony, Microsoftu oraz Nintendo. W zeszłym roku dwie z nich dążyły do wypuszczenia na rynek nowych maszynek do gier przed świętami (mowa tu o Nintendo GameCube oraz Microsoft Xbox) celem zabrania liderowi Sony Playstatin 2 jak największej liczby klientów. W tym roku zaś, wszyscy trzej dążą do zarobienia dużych pieniędzy na grach do tych maszynek, tym bardziej, że cały rok 2002 upłynął pod znakiem ostrej rywalizacji i nie był jak się może wydawać, tak bardzo dochodowy dla tej trójki.

Twórcy Mafii i Hidden and Dangerous uderzą ponownie zimą...

Łosiu, 6 października 2002, 09:53

Zespół Illusion Softworks rozpoczął swą międzynarodową karierę wyśmienitą taktyczną grą akcji osadzoną w realiach II Wojny Światowej - Hidden and Dangerous, obecnie zachwyca nas swym kolejnym dziełem, grą gangsterską - Mafia: The City of Lost Heaven, a już zimą tego roku uraczy nas taktyczną grą akcji opowiadającą o Wojnie Wietnamskiej – Vietcong. Nie muszę chyba mówić, że szykuje się kolejny wielki hit – wskazuje na to wiele czynników, jak: ekscytujący temat, miejsce akcji, screeny, opis fabuły i rzecz jasna sam wyśmienity twórca w tym przypadku współpracujący z zespołem Pteredon, autorem gry Flying Heroes. Jeżeli nie dowierzacie w me słowa, to zapraszam na właśnie otwartą, oficjalną stronę gry, gdzie zapoznając się z zamieszczonymi tam materiałami, sami ocenicie czy warto czekać na Vietcong.

Dwuwymiarowa nadzieja fanów przygodówek niedługo w sklepach

Łosiu, 6 października 2002, 09:17

Po tym jak hiszpański wydawca Dinamic Multimedia został zamknięty i okazało się, że w efekcie, ani angielska, ani polska wersja wyśmienitej gry przygodowej Runaway: A Road Adventure nie zostanie wydana, fani dwuwymiarowych przygodówek stracili nadzieję na to, że kiedykolwiek zagrają w „coś” w dawnym stylu, typu Day of the Tentacle czy pierwszych części Secret of Monkey. Okazało się jednak, że powstaje jeszcze jeden tego typu tytuł, poruszający, co prawda trochę inną, mniej poważną tematykę, ale jednak wykonany w technologii 2D (ręcznie rysowane tła, itp.) i z duża dawką dobrego humoru – to Tony Tough and the Night of Roasted Moths. Jak poinformował zachodni wydawca gry, Tony Tough trafi do sklepów już 31 października, zaś w Polsce dzięki firmie Techland zadebiutuje niedługo później i to w pełnej polskiej wersji językowej.