Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 października 2002

Icewind Dale II PL - już w tłoczni!

Sznur, 1 października 2002, 18:32

W dniu dzisiejszym do tłoczni trafiła polska wersja Icewind Dale II! Oznacza to, że premiera IWD2 PL odbędzie się zgodnie z planem, czyli 16 października. Raczej nie trzeba nikogo przekonywać, że czeka nas kolejna uczta, szczególnie, iż może to być ostatnia już gra oparta na silniku Infinite, na którym od czterech lat powstają najsłynniejsze cRPG ze stajni zespołów Black Isle i BioWare. Oczywiście przez ten czas silnik został znacznie podrasowany (zwłaszcza na potrzeby BG2), a co najważniejsze, w drugiej części opowieści o Mroźnych Krainach udało się w pełni zaimplementować całkowicie nowe zasady Advanced Dungeon’s and Dragons Trzeciej Edycji.

The Sims: Zwierzaki w sklepach

Sznur, 1 października 2002, 17:37

W polskich sklepach dostępny jest już najnowszy dodatek do wciąż niezwykle popularnej serii The Sims, której główną atrakcją są domowe zwierzaki. Dzięki The Sims: Zwierzaki gracz będzie mógł dołączyć do swojej wirtualnej rodziny futrzastych przyjaciół. Dodatek zawiera 5 nowych ścieżek kariery z 50 nowymi i ekscytującymi zawodami. Simowie mogą rozpocząć karierę w świecie mody, stać się geniuszami kulinarnymi, zostać weterynarzami, nauczycielami a nawet cyrkowcami. Do tego ponad 125 nowych przedmiotów dla zwierząt i ludzi, dziesiątki nowych skinów dla postaci i zupełnie nowy zestaw dekoratorski w stylu francuskim.

Dragon Throne: Bitwa o Czerwone Klify - zawartość bonus dysku ujawniona

Fajek, 1 października 2002, 16:18

Już za kilkanaście dni w serii eXtra Gra ukaże się ciekawa gra RTS, osadzona w starożytnych Chinach - Dragon Throne: Bitwa o Czerwone Klify. Oznacza to także, że spóźnialskim zostało już tylko kilkanaście dni, by mogli kupić w kiosku Cultures 2: Wrota Asgardu...

Hegemonia: Legions of Iron w Polsce

Łosiu, 1 października 2002, 15:38

Firma LEM poinformowała o podpisaniu kontraktu z firmą Wanadoo Edition dotyczącego dystrybucji najnowszej, kosmicznej strategii - Hegemonia (ang. Hegemonia: Legions of Iron). Gra jest dziełem węgierskiego zespołu programistycznego Digital Reality, znanego z takich wspaniałych gier jak Reunion, czy seria dwie pierwsze części Imperium Galactica. Hegemonia w polskiej wersji (kinowej) językowej będzie miała premierę na przełomie listopada i grudnia 2002. Cena przewidywana to 69PLN.

Recenzja: Medieval – Total War

Fajek, 1 października 2002, 14:58

Medieval: Total War – to kandydat do tytułu „najlepszej gry strategicznej tego roku”. Dlaczego? Po pierwsze jest to kolejne dzieło panów z Creative Assembly, twórców znakomitego Shoguna, po drugie jest to gra poruszająca jakże pod tym względem atrakcyjny okres średniowiecza no i po trzecie... nie często gra dostaje u nas ocenę 96%!

Frontline Attack w sprzedaży

Fajek, 1 października 2002, 11:36

Firma TopWare Poland informuje, że w sprzedaży jest już dostępna gra Frontline Attack: War Over Europe, strategia czasu rzeczywistego, rozgrywana w okresie II wojny światowej.

Wywiad z autorami gry Modi i Nanna

Fajek, 1 października 2002, 11:10

Modi i Nanna jest polskim projektem, wykonanym przez specjalistów i miłośników rozrywki komputerowej z grupy ReSync. Celem autorów było stworzenie gry całkowicie w konwencji 3D, takiej której fabuła i grafika zachwyci graczy w każdym wieku. Aby dowiedzieć się więcej na temat wyżej wspomnianej gry, postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z jej twórcami, firmą ReSync.

Nowości w świecie premier i dat wydań...

Łosiu, 1 października 2002, 09:04

Jak podaje zachodni sklep internetowy Amazon.com, w dniu dzisiejszym otrzymał pierwsze egzemplarze dwóch bardzo oczekiwanych tytułów, tj. No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way oraz Unreal Tournament 2003. Armia Amerykańska informuje, iż pełna wersja America's Army: Operations na krążku CD, znajdzie się w październikowych wydaniach magazynów Computer Gaming World oraz Maximum PC. Francuska firma Arxel Tribe zmuszona została do przesunięcia terminu wydania interesującej gry przygodowej z elementami cRPG – Mistmare, na luty 2003 roku. Jednocześnie zapewnia, że kolejna jej produkcja, strategia czasu rzeczywistego - The Gladiators, znajdzie się w sprzedaży w Europie pomiędzy 15 października, a 15 listopada. Ostatnia informacja podana przez firmę Jowood dotyczy gry, którą stworzył polski zespół Metropolis Software - Archanioł. Otóż gra 4 października trafi do niemieckich sklepów, 18

Hitman 2: Silent Assassin - GOLD

Łosiu, 1 października 2002, 08:25

Hitman 2: Silent Assassin – tego tytułu nie trzeba nikomu reklamować i zachęcać do jego zakupu. Pierwsza część przygód opowiadających o płatnym mordercy z wytatuowanym tajemniczym numerem z tyłu głowy trafiła w gusta setek graczy na całym świecie, zaś już pod koniec tego tygodnia druga część uczyni to samo i zapewni graczom rozrywkę na kilka długich, jesiennych wieczorów. Eidos Interactive podał właśnie, iż gra Hitman 2: Silent Assassin została ukończona i będzie ją można nabyć w zachodnich sklepach jeszcze w tym tygodniu, w wersjach: PC, Xbox i PlayStation 2.

Multiplayer test C&C: Generals

Łosiu, 1 października 2002, 08:05

Panowie z serwisów ice-bert.net oraz cncgenerals.info, narobili wczoraj małego zamieszania w sprawie multiplayerowego dema Command & Conquer: Generals. Podali, że dema w ogóle nie będzie i z ręką na sercu należy przyznać, że mylili się.....choć nie tak znowu bardzo. Mianowicie, jak dziś w nocy oficjalnie podało studio Westwood, tylko trzy tysiące wybrańców będzie mogło zagrać w multiplayer test C&C: Generals - reszta poczeka na pełną wersję gry.