Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 września 2002

Świat Quizów - nagrody rozlosowane!

Sznur, 30 września 2002, 17:18

W Świecie Quizów zakończyło się drugie losowanie super nagrody, którą tym razem był niezwykle rzadki egzemplarz tranzystorowego radia analogowego, którego stylizacja i wykonanie nawiązuje do odbiorników polowych używanych przez lotnictwo brytyjskie i amerykańskie w czasie II wojny światowej. Tą nietypową nagrodę wylosował Radek „Psychotic” Rusiewicz ze Świebodzina . Natomiast ci, którym szczęście dotychczas nie dopisywało, już od jutra mogą kupować losy na nową nagrodę...

Wieści ze świata wersji demonstracyjnych...NFS:HP2, Chrome, C&C: Generals...

Łosiu, 30 września 2002, 11:40

Zacznę od dobrych nowin. Otóż firma Electronic Arts Inc. poinformowała, iż demo w wersji PC, Need for Speed: Hot Pursuit 2, pojawi się zaraz po premierze NFS:HP2 na konsole nowej generacji, co nastąpi już 2 października. Z kolei nasz rodzimy producent, firma Techland, określił termin wypuszczenia multiplayerowego dema gry Chrome na około „za miesiąc, względnie półtora”. Czas na ostatnią, niestety złą nowinę dotyczącą wersji demo gry Command & Conquer: Generals. Otóż, jak podają strony ice-bert.net oraz cncgenerals.info, powołując się na swoje pewne źródła w firmie Electronic Arts, nie będzie nam dane zobaczyć żadnego dema C&C: Generals dedykowanego rozgrywce wieloosobowej – po prostu nie istnieje. Wyjaśniam, że pogłoski o takowym demie krążyły już od około miesiąca.

Zapowiedź: America's Army - Soldiers

Fajek, 30 września 2002, 11:08

America's Army to darmowy pakiet gier stworzony przez specjalistów z Armii Amerykańskiej i ekspertów z Departamentu Obrony w celu pokazania młodym ludziom (potencjalnym poborowym) kulisów bycia żołnierzem i zachęcenia do wstąpienia w szeregi armii. America's Army składa się z dwóch części, Soldiers oraz Operations.

Napster unika likwidacji...

Łosiu, 30 września 2002, 10:49

Po tym jak Napster, firma legenda, a nawet symbol „cyfrowej rewolucji”, ogłosiła bankructwo w czerwcu bieżącego roku, wydawało się, że to już koniec. Upłynęło kilka miesięcy i firma uznana została przez swych dawnych użytkowników (bagatelka, 60 milionów ludzi) za martwą. Okazuje się jednak, że jest jeszcze nadzieja. Jedyną szansą Napstera, by nie zostać zlikwidowaną na dobre (co jest następstwem bankructwa), jest wykupienie przez inną firmę. Jak z zadowoleniem podał pan Rick Antonoff, adwokat reprezentujący Napstera, udało się po serii negocjacji podpisać odpowiednie porozumienie z „anonimowym” nabywcą i ma ono dojść do skutku już w tym tygodniu.

Finał polskiej edycji World Cyber Games już za nami

Fajek, 30 września 2002, 10:39

Wczoraj w warszawskiej Hali EXPO XXI odbył się finał zawodów Samsung Syncmaster World Cyber Games 2002, w którym to zostały wyłonione osoby, które będą reprezentowały nasz kraj w Korei.

Windows XP SE w okolicach 2003/2004 roku??!

Łosiu, 30 września 2002, 09:48

Według oficjalnych zapowiedzi naszego kochanego giganta z Redmond, kolejnym systemem operacyjnym z rodziny Windows, będzie system o nazwie kodowej „Longhorn”. Wszystko wskazuje jednak, że nie ukaże się on przed 2006 rokiem. I tu starzy wyjadacze spostrzegą pewną nieprawidłowość, Windows XP – 2001, Longhorn – 2006, aż 5 lat bez nowej wersji systemu?? Nie, to niemożliwe....i w świetle nowych „przecieków” wydaje się, że faktycznie nie będzie pięcioletniej przerwy we wdrażaniu nowych Windowsów.

The Sims i Career Creator Pro, czyli „Praca jak marzenie”

Solnica, 30 września 2002, 00:17

Grając w The Sims możemy zdecydować się na kilka dostępnych dróg rozwoju zawodowego naszych postaci. Wybór nie jest mały, z pewnością jednak znajdą się osoby, dla których jest on niewystarczający. Właśnie dla tych graczy powstał specjalny dodatek umożliwiający zaprojektowanie własnej kariery - Career Creator Pro.

MS Windows 2000 uruchomiony na konsoli Xbox

Solnica, 30 września 2002, 00:11

Jakiś czas temu informowaliśmy was o powstaniu pierwszej wersji Linux’a działającej na konsoli Xbox. Ludzie z Xbox Linux Project, którym udał się ten wyczyn, uczynili kolejny krok naprzód i tym razem uruchomili na konsoli z Microsoftu jeden z systemów operacyjnych tej firmy - Windows 2000. Co ciekawe, posłużyli się w tym celu stworzonym wcześniej Linux’em.

Asheron's Call 2: Fallen Kings Public Beta

Solnica, 30 września 2002, 00:05

FilePlanet, GameSpy oraz Microsoft poinformowały o rozpoczęciu otwartych dla wszystkich chętnych, beta testów Asheron’s Call 2: Fallen Kings. Do tej pory mogły wziąć w nich udział jedynie osoby, które wykupiły subskrypcję na pobieranie plików z FilePlanet.