Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 września 2002

Valhalla = GamePub

Sznur, 14 września 2002, 13:46

Jeden z najstarszych polskich serwisów internetowych poświęconych grom komputerowym - Valhalla, od wczoraj istnieje pod nową nazwą GamePub. Razem z nazwą zmianie ulegnie wizerunek serwisu oraz profil jego działalności. Zamiarem pozostałej po zmianach redakcji starej Valhalli, a zarazem twórców nowego serwisu, jest stworzenie „stowarzyszenia ludzi połączonych pasją do gier, Internetu, rozrywki, wiedzy i nowego stylu życia”.

Oficjalne demo Unreal Tournament 2003!!!

Łosiu, 14 września 2002, 11:50

Nareszcie!!! Demo, na które czekamy już od kilku miesięcy w końcu zostało wypuszczone. Rzecz jasna chodzi tu o demo Unreal Tournament 2003, najnowszego arcydzieła z gatunku gier akcji/FPP. Jak do tej pory demo to cieszy się sporą popularnością na FTP MayClub, dlatego też zapraszamy innych graczy do pobrania go z naszego ogólnodostępnego działu pliki FTP GRY-OnLine.

Wersal 2 - Cenega bawi i uczy

Sznur, 14 września 2002, 10:39

Cenega Poland przygotowuje się do wydania kolejnej gry firmy Cryo. Tym razem będzie to historyczna przygodówka pt. Wersal 2, której możemy spodziewać się w sklepach na przełomie września i października, w polskiej wersji językowej i cenie 79 złotych. Akcja tej gry edukacyjnej rozgrywa się czternaście lat po zakończeniu wydarzeń z części pierwszej. Mamy rok 1699...

Wydawnicza mapa tygodnia (14/09/02)

Sznur, 14 września 2002, 09:56

Chyba wreszcie będziemy mieli w co grać. Zachodni wydawcy skończyli leniuchowanie i zaczęli wypuszczać coraz lepsze tytuły (Battlefield 1942, Emperor: Rise of the Middle Kindom, Conflict Desert Storm). Prognozuje to w miarę szybkie pojawienie się ich w naszym kraju. W tym tygodniu rekordową szybkością popisała się Cenega Poland wydając polską wersję Beach Life w dzień po światowej premierze.

Requiem dla MicroProse

Łosiu, 14 września 2002, 08:50

Master of Orion, Master of Orion 2: Battle at Antares, Sid Meier's Civilization, X-COM: UFO Defense, Sid Meier's Pirates!, Master of Magic, Darklands, Dragonsphere, B-17 Flying Fortress, F-15 Strike Eagle, Falcon 3.0: Operation Fighting Tiger, Falcon 4.0, Fields of Glory i jeszcze dziesiątki innych sławnych tytułów – z czym się kojarzą? Otóż są to dawne dzieła, lub raczej arcydzieła legendy branży rozrywki komputerowej, firmy MicroProse. Sam grałem w niemal wszystkie te tytuły i tym bardziej jest mi przykro patrzeć jak ta niegdyś godna podziwu firma przestaje istnieć i pamięć o niej zanika. W tym tygodniu powiadomiono, bowiem o zamknięciu przedostatniej już cząstki dawnego potentata – brytyjskiego oddziału MicroProse.

Midgard - R.I.P.

Łosiu, 14 września 2002, 08:37

W grudniu zeszłego roku doszła do nas dość pesymistyczna wiadomość z firmy Funcom, twórcy obecnie prężnie rozwijanego MMOcRPG - Anarchy Online, iż zwalnia sporą liczbę swych pracowników i czasowo wstrzymuje produkcję kolejnego MMOcRPG – Midgard. Jeszcze do tego tygodnia fani tego typu gier mogli żywić nadzieję, że prace nad Midgardem zostaną wznowione. Niestety rzeczywistość jest okrutna. Pan Ragnar Tornquist z Funcomu oficjalnie oświadczył, że produkcja gry została „permanentnie wstrzymana”, co w efekcie oznacza całkowitą jej „śmierć” i upadek projektu. Szkoda, bo Midgard mógł zauroczyć swym staro-skandynawskim światem każdego miłośnika cRPG.