Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 września 2002

To będzie inny „Top Secret” - wywiad

Sznur, 23 września 2002, 20:17

Kultowe pismo powraca w nowej formie i w nowych czasach. Jak będzie wyglądał „Top Secret” epoki Internetu i grafiki, o której się Dżemikowi nie śniło? Dlaczego Kopalny i trawnik Naczelnego już nie powrócą? Jak przygotowywano się do wskrzeszenia legendy polskiego światka gier komputerowych? Jakie będą kolejne dołączane do pisma gry? O tym wszystkim rozmawiamy z twórcami nowego „Top Secretu”, Marcinem Przasnyskim i Aleksem Uchańskim.

Cztery tytuły w Kolekcji Klasyki Komputerowej

Sznur, 23 września 2002, 16:32

Jeszcze w tym tygodniu do sklepów trafią trzy tytuły z serii Kolekcji Klasyki Komputerowej. Codziennie, dzień po dniu, Cenega Poland wypuszczać będzie do sklepów znane hity po znacznie obniżonej cenie.

Granie jest w naszym DNA – TGS 2002

eLKaeR, 23 września 2002, 15:19

Wczoraj zakończyła się tegoroczna edycja targów Tokyo Game Show, w których już po raz dwunasty wzięły udział najbardziej znaczące firmy w branży konsolowej. Impreza została zlokalizowana na terenie kompleksu Nippon Convention Center, położonego na obszarze stolicy Japonii. Rolę głównego organizatora spełniało jak zwykle stowarzyszenie o nazwie Computer Entertainment Supplier’s Association.

Koniec prac polonizacyjnych Icewind Dale 2 już bliski

Łosiu, 23 września 2002, 13:31

Jak poinformowała firma CD Projekt prace nad polską wersją gry Icewind Dale 2 dobiegają końca. Obecnie IWD2PL znajduje się w ostatniej fazie testów, a w ciągu kilku najbliższych dni powinna trafić do tłoczni! Przypomnijmy - polska wersja Icewind Dale 2 będzie sprzedawana wraz z bonus dyskiem (muzyka z IWD + rozszerzenie Adventure Pack) dostępnym na Zachodzie wyłącznie w edycji kolekcjonerskiej. Dodatkowo w pudełku znajdzie się mapa Zapomnianych Krain. Ten pakiet (w sumie 3 CD) będzie kosztował jedynie 99,90 PLN.

Kłopoty włoskiej Mafii

Sznur, 23 września 2002, 13:25

Jak podaje agencja Associated Press, ukazanie się w zeszłym tygodniu na włoskim rynku gry Mafia wywołało liczne protesty środowisk anty-mafijnych oraz oficjalnych przedstawicieli władzy. W stworzonej przez czeski zespół Illusion Softwork grze, gracz wciela się w szeregowego gangstera, wykonującego mokrą robotę na zlecenie mafii, aby następnie awansować na szczeblach mafijnej kariery. Według włoskich grup anty-mafijnych gra gloryfikuje gangsterska „działalność”, a postacie wykorzystane w grze nieudolnie wykorzystują stereotypowy wizerunek Włocha.

Polska premiera Battlefield 1942 w środę

Łosiu, 23 września 2002, 13:11

Śmiało można powiedzieć, że Cenega Poland stanęła na wysokości zadania. Battlefield 1942, gra akcji dedykowana przede wszystkim rozgrywce wieloosobowej osadzona w czasach II Wojny Światowej znajdzie się w polskich sklepach już w tą środę – niecały miesiąc po premierze światowej. Cena tej niezwykle atrakcyjnej produkcji (wszyscy, którzy grali w wersję demonstracyjną Battlefield 1942 wiedzą o czym mówię), wynosić będzie 129PLN.

Oficjalny Magazyn Championship Managera

Sznur, 23 września 2002, 12:52

Sports Interactive i Eidos, producent i wydawca serii Championship Manager, poczuli się zagrożeni wydanym właśnie przez Electronic Arts Total Club Manager i postanowili uatrakcyjnić zabawę posiadaczom CM, a przy okazji zarobić więcej na tym popularnym tytule. Mianowicie, wraz z Future Publishing, wydawać będą Oficjalny Magazyn Championship Managera, którego pierwszy numer ukaże się 24 października.

Freekstyle i Dino Stalker od dzis w sklepach

Fajek, 23 września 2002, 12:24

Dziś na sklepowe półki trafiają dwie gry na konsole GameCube i PlayStation 2. Są to odpowiednio Freekstyle i Dino Stalker.

Czas(omierz), to pieniądz i Sega o tym wie!
Czas(omierz), to pieniądz i Sega o tym wie!

eLKaeR, 23 września 2002, 12:10

Jako, że nie samą elektroniczną rozrywką człowiek żyje, korporacja Sega w swoim sklepie internetowym sprzedaje również najrozmaitsze gadżety, związane z wydanymi przez siebie grami. Ostatnio oferta została rozszerzona o zegarki na rękę.

Zapowiedź: Warlords IV - Heroes of Etheria

Fajek, 23 września 2002, 11:30

Warlords IV: Heroes of Etheria podobnie jak części poprzednie serii Warlords, jest strategią turową z elementami cRPG osadzoną w świecie fantasy. Gracze ponownie mogą stanąć na czele wojsk złożonych ze smoków, pegazów, mrocznych elfów i innych tym podobnych fantastycznych stworzeń.

Techland sprzedaje silnik Chrome'a

Fajek, 23 września 2002, 10:52

Sprzedaż „silników graficznych”, a ściślej licencji na nie jest na świecie bardzo popularna. Ogromne zyski z tego tytułu notują takie firmy jak: id Software (np. Quake 3), Epic (Unreal, Unreal Tournament) czy LithTech. Śladem zachodnich firm poszedł również nasz rodzimy Techland.

ATI Technologies nie śpi!

eLKaeR, 23 września 2002, 10:22

Pod koniec minionego tygodnia nVidia zapowiedziała rychłe pojawienie się w sprzedaży dwóch nowych procesorów graficznych (nazwy kodowe: NV18 i NV28) z rodziny GeForce. Na odpowiedź ATI Technologies, czyli najgroźniejszego rynkowego rywala wyżej wymienionej korporacji, nie trzeba było długo czekać. Firma ta przygotowuje właśnie premierę kolejnego produktu z serii Radeon.

Yahoo! Games on Demand - wypożycz i graj...

Łosiu, 23 września 2002, 09:00

Jeden z największych zachodnich portali internetowych Yahoo! uruchomił specjalny serwis poświęcony grom komputerowym - Yahoo! Games on Demand. Jest to serwis pozwalający internautom pobierać i grać w gry, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Sam pomysł znany jest od jakiegoś czasu, jednak tym co czyni Yahoo! Games on Demand w pewien sposób wyjątkowym i odróżnia od innych tego typu przedsięwzięć, jest to, że konkurencyjne serwisy udostępniają głównie gry napisane w technologii Flash, a więc nieznane ze sklepów z grami sprzedawanymi detalicznie. Serwis Yahoo! pozwala zaś na zagranie w normalne, retailowe tytuły, typu: Grand Theft Auto 2, Skate Park Tycoon, Tomb Raider Chronicles, Civilization III, Thief, Serious Sam oraz Backyard Basketball.

Unreal Tournament 2003 - lista dostępnych map

Solnica, 23 września 2002, 00:29

Mark Rein z Epic Games ujawnił listę wszystkich map, które znajdą się w pełnej wersji Unreal Tournament 2003. W sumie będzie ich trzydzieści siedem.

World Wrestling Federation Raw - demo

Solnica, 23 września 2002, 00:17

THQ udostępnił przeznaczoną dla komputerów PC wersję demo World Wrestling Federation Raw, gry dostępnej już od jakiegoś czasu dla posiadaczy konsoli Xbox, symulatora jednego z popularniejszych „sportów” w USA.

Cztery nowe gry z serii „gra bez pudła” wkrótce w sklepach

Solnica, 23 września 2002, 00:08

W tym tygodniu na półki sklepowe w naszym kraju powinny trafić kolejne cztery tytuły z serii „Gra bez pudła”, czyli wydane w przeźroczystych, praktycznych pudełkach DVD, z pełnowartościowymi instrukcjami i w niskiej cenie 34 PLN.