Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 września 2002

Polska premiera Gore we wrześniu

Sznur, 11 września 2002, 19:12

Za sprawą firmy Cenega Poland jeszcze we wrześniu na półkach sklepowych pojawi się debiutancka produkcja studia 4D RULERS – GORE. Jest to interesująca gra akcji, której historia rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Oto kompania UMC konstruuje niezwykle zaawansowany symulator treningowy dla żołnierzy, który podłączony do mózgów komandosów, tworzy niesamowicie realne warunki do walki. Wirtualny świat Gore jest tak realistyczny, że pierwsi marines, biorący udział w testach umarli w czasie ich trwania na atak serca.

Demo Modi i Nanna już jest!

Sznur, 11 września 2002, 18:45

Firma LEM udostępniła wersję demonstracyjną najnowszej polskiej produkcji zespołu ReSync – Modi i Nanna. Ta zręcznościowa gra opowiadająca o przygodach dwójki bliźniaków, dzieci dzielnego wodza Wikingów, z pewnością przypadnie do gustu nie tylko młodszym graczom. Warto spróbować, szczególnie, że premiera gry już w październiku. W uzupełnieniu wcześniejszych informacji o demie mamy dziś opisy kolejnych postaci występujących w grze.

Nowy "massive" Priston Tales

Sznur, 11 września 2002, 14:31

Na ryku pojawił się kolejny dalekowschodni produkt z gatunku massive multiplayer online. Priston Tale to w pełni trójwymiarowy MMORPG, stworzony przez zespół Triglow Pictures, którego akcja osadzona została na kontynencie Priston, a grafika utrzymana jest w konwencji rysunkowej mangii.

Trzy dodatki do The Sims w sprzedaży

Sznur, 11 września 2002, 13:22

Zespół Abacus Software, specjalizujący się w produkcji komercyjnych dodatków do popularnych gier, wydał właśnie trzy dodatki do przebojowej serii The Sims. Oprócz zapowiadanego wcześniej Face Factory, na stronach Abacusa można również zamówić Career Creator Pro i Blueprint Pro.

Rekordowy wynik w 3DMark2001

Łosiu, 11 września 2002, 09:00

Tym razem mam coś dla fanów wydajności. Na oficjalnej stronie firmy MadOnion, twórcy znanego wszystkim programu testującego 3DMark, pojawił się rekordowy wynik. Otóż na komputerze opartym na procesorze Intel Pentium 4 - 3644MHz (podkręconym Pentium 4 - 2.8MHz) pracującym na szynie 173MHz, karcie graficznej ATi Radeon 9700 Pro podkręconej do 448MHz i 256 MB pamięci RAM osiągnięto wynik, bagatelka 20009 punktów (3DMark2001). Komputer pracował na systemie Windows XP. Wnioski - patrząc na ten wynik nie ma już chyba wątpliwości co do możliwości nowego chipu graficznego firmy ATi...

Grand Theft Auto: Vice City – bestsellerem przedsprzedaży!

Łosiu, 11 września 2002, 09:00

Seria Grand Theft Auto bije kolejne rekordy popularności. Jak informuje serwis Reuters, nadchodzący tytuł z tej serii - Grand Theft Auto: Vice City, został już zamówiony w przedsprzedaży w ogromnej ilości 4 milionów egzemplarzy. Szykuje się kolejny wielki hit, a pomyśleć, że niedawno słyszałem głosy, że osiągnięcia GTA 3 (ponad 7 milionów sprzedanych kopii na konsolę Sony PlayStation 2 oraz komputery PC) to już koniec możliwości tego cyklu...

Władca Pierścieni jako MMOcRPG

Łosiu, 11 września 2002, 08:38

Jak niektórzy pamiętają, swego czasu firma Sierra Entertainment próbowała stworzyć grę dedykowaną rozgrywce tysięcy graczy w sieci Internet, opartą o świat znany z trylogii J.R.R. Tolkiena. Projekt nie doszedł do skutku, jednak sam pomysł przetrwał i teraz firma Vivendi Universal Games (właściciel Sierry) zamierza go zrealizować. Bardzo odpowiedzialne zadanie napisania gry MMOcRPG osadzonej w świecie stworzonym przez Tolkiena zostało powierzone niedawno powstałemu studiu - Black Label Games, w którego szeregach znajduje się nie byle kto, bo sam Chris Taylor. Przypominam, że dawniej pracował on w firmie Interplay i brał udział przy tworzeniu m.in. takich tytułów jak: Stonekeep, Fallout i Starfleet Command.

Prisoner of War w tłoczni

Solnica, 11 września 2002, 07:13

Zakończone zostały prace nad przeznaczoną dla komputerów PC wersją taktycznej gry akcji Prisoner of War. W chwili obecnej trwa tłoczenie CD, które za nieco ponad tydzień powinny trafić na półki zachodnich sklepów.

Demo Unreal Tournament 2003 już w tym tygodniu?

Solnica, 11 września 2002, 07:08

Tak przynajmniej można wnioskować po przeczytaniu najnowszego postu opublikowanego na oficjalnym forum Infogrames przez Marka Rein’a z Epic Games. Czy tym razem złożona obietnica zostanie dotrzymana?

Emperor: Rise of the Middle Kingdom jedzie do sklepów

Solnica, 11 września 2002, 07:04

Do zachodnich sklepów trafiła gra Emperor: Rise of the Middle Kingdom, strategia ekonomiczna, dzięki której gracze zyskają możliwość pokierowania rozwojem metropolii w antycznych Chinach poczynając od 2100 roku p.n.e. a na 13-tym stuleciu naszej ery kończąc.