Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 września 2002

Październikowy numer ŚGK z Zax: The Alien Hunter

Sznur, 25 września 2002, 16:36

Październikowe wydanie ŚGK (10/02) ukaże się w sprzedaży 27 września. Dwa dyski CD zawierają m.in. pełną wersję wydanej pod koniec 2001 roku gry Zaz: The Alien Hunter, łączącej elementy przygodowe, zręcznościowe i charakterystyczne dla gier cRPG. Gra zostanie przygotowana w polskiej wersji językowej. W numerze szczególnie interesująca może być recenzja gry Medieval: Total War, zdecydowanego kandydata do tytułu strategii roku.

Łowienie Rybek Online
Łowienie Rybek Online

Fajek, 25 września 2002, 15:17

Chyba nie ma już żadnego gatunku gier, który nie miałby swojego przedstawiciela w segmencie gier „online”. A co gdyby tak łowić rybki w trybie online? Microsoft stwierdził, że jest to ciekawy pomysł i zabrał się za jego realizację.

O Xboksie na XO2

Sznur, 25 września 2002, 14:05

Od wczoraj w Sewilli trwa konferencja XO2 poświęcona w całości konsoli Xbox. Na zorganizowane przez Microsoft spotkanie przyjechali najwięksi producenci oprogramowania i gier przeznaczonych na tą konsolę. Jak większość pokazów, również ten stał się doskonała okazja do zaprezentowania nowych rozwiązań technicznych (poprawiona wersja konsoli), testowych wersji gier oraz zapowiedzenie zupełnie nowych tytułów.

Pustynna Burza już jutro

Sznur, 25 września 2002, 13:03

Jak podaje firma LEM, jutro rano, o godzinie 10:00 rozpocznie się operacja PUSTYNNA BURZA. Wtedy w właśnie do sklepów w całej Polsce trafi gra Conflict: Desert Storm – Pustynna Burza, dostępna w polskiej wersji językowej, w cenie 99 PLN.

Video Galerie - nowa inicjatywa GRY-OnLine
Video Galerie - nowa inicjatywa GRY-OnLine

Łosiu, 25 września 2002, 12:42

Z przyjemnością informuję, iż w naszym dziale Pliki pojawiła się nowa kategoria „Video Galerie”. Jest to nowa forma przedstawiania Wam gier. Suche informacje encyklopedyczne nie są wstanie przedstawić walorów audiowizualnych gry, screeny nie oddają w pełni dynamiki akcji, a filmy udostępniane przez producenta często nie pokazują prawdziwej istoty rozgrywki. Rozwiązaniem tego problemu są filmy pokazujące faktyczny przebieg gry (tzw. gameplay) i to właśnie one znajdą się w dziale „Video Galerie”. Pierwszy tego typu film z gry Stuntman (z konsoli Playstation 2) możecie już pobrać i oglądnąć.

Zapowiedź: Gothic II

Fajek, 25 września 2002, 12:29

Gothic II to sequel jednej z najlepszych gier akcji/cRPG roku 2001. Podobnie jak w części poprzedniej akcja Gothic II toczy się w świecie fantasy Myrtana i kontynuuje fabułę poprzedniczki, tj. wojny pomiędzy Orkami i Ludźmi.

Microsoft wchłonął Rare

eLKaeR, 25 września 2002, 10:51

Korporacja Microsoft nieustannie dąży do wzmocnienia rynkowej pozycji swojej konsoli Xbox. Wczoraj imperium Bill’a Gates’a poczyniło znaczący krok, przejmując kontrolę nad firmą Rare. Kwota transakcji opiewa na sumę blisko 400 milionów USD.

Blisko 2/3 rynku gier należy do konsol...

Łosiu, 25 września 2002, 10:51

Firma NPD Techworld, specjalizująca się w globalnych badaniach rynku przedstawiła raport dotyczący sprzedaży gier na konsole nowej generacji i komputery PC, za ubiegły rok. Liczby wyglądają następująco: w zeszłym roku sprzedało się 110 milionów gier w wersji na konsole (10% wzrost w stosunku do roku poprzedniego) i nieco ponad 65 milionów na komputery PC (3,6% więcej). Wyniki analiz jednoznacznie pokazują, że w konsolach leży przyszłość rozrywki elektronicznej, przy czym nie należy tu upatrywać końca PC-tów jako platformy do gier.

Konsolowe nowości w Ultimie

eLKaeR, 25 września 2002, 09:27

Sklep internetowy Ultima ponownie potwierdził, iż posiada silną pozycję na, będącym jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, polskim rynku konsolowym. Firma wzbogaciła właśnie swoją ofertę o trzy nowe gry.

Battlefield 1942 w polskich sklepach!

Łosiu, 25 września 2002, 09:27

Nareszcie nadszedł dzień premiery gry Battlefield 1942. Po długich tygodniach oczekiwania ta wieloosobowa gra akcji osadzona w realiach II Wojny Światowej trafia do sklepów w cenie 129 złotych.

Odgłosy płynące z Doliny Lodowego Wichru

eLKaeR, 25 września 2002, 07:46

Oferta internetowego sklepu firmy Interplay wzbogaciła się właśnie o kolejny artykuł. Mowa tu o płycie kompaktowej ze ścieżką dźwiękową, pochodzącą z bestsellerowej pozycji spod znaku cRPG pt. Icewind Dale.

Sim City 4 dopiero w przyszłym roku

Solnica, 25 września 2002, 00:41

Maxis poinformował o przesunięciu daty premiery Sim City 4. Fani serii będą musieli poczekać dodatkowe dwa miesiące, gdyż gra trafi do sprzedaży dopiero w styczniu 2003 a nie w listopadzie tego roku, jak początkowo planowano.

Unreal Tournament 2003 demo - prawie 1.2 miliona pobrań

Solnica, 25 września 2002, 00:11

Prawie 1.2 miliona użytkowników próbowało pomiędzy 13 i 18 września czyli w przeciągu pięciu dni "zassać" demo Unreal Tournament 2003. Ogromna ilość chętnych, którzy próbowali pobrać plik zaraz po jego ukazaniu się spowodowała dość znaczne zwolnienie całego ogólnoświatowego Internetu.

Microsoft zmienia Xbox'a

Solnica, 25 września 2002, 00:07

Microsoft wprowadził kilka nieznacznych zmian do nowo produkowanych modeli swojej konsoli Xbox. Jak zapewnia rzecznik prasowy firmy, pani Molly O'Donnell, miały one na celu poprawienie bezpieczeństwa i obniżenie kosztów produkcji. „Przy okazji” okazało się, iż w nowych modelach nie można już zainstalować dostępnych do tej pory na rynku tzw. mod-chip’ów, czyli układów pozwalających na przykład na uruchamianie nieautoryzowanego oprogramowania.