Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 września 2002

Nowe myszki Logitech'a

Fajek, 24 września 2002, 17:04

Logitech wprowadza do sprzedaży nową serię myszek z rodziny MX. Urządzenia te cechują się przede wszystkim nowym „designem” ale również zupełnie nowymi rozwiązaniami technicznymi.

Indiana Jones and the Emperor's Tomb opóźniony

Sznur, 24 września 2002, 13:31

Niestety na najnowsze przygody Indiana Jonesa z Lucas Arts przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Pierwotnie premiera Indiana Jones and the Emperor's Tomb zapowiadana byłą na jesień bieżącego roku, ale jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony gry, została przesunięta na wiosnę 2003 roku. Gra, tworzona przez zespół The Collective, wyjdzie zarówno na PC jak i konsole.

Auryn Quest w sklepach już w październiku

Fajek, 24 września 2002, 13:31

TopWare Poland informuje, że w październiku do sprzedaży trafi gra oparta ma motywach powieści "Niekończąca się opowieść". Właśnie dobiegają końca prace na przygotowaniem polskiej wersji językowej.

Zapowiedź: Project Nomads

Fajek, 24 września 2002, 11:54

Project Nomads to połączenie dynamicznej gry akcji, strategii czasu rzeczywistego i elementów gier cRPG. Fabuła Project Nomads przenosi nas w przyszłość, gdzie świat, który znamy obecnie dawno już został zniszczony, a nieliczni żyjący ludzie zamieszkują fragmenty dawnej Ziemi poruszające się w chmurach (świat rodem z twórczości Juliusza Verne).

Drugie wcielenie Sound Blaster Audigy
Drugie wcielenie Sound Blaster Audigy

eLKaeR, 24 września 2002, 11:50

W dniu wczorajszym odbyła się oficjalna premiera, niecierpliwie wyczekiwanej przez rynek, karty dźwiękowej Sound Blaster Audigy 2. Jej twórcami są inżynierowie, zatrudnieni w korporacji Creative Labs.

Nowe premiery...czyli co już dziś można kupić na zachodzie

Łosiu, 24 września 2002, 11:46

Powołując się na ofertę sprzedaży zachodniego sklepu internetowego Amazon.com, oznajmiam, że dziś do sprzedaży trafiło kilka nietuzinkowych tytułów, tj. Earth and Beyond, Tom Clancy's Ghost Recon: Island Thunder, Stronghold: Crusader, Strike Fighters: Project 1 oraz Heroes of Might & Magic IV: The Gathering Storm. Ponadto należy dodać, że wczoraj do zachodnich sklepów trafił najnowszy dodatek do gry The Sims - The Sims: Unleashed (The Sims: Zwierzaki). Dziś także ma swą Szwedzką premierę Bandits: Phoenix Rising, światowa nie jest jeszcze znana.

Black Moon Chronicles: Winds of War - kolejny niezrealizowany MMOcRPG

Łosiu, 24 września 2002, 11:00

Black Moon Chronicles: Winds of War, gra z gatunku MMOcRPG bazująca na komiksowej serii „Chronicles of the Black Moon”, niestety prawdopodobnie nie ujrzy światła dziennego. Jak poinformowała firma Vircom, producent gry, na jej oficjalnej stronie internetowej, w obliczu kłopotów finansowych firmy Cryo oraz zamknięciu firmy Cryonetworks, prace nad BMC:WoW zostają wstrzymane. Firma Vircom zmienia profil swej działalności i zajmie się oprogramowaniem serwerowym. Jednak jest jeszcze nadzieja, ponieważ firma cały czas stara się zawrzeć umowę z jakimś wydawcą, który pomógłby dokończyć i wydać grę.

Chiny i Microsoft = Wielka teoria spisku

Łosiu, 24 września 2002, 10:18

Z jednej strony mamy światowego giganta w dziedzinie oprogramowania i systemów operacyjnych, a z drugiej Chiny, komunistyczny, szybko rozwijający się kraj o największej liczbie mieszkańców - para, nazwijmy to dość kontrastowa. Przejdźmy jednak do rzeczy. Otóż rząd Chin posądza firmę Microsoft o to, iż jej oprogramowanie zawiera ukryty kod pozwalający na zewnętrzną ingerencję osób trzecich, w tym przypadku Rządu Stanów Zjednoczonych. Chiny obawiają się, że w przypadku wojny, wystarczy wciśnięcie jednego guzika w Waszyngtonie i po ich infrastrukturze komputerowej zostanie jedynie wspomnienie.

CD Projekt odkrywa kolejne karty

eLKaeR, 24 września 2002, 08:47

Na internetowej witrynie firmy CD Projekt pojawił się zaktualizowany plan wydawniczy tego krajowego dystrybutora oprogramowania. Przeprowadzone modyfikacje dotyczą wyłącznie rynku konsolowego.

„Michael Crichton Game” - podejście numer dwa

Solnica, 24 września 2002, 07:49

Jeden z poczytniejszych pisarzy amerykańskich – Michael Crichton („Andromeda znaczy śmierć”, „Kula”, „Jurassic Park”, „Człowiek terminal”, itd.) podpisał umowę z Amerykańskim oddziałem Segi, na mocy której, do roku 2004 ma powstać unikalna gra komputerowa jego pomysłu.

Kolejne gry na podstawie prozy J.R.R. Tolkiena w planach Vivendi

Solnica, 24 września 2002, 07:41

Vivendi Universal Publishing poinformowało o swoich planach wydania kilku kolejnych gier opartych na prozie pana J.R.R. Tolkiena. Dwa nowo ujawnione tytuły to: The Lord of the Rings: Middle-earth Online oraz The Lord of the Rings: The War of the Ring.

Unreal II jeszcze w tym roku, UT2003 już w tym tygodniu

Solnica, 24 września 2002, 07:35

Wcześniejsze informacje jakoby premiera Unreal II przesunięta została na przyszły rok okazały się tylko połowicznie prawdziwe, gdyż dotyczą jedynie europejskiej daty wydania tego tytułu. Na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych Unreal II trafi jeszcze w tym roku.

Top Secret już w kioskach

Mariusz Klamra, 24 września 2002, 06:14

Przed chwilą (jest po szóstej rano) do kiosków w całej Polsce trafił pierwszy po latach przerwy, a, jeśli się nie mylę, pięćdziesiąty piąty w ogóle numer magazynu fanów gier komputerowych – „Top Secret”. Piszę to na wypadek gdybyście tego jeszcze nie zauważyli ;-)