Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 września 2002

Disciples II: Mroczne Proroctwo – poradnik

Sznur, 18 września 2002, 16:11

Rozpoczęliśmy publikację poradnika do strategii turowej Disciples II: Mroczne Proroctwo autorstwa „Gambita”. Wszyscy wielbiciele serii Heroes of Might and Magic czy Age of Wonders zatrą z zadowoleniem ręce pewni, że nic ich tu nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego...

Pięć gier z Russobitu w ofercie Cenegi

Łosiu, 18 września 2002, 14:20

Cenega Poland oficjalnie oświadczyła, iż zawarła umowę ze znanym rosyjskim wydawcą, firmą Russobit-M, na mocy której wyda w naszym kraju pięć ciekawych pozycji, tj. HoveRace, Homeplanet, Soldiers of Anarchy, New World Order oraz Celtic Kings: Rage of War. Gry zostaną wydane w IV kwartale tego roku i na początku roku 2003, w pełnej polskiej wersji językowej. Trzy z powyższych tytułów do niedawna znajdowały się w planie wydawniczym firmy Manta Multimedia, jednak jak się dowiedzieliśmy Manta kończy współpracę z rosyjskim wydawcą. Cenega zaś stara się o podpisanie długoterminowej umowy z firmą Russobit-M.

Nowe oblicze Outcast 2

Void, 18 września 2002, 14:20

„Pogłoski o mojej śmierci należy uznać za mocno przesadzone...”- powiedzenie, którego użył w swoim telegramie do Associated Press słynny pisarz Mark Twain, mogliby obecnie powtórzyć twórcy gry „Outcast 2”. Kiedy z firmy Appeal odszedł Carlo Fabricatore wszem i wobec ogłoszono, że prace nad drugą częścią „Outcast”, pamiętnego przeboju z 1999 roku, odłożone zostają na najwyższą półkę, co niektórzy tłumaczyli jako całkowitą rezygnację z jej produkcji. Okazuje się jednak, że nie wszyscy zapomnieli o tym projekcie...

Dungeon Odyssey - perełka z gatunku cRPG

Gambit, 18 września 2002, 12:52

Shrapnel Games do spółki z Malfador Machinations (firmy te odpowiedzialne są za serię Space Empires) wypuścili na światło dzienne grę cRPG pod tytułem Dungeon Odyssey. Jest to tytuł, który z założenia ma przypominać Roguelike tylko z lepszą grafiką. Dla wyjaśnienia dodam, że „Roguelike”, to specyficzny rodzaj cRPG, w którym grafikę tworzą kody ASCII (świat pełen literek, znaków zapytania itp.). Wbrew dzisiejszym tendencjom 3D, ten typ gry nadal cieszy się sporą popularnością wśród fanów cRPG.

Rune 2 - faktyczny status produkcji

Łosiu, 18 września 2002, 09:30

Rzesze fanów wydanej przed dwoma laty gry akcji – Rune, mogło ostatnio przeczytać nieoficjalne informacje, o tym iż zespół Human Head Studios pracuje już na drugą jej częścią. W odpowiedzi na te rewelacje, pan Tim Gerritsen z Human Head Studio napisał na oficjalnej stronie Rune wiadomość, w której wyjaśnia obecną sytuację. Otóż zespół pracuje nad dwoma, jeszcze niezapowiedzianymi projektami, i jak zaznacza Gerritsen, żaden z nich nie jest Rune 2. Co najwyżej można powiedzieć, że Rune 2 znajduje się dopiero we wczesnej fazie koncepcyjnej.

Oficjalna strona Rallisport Challenge

Solnica, 18 września 2002, 07:23

Microsoft Game Studios uruchomił oficjalną stronę gry Rallisport Challenge, wyścigów samochodowych dostępnych od jakiegoś już czasu dla posiadaczy konsoli Xbox, które wkrótce powinny zostać wydane również w wersji przeznaczonej dla PeCetów.

Empire Earth: The Art of Conquest jedzie do sklepów

Solnica, 18 września 2002, 07:15

Do sprzedaży, niestety jak na razie jedynie w USA, trafił pierwszy oficjalny, noszący podtytuł The Art of Conquest dodatek do Empire Earth, strategii czasu rzeczywistego uznanej przez wiele branżowych serwisów i czasopism za najlepszą grę ubiegłego roku.

Dwa nowe tytuły z serii „Fajna Cena” w sprzedaży

Solnica, 18 września 2002, 07:06

Jak poinformował nas CD Projekt, dzisiaj na półkach sklepowych w naszym kraju powinny pojawić się dwa kolejne tytuły wydane w serii „Fajna Cena”: wyścigi samochodowe stylizowane na lata sześćdziesiąte – Rally Trophy, oraz cRPG – Wizardry 8. Obie gry dostępne będą w polskich wersjach językowych i cenie 49.90 PLN.