Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 września 2002

Niedzielny piknik z Cenegą i Budką Suflera

Sznur, 26 września 2002, 18:17

W niedzielę, 29 września w Rybniku odbędzie się doroczny „Piknik z Telewizją Katowice”. Jest to ogólnodostępna impreza dla całych rodzin, gwarantująca wszystkim uczestnikom mnóstwo atrakcji. Częścią tegorocznego pikniku będzie także „Piknik z komputerami”, w którym weźmie udział również Cenega Poland.

"Play" 10/2002 już w kioskach

Sznur, 26 września 2002, 18:05

Dzisiaj do kiosków trafił kolejny numer nowego, pecetowego PLAYA z dwoma pełnymi wersjami gier. Zręczne połączenie elementów strategii i akcji zaowocowało godnym następcą Battlezone w postaci Hostile Waters: Antaeus Rising, a komplet uzupełnia w pełni spolszczona wersja strategicznej gry o przygodach dzielnego Erica pod tytułem End of Twilight: Zaginiona Tarcza Wikinga.

Arx Fatalis nadciąga

Sznur, 26 września 2002, 16:56

Arkane Studios zakończyło prace nad angielskojęzyczną wersją jednej z najciekawiej zapowiadających się gier cRPG tego roku pt. Arx Fatalis, która stara się nawiązać do chlubnej tradycji trójwymiarowych labiryntówek w stylu klasycznej Ultimy Underworld. Co prawda w Arx Fatalis mogliśmy grać po niemiecku już w czerwcu, ale nie każdy gracz dobrze włada tym językiem. Światowym wydawcą gry jest firma JoWooD, który zamierza wypuścić ją do sklepów na początku października. Na razie nie wiadomo czy CD Projekt (lub inny dystrybutor) spróbuje wydać ją w Polsce.

Wojna w Iraku rozpoczęta

Mariusz Klamra, 26 września 2002, 16:37

Dziś do polskich sklepów trafił „Conflict: Desert Storm – Pustynna Burza”, TPS z elementami taktycznej symulacji pola walki, w którym mamy okazję wcielić się w żołnierzy elitarnych jednostek SAS i Delta Force. Wczoraj w sztabie polskiego wydawcy, firmy LEM, odbyła się ostatnia odprawa rekrutów przed wyruszeniem w (wirtualne) piaski pustyni. Jednym z nich był niżej podpisany, którego skuteczne dotąd uniki przed kontaktem z armią tym razem nie uchroniły przed powołaniem do służby;-).

Lord of the Rings - czyli kolejne gry od Vivendi

Fajek, 26 września 2002, 16:29

O ile po oglądnięciu Władcy Pierścieni miałem jak najbardziej pozytywne odczucia, o tyle informacje o kolejnych grach bazujących na filmie/książkach zaczynają we mnie wzbudzać lekkie przesycenie. Dlaczego? Bo zaczynam się już gubić w ilości tytułów na wszelakie platformy jakie będą traktowały o wydarzeniach w Śródziemiu. „Co za dużo to nie zdrowo...”.

Co nowego na konsole? (26/09/02)

Sznur, 26 września 2002, 15:01

Ostatnio dużo konsolowych gier pojawiło się na sklepowych półkach. Infogrames wydał LOONS (Xbox) i Big Air Freestyle (GameCube), BAM! Chase: Hollywood Stunt Driver (Xbox), THQ Rocket Power Beach Bandits (PS2, GameCube), Sierra Tribes Aerial Assault (PS2), Universal Interactive 4x4 Evo 2 (PS2) i The Scorpion King: Rise of the Akkadian (PS2), Sega of America Ferrari 355 Challenge (PS2) i Bass Fishing Duel (PS2).

Wysokiej klasy nowości od HP

eLKaeR, 26 września 2002, 14:21

Już niebawem na sklepowych półkach pojawią się cztery nowe, kolorowe drukarki ze stajni Hewlett-Packard. Dwie z nich będą atramentowe, natomiast pozostałe - laserowe. Urządzenia znajdą nabywców wśród bardzo wymagających i dość zamożnych użytkowników.

Dirt Track Racing 2 pojechał do sklepów

Sznur, 26 września 2002, 13:38

Infogrames wysłał do sklepów drugą część szaleńczych wyścigów po błocie Dirt Track Racing 2. Gra powstała z zespole Ratbag, wykorzystując własny silnik graficzny Difference Engine, odpowiedzialny za realistyczne zachowanie się pojazdów. W grze znalazło się kilka charakterystycznych dla tego typu zawodów tras, począwszy od najprostszych w kształcie koła, czy litery D, po zakręcone trasy w kształcie „ósemki”. Część z nich odwzorowuje rzeczywiste miejscach, w których rozgrywane są błotne zawody, jak Terre Haute, Knoxville Raceway czy Eagle Raceway.

Recenzja: Atlantis III - The New World

Fajek, 26 września 2002, 12:35

Atlantis III: The New World to kontynuacja flagowej serii gier przygodowych francuskiego zespołu Cryo Interactive. Ponownie otrzymujemy wykonaną w tradycyjnym stylu grę łączącą elementy łamigłówek logicznych z przepięknie renderowaną scenerią i nastrojową muzyką.

Salammbo, gra która może zmienić nienajlepszą opinię o przygodówkach z Cryo
Salammbo, gra która może zmienić nienajlepszą opinię o przygodówkach z Cryo

Łosiu, 26 września 2002, 11:47

W chwili, gdy francuski wydawca, firma Cryo, ogłosiła, że boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, wydanie wszystkich jej nadchodzących gier stanęło pod dużym znakiem zapytania. Z marszu zamknięta została firma Cryonetworks i wraz z nią upadły dwie ciekawie zapowiadające się produkcje MMO, Dune Generations oraz Black Moon Chronicles: Winds of War. Przyszłość zapowiedzianej niemal równocześnie z ogłoszeniem tej złej nowiny, gry przygodowej – Salammbo, również jawiła się w ciemnych barwach. Okazuje się jednak, że prace nad grą przebiegają bezproblemowo i będzie ona miała swoją premierę w przyszłym miesiącu. Kilka dni temu otworzono też jej oficjalną stronę internetową. Muszę przyznać, że patrząc na przedstawioną fabułę i arty, Salammbo wygląda na bardzo ambitną produkcję.

Jeszcze lepszy dźwięk przestrzenny
Jeszcze lepszy dźwięk przestrzenny

eLKaeR, 26 września 2002, 11:37

Zorganizowana przed trzema dniami oficjalna premiera karty dźwiękowej Sound Blaster Audigy 2, to nie jedyna niespodzianka, przygotowana przez korporację Creative Technology na przełom tegorocznego lata i jesieni. Wczoraj na sklepowe półki trafił specjalny zestaw głośników, dedykowany wymienionemu wyżej urządzeniu.

Enigma: Rising Tide offline version - prawdziwy konkurent Destroyer Command i Silent Hunter II

Łosiu, 26 września 2002, 10:16

Gra „Enigma: Rising Tide” w pierwszych zapowiedziach miała być symulatorem morskim przeznaczonym wyłącznie do rozgrywki tysięcy graczy w sieci Internet, lecz w miarę postępu prac okazało się, że Enigma może również być doskonałą single playerową symulacją morską, wręcz idealną alternatywą dla Destroyer Command i Silent Hunter II. Właśnie dziś firma Tesseraction Games poinformowała, że wersja single player (tzw. „Enigma: Rising Tide offline version”) została ukończona – Gold – i już jutro będzie ją można nabyć za $20 i pobrać z Internetu. Jej nabywcy otrzymają także możliwość bezpłatnej 30-dniowej gry w wersję MMO Enigmy. Data odpalenia gry w trybie MMO nie została jeszcze ustalona, oficjalne stanowisko firmy Tesseraction Games brzmi – „later release”.

Doom wkracza na duży ekran

Solnica, 26 września 2002, 07:36

Jeżeli trwające obecnie negocjacje pomiędzy Warner Bros. Pictures oraz id Software zakończą się podpisaniem stosownej umowy, to za jakiś czas będziemy mogli nie tylko zagrać w trzecią już odsłonę kultowego Doom’a ale również obejrzeć jego kinową adaptację.

Oficjalna strona Warlords IV: Heroes of Etheria

Solnica, 26 września 2002, 07:26

SSG uruchomił oficjalną stronę gry Warlords IV: Heroes of Etheria, strategii turowej z elementami cRPG osadzonej w świecie fantasy. Warto tam zaglądnąć chociażby po to, aby zapoznać się z galerią dwunastu nowych screenów z gry.