Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2002, 09:04

autor: Łosiu

Nowości w świecie premier i dat wydań...

Jak podaje zachodni sklep internetowy Amazon.com, w dniu dzisiejszym otrzymał pierwsze egzemplarze dwóch bardzo oczekiwanych tytułów, tj. No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way oraz Unreal Tournament 2003. Armia Amerykańska informuje, iż pełna wersja America's Army: Operations na krążku CD, znajdzie się w październikowych wydaniach magazynów Computer Gaming World oraz Maximum PC. Francuska firma Arxel Tribe zmuszona została do przesunięcia terminu wydania interesującej gry przygodowej z elementami cRPG – Mistmare, na luty 2003 roku. Jednocześnie zapewnia, że kolejna jej produkcja, strategia czasu rzeczywistego - The Gladiators, znajdzie się w sprzedaży w Europie pomiędzy 15 października, a 15 listopada. Ostatnia informacja podana przez firmę Jowood dotyczy gry, którą stworzył polski zespół Metropolis Software - Archanioł. Otóż gra 4 października trafi do niemieckich sklepów, 18

Jak podaje zachodni sklep internetowy Amazon.com, w dniu dzisiejszym otrzymał pierwsze egzemplarze dwóch bardzo oczekiwanych tytułów, tj. No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way oraz Unreal Tournament 2003. Armia Amerykańska informuje, iż pełna wersja America's Army: Operations na krążku CD, znajdzie się w październikowych wydaniach magazynów Computer Gaming World oraz Maximum PC. Francuska firma Arxel Tribe zmuszona została do przesunięcia terminu wydania interesującej gry przygodowej z elementami cRPG – Mistmare, na luty 2003 roku. Jednocześnie zapewnia, że kolejna jej produkcja, strategia czasu rzeczywistego - The Gladiators, znajdzie się w sprzedaży w Europie pomiędzy 15 października, a 15 listopada. Ostatnia informacja podana przez firmę Jowood dotyczy gry, którą stworzył polski zespół Metropolis Software - Archanioł. Otóż gra 4 października trafi do niemieckich sklepów, 18 do brytyjskich, a 30 do amerykańskich. Niestety polski termin premiery nie jest znany.

No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.'s Way to jak sam numer w tytule wskazuje, sequel przygodowej gry akcji utrzymanej w tradycji filmów szpiegowskich z lat 60-tych – The Operative: No One Lives Forever. Podobnie jak w części pierwszej gracz ma tu możliwość wcielenia się w rolę agentki tajnej organizacji UNITY - Cate Archer i ponownie przeciwstawienie się organizacji przestępczej kryjącej się pod nazwą H.A.R.M....(encyklopedia).

Unreal Tournament 2003 to druga cześć osławionej gry akcji Unreal Tournament, przeznaczonej głównie do rozgrywki wieloosobowej. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest nowa, znacznie lepsza oprawa graficzna, za którą odpowiada nowy engine graficzny (tekstury w wysokiej rozdzielczości 1024x768, dynamiczne cieniowanie i oświetlenie, efekty mgły, realistyczny dym, oraz wiele, wiele innych). Na graczy czeka ponad 30 nowych map o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu i środowisku, m.in. dżungla, lodowce, teren wulkaniczny, pustynie, przestrzeń kosmiczna...(encyklopedia)

America's Army: Operations to taktyczna gra akcji stworzona przy użyciu zaawansowanego trójwymiarowego silnika graficznego Unreala (widok z perspektywy pierwszej osoby). Pozwala na rozgrywkę zarówno w trybie single player, gdzie do przejścia czeka 20 misji, jak i multiplayer, gdzie mogą ze sobą grać równocześnie 32 osoby. Gra posiada specjalny tryb treningowy służący jako wstęp do właściwej rozgrywki. Wyłoni on nasze indywidualne predyspozycje oraz przyswoi umiejętności typowe dla każdego przeszkolonego żołnierza, jak np. skok ze spadochronem czy nawigacja w trudnym terenie....(encyklopedia)

Mistmare to mroczny cRPG rozgrywający się w alternatywnej rzeczywistości. Akcja gry toczy się na Ziemi w roku 1996, jednak przedstawiony świat nie przypomina tego, który znamy z codzienności. Rozwój naszej cywilizacji obrał, bowiem inny tor i miast w stronę technologii, ludzkość zwróciła się w kierunku magii i religii. Europa, podobnie jak to miało miejsce w epoce renesansu, smagana jest wojnami religijnymi, plagami i epidemiami, a ponadto ogarnia ją pełzające, mgliste Zło...(encyklopedia)

The Gladiators to jak określają twórcy, zespół Eugen Systems, nowa generacja strategii czasu rzeczywistego, przepełniona wartką akcją i zawierająca elementy RPG. Akcja gry toczy się w fikcyjnej rzeczywistości. Niedawno zmarł cesarz wielkiego Imperium nie pozostawiając żadnych następców tronu. Wszyscy pretendenci do sukcesji ustalili, że o tym kto zostanie władcą zadecydują igrzyska. Na wielkiej arenie stają przeciwko sobie trzej przeciwnicy: Callahan, Fargass oraz Generał Maximix; każdy z nich dysponuje inną siła militarną, tj. Armia Stanów Zjednoczonych, Obcy oraz siły Galaktyczne...(encyklopedia)

Archanioł to gra akcji z elementami cRPG, łącząca motywy techno-thrillera, horroru i fantasy. Wiekowa legenda przeplata się tu z zaawansowaną technologicznie rzeczywistością. Gracz ma do czynienia z przekonującym, wyraźnie zarysowanym głównym bohaterem oraz mnóstwem postaci drugoplanowych, biorących czynny udział w akcji. Gra wykorzystuje nowy trójwymiarowy engine graficzny, stworzony specjalnie na jej potrzeby, dzięki czemu możliwym stało się wygenerowanie sugestywnych planów wewnętrznych, jak i rozległych terenów zewnętrznych (widok z perspektywy trzeciej osoby z możliwością przełączania w tryb FPP)...(encyklopedia)