Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Archangel (2002) (PC)
OkładkaArchangel (2002) (PC)

Archangel (2002) PC

Archangel to stworzona przez polskie studio deweloperskie Metropolis Software gra akcji z elementami cRPG. Gracz kieruje poczynaniami Michaela Travinskiego. Bohater, tragicznie zmarły w wypadku samochodowym, zostaje wezwany z zaświatów przez nieznane mu siły.

Akcji | TPP | elementy RPG | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Archangel (2002) Premiera PC

4października2002

producent: Metropolis Software wydawca: JoWooD Entertainment AG Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gra akcji z elementami cRPG, łącząca motywy techno-thrillera, horroru i fantasy. Wiekowa legenda przeplata się tu z zaawansowaną technologicznie rzeczywistością. Gracz ma do czynienia z przekonującym, wyraźnie zarysowanym głównym bohaterem oraz mnóstwem postaci drugoplanowych, biorących czynny udział w akcji. Gra wykorzystuje nowy trójwymiarowy engine graficzny, stworzony specjalnie na jej potrzeby, dzięki czemu możliwym stało się wygenerowanie sugestywnych planów wewnętrznych, jak i rozległych terenów zewnętrznych (widok z perspektywy trzeciej osoby z możliwością przełączania w tryb FPP). Główny bohater Archanioła - Michael Travinski wracając pewnego dnia do domu, bierze udział w wypadku samochodowym i ginie. Nieznane siły przywracają go jednak do życia w sobie tylko znanym celu. Gracz musi rozszyfrować czekające na niego zagadki i wyjaśnić co się tak na prawdę stało. Przed nami trzy ogromne poziomy, podzielone na szereg mniejszych lokacji. Nasz bohater uzbrojony w szereg śmiercionośnych broni, (min. miecz, topór, łuk, pistolet CUW-9, Shotgun, karabin GMS-30 i inne) przeciwstawia się licznym diabolicznym przeciwnikom, stopniowo rozwija swoje umiejętności (kreacja i rozwój postaci rodem z gier cRPG), eksploruje kolejne lokacje i stopniowo odkrywa tajemnice swego wskrzeszenia.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Archangel (2002)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Archangel (2002) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 500 MHz
  • 256 MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D